Lihtsad nipid, kuidas säilitada suhtes kirg

Paljudel paaridel on mureks see, et omavaheline kirg on suhtest kadunud. Eriti nendel, kes on suhtes olnud juba 10 aastat või rohkem. Millised on need nipid, mis aitavad kire suhtesse tagasi tuua?

Teaduslik seisukoht on, et kirg on hormonaalne seisund kehas, mis vaibub tavaliselt pärast esimest kahte suhtes oldud aastat. Maksimaalselt pidi see kestma 4 aastat.

Üks võimalus on iga paari aasta tagant elukaaslast vahetada ja seda ka paljud praktiseerivad. Mida peaksid aga tegema need inimesed, kes ei soovi seda teha, kuid tahaksid siiski olla õnnelikus ja kirglikus suhtes?

Mees- ja naisenergia on vastandid ja vastandid tõmbuvad. Nad on pluss ja miinus ning nende vahel tekib elekter, säde. Kui nad veedavad väga palju aega koos, magavad ühes voodis jne, siis muutuvad nad tihti mõlemad plussiks ja plussiks, kirg kaob ja pigem hakkab toimuma eemaldumine.

Siin on Sulle mõned nõuanded, mille üle tasuks mõtiskleda. Hea on, kui mõlemal on oma hobid, millega tegeleda ja oma aega sisustada. Olgu see siis sport, käsitööring või miskit muud toredat. Hobi võiks/peaks olema midagi sellist, mis tervist ega suhet ei riku. Joomist näiteks ei tasuks selle alla liigitada. Hobi peaks andma Sulle hea tuju, stressi maanduse ja mõjuma kehale/hingele kosutavalt. Loomulikult tuleb vaadata ka, et hobide ja pereelu vahel säiliks tasakaal ja mõlemal oleks aega oma hobidega tegeleda. Kui hobidega tegelemine muutub põgenemiseks reaalsuse eest, siis pole see jällegi päris õige. Tihti kipuvad inimesed asjadega liialdama. Võtame näiteks trennis käimise. Optimaalne kehale vajalik arv trenne nädalas on 2-3 korda maksimaalselt. Inimesed, kes teevad trenni kas iga päev või osad isegi kaks trenni päevas, põgenevad tavaliselt millegi eest oma sisemuses.

Kindlasti võiksid mõlemal olla sõbrad, kellega koos toredasti aega veeta ja ka üksinda. Naistel on väga hea olla naistega ja koguda naiselikku energiat ja meestel on hea olla meestega ja teha meeste asju. Siin on samuti oluline säilitada tasakaal. Sõbrad ei tohiks olla suhtest tähtsamad.

Alati on hea mõte ennast pidevalt täiendada ja õppida uusi asju. Näiteks õppida selgeks uus keel, mõni klahvpill, käia massaažikursusel jne.

Nimekiri on pikk ja tasub mõtiskelda, mis Sinuga kõige paremini harmoonias oleks. Eriti tasub tähele panna seda, mis Sinu kaaslasele väga meeldib. Näiteks, kui Sa naisena oled märganud, et Sinu abikaasa on vaimustuses mõnest oskusest, mis on Sinu sõbrannal või tuttaval, siis tasub ka endal see oskus omandada. See ei tähenda, et ta imetleks just seda teist naist, vaid see konkreetne oskus resoneerub millegagi tema sees. Selle taga on pikem teooria ja sellest juba teinekord natuke pikemalt. Kuid see hoiab teie suhte värskena ja Sa oled oma kaaslase jaoks alati uus ja huvitav ning täis üllatusi. Õpi selgeks mõni uus oskus ja üllata oma kallimat sellega.

Naised, jääge oma mehe jaoks alati natukene salapäraseks. Ärge laske tal näha, kuidas te jalgu raseerite, WC käite jne. Käituge daamina, igal pool mujal, ainult mitte voodis. Esimesel kohtumisel te ju neid asju ei teeks, miks siis teha seda ka hiljem. Olge eelkõige oma mehe jaoks ilus ja kena, juuksed kammitud ja pestud, kasutage meiki ning pange ennast ilusasti riidesse. See ei tähenda, et te peate kogu aeg olema üles vuhvitud aga loodan, et saate mõttest aru. Muidugi on tore vahest kodus ka juuksed sassis olla, kuid uskuge ka seda on võimalik seksikalt teha. Ja kodused riided võivad olla ka ilusad, mitte ei pea olema kottis dressipüksid, see muide kehtib ka meeste kohta.

Mehed, ärge krooksuge ja peeretage oma naise juuresolekul. Isegi, kui see pakub teile endale palju nalja, siis naiste jaoks on see labane ja eemaletõukav. Meeste seltskonnas võite seda harrastada nii palju, kui süda lustib. Kui te tahate, et Te oleksite oma naisele seksikas, siis järgige seda nõuannet.

Pingutage alati teineteise jaoks. Tehke üllatusi, tooge kingitusi, ka siis, kui neid tegeleikult ei pea tooma. Saatke armsaid sõnumeid ja e-kirju. Kõik need asjad peaksid muidugi tulema südamest ja mitte sunnitult. Aga, kui Sa pole seda sorti inimene, siis oleks hea ennast selleks harjutama hakata. Inglise keels on hea väljend: fake it, til You make it (teeskle seni, kuni sa sellega hakkama saad). On võimalik endas arendada külgi, mida Sul enne pole olnud. Ära oota, et Sulle tehakse, tee ka ise.

Andke teineteisele vabadust kohustustest, mis on rutiinsed. Viige teineteist välja sööma ja aidake teineteisel teha koduseid töid. Võtke ette väikeseid reise nädalavahetustel ja reisige üldse nii palju, kui võimalik, et rutiinist välja saada ja puhata.

Nüüd natukene keerulisemad soovitused. Tantra soovituste järgi oleks hea mitte magada ühes voodis kogu aeg. See säilitab omavahelise polaarsuse ja seega ka kire. Kui on suur maja, siis võivad ju vabalt olla eraldi magamistoad. Vahel on tore kaisus magada ja vahel hea ka üksi magada. Eriti soovitatakse naistel ja meestel mitte magada koos peale vahekorras olemist.Tantra tegelikult soovitab meestel ja naistel elada eraldi kodudes. Kodud võivad olla kõrvuti või ka teineteisest eemal. Miks? Kohe selgitan lähemalt. Vanasti, kui maakeral oli palju rohkem ruumi, siis mehed ja naised elasidki kas eraldi tubades või lausa majades. Nüüd on igal pool kitsas, kõik peavad mahtuma sajakesi ühe väikese pinna peale ja see toob palju pingeid. Esiteks on mehed ja naised erinevad ja ka nende maitsed on tavaliselt erinevad. Minule meeldib beez, mehele valge jne. Kui on erinevad kodud, siis mees saab teha endale mehelikus energias oma maitse järgi kodu ja naine saab luua endale kodu oma naiselikus energias. Ära jäävad tülid ja näägutamised igasuguste tühiste asjade pärast, mustad sokid nurgas, üles tõstetud wc-poti prilllaud, juuksekarvad kraanikausis jne. Rahu ja harmooniat on palju rohkem. Ja mis kõige tähtsam, igal ühel on oma koht, kus rahulikult ennast laadida, puhata ja nautida ühte väga olulist ja vajalikku tegevust: üksinda olemist.

Iga inimene vajab aega, et olla iseendaga ja, kui tal seda aega üldse pole, siis see mõjutab igaühte väga tugevalt. Inimene, kes ei suuda iseendaga üksi olla, peaks sügavalt endasse vaatama ja aru saama, mille eest ta põgeneb. Kui Sa alati üksi olles haarad arvuti, telefoni või teleka puldi järele, siia alla kuuluvad ka inimesed, kellel kunagi toas vaikust pole, siis hea oleks sellega teadlikult tegelema hakata. Tavaliselt on see oma tunnete eest põgenemine. Need tunded aga ei kao mitte kuskile, vaid ootavad ilusasti seni, kuni tekib esimene vaikuse hetk. Uskuge mind, nende tunnete tundmise kätte ei sure te ära. Esimesed päevad on rasked aga pärast saab vaikusest teie sõber. Ma olen täiesti teadlik, et eraldi elamist korraldada pole sugugi lihtne, sest meil on pangalaenud ja sada muud kohustust. Kuid, kui see siiski on vähegi võimalik, siis mõelge sellele. Kui perel on majanduslikult võimalik, võib omale võtta lisaüürikorteri, kus mõlemad saavad nädalas mõned päevad üksi veeta.

Ka pered, kellel on lapsed, saavad seda vabalt teha. Laste jaoks on kõige tähtsam, et vanemad oleksid õnnelikud. Nii saavad kõik endale vajalikku puhkust ja aega üksi olemiseks. Kui te midagigi siit rakendate, siis muutub teie suhe kindlasti paremaks. Selleks, et magamistoas asjad ümber muuta, võiks veel uusi trikke juurde õppida. Pange alati seksi ajaks toas vähemalt küünlad põlema, ärge kunagi seksige pimedas ja teki all. Unustage ära, et seks on tabu ja midagi kohutavalt koledat, et pidevalt peab ennast süüdi tundma. Käige enne vannis, tehke teineteisele mõnus massaaž, vahetage asendeid, vahetage kohti. Proovige kodus ja kodust väljaspool läbi kõik kohad, kus tevähegi teate, et seda on ok teha ja teisi inimesi see ei sega. Tehke seksi hommikul või päeval, võtke selle jaoks aega. Rääkige teineteisele, mis Teile meeldib ja mis on teie kõige metsikumad unistused!

Autor: Katrin Silman

Allikas: http://www.tripurasundari.info/

Seotud