Lihtne harjutus harmoonia ja tasakaalu taastamiseks kogu kehas

Harjutus “kuldne kukk ühel jalal” pärineb hiina meditsiinist ning on suurepärane selleks, et taastada kogu kehas harmoonia ja kergendada erinevate haiguste sümptomeid.

See tehnika võimaldab kergendada erinevate haiguste sümptomeid. Nende hulgas näiteks radikuliidi, osteokondroosi, diabeedi, hüpertoonia jt. On abiks ka väikeaju atroofia, Meniere’i tõve, kõrvakohina, kuulmishäirete, pearingluse, merehaiguse ja podagra korral. Väga kasulik ka insuldijärgseks raviks. Aitab neid, kel pidevalt käed ja jalad külmetavad ning tugevdab organismi immuunsust.

Seistes ühel jalal mõjutatakse-parandatakse tallaaluste punktide kaudu siseorganite tööd.

Kuidas harjutust teha?

Sulgeda silmad ja lasta käed vabalt keha kõrvale rippu. Kanda raskus ühele jalale. Tõsta teine jalg, painutada see kergelt põlvest. Seista selles asendis mitu minutit, püüdes hoida tasakaalu. Silmad hoida sel ajal kogu aeg kinni! See aktiveerib aju, hoidmaks tasakaalu. Tallaalused punktid võivad muutuda valusaks, aga harjutust katkestada ei tohi. Pärast teha harjutust teisel jalal.

Käsi võib ka teistmoodi hoida. Tõstetud jalaga samas küljes asuv käsi hoida ees paralleelselt selle jalaga. Teine käsi hoida vabalt natuke eemal. Esimestel kordadel harjutada vähema ajaga, edaspidi pikendada aega 5 minutini.

Samal ajal võib kuulata meeldivat muusikat.

Harjutust on hea teha entusiastlikult. Sobib hästi hommikuseks ergutuseks ja hea meeleolu loomiseks uue päeva algul.

Tõlkis ja toimetas: Ingrid Prass

Seotud