Lendorava petitsioon jõuab riigikokku. Allkirjade kogumine jätkub pühapäeva südaööni.

Teisipäeval sai esimese rahvaalgatusena portaalis Rahvaalgatus.ee täis 1000 nn petitsooniseadusega nõutud allkirja märgukiri, mis nõuab valitsuselt ja riigikogult otsustavaid samme lendorava populatsiooni kaitseks ning senise metsandus- ja looduskaitsepoliitika kriitilist ülevaatamist.

“Algusnädalatel esines allkirjastamisel palju tõrkeid, niisiis tulime inimeste soovile vastu ja pikendasime toetamisvõimalust kuni selle nädala lõpuni – ootame inimeste aktiivset toetust lendorava kaitseks kuni pühapäeva südaööni,” kommenteerib algatuse eestvedaja Züleyxa Izmailova, kelle sõnul on reede lõunaks kogunenud 1787 toetusallkirja.
“Kampaania petitsioonile allkirjade kogumiseks on olnud keeruline ja ma olen tänulik kõigile, kes on sellele kaasa aidanud,” vaatab Izmailova protsessile tagasi ning lisab: “Inimeste laialdane toetus lendoravale liigutab mind väga, aga vajadus ohustatud liikide päästmise järele markeerib tegelikult vajadust muuta riigi senist keskkonnapoliitikat ning siduda end otsustavalt lahti loodust hävitavatest energia tootmise viisidest, mis põhinevad puidu või põlevkivi massilisel põletamisel.”

Petitsiooni algatas MTÜ Noored Rohelised koos lendorava teemaga tegelevate teadlaste ja keskkonnaktivistidega 4. märtsil. Tegu oli esimese märgukirjaga Rahvaalgatus.ee portaalis ja hoolimata portaali testperioodiga kaasnenud raskustest on see ka esimene algatus, mis sai kokku vajalikud allkirjad. Petitsiooni algatajad kutsuvad üles allkirjade andmist jätkama ning plaanivad märgukirja anda valitsusele ja riigikogule üle kuu aja jooksul.

Kavandamisel on ka kampaania laiendamine ning selle järgmised etapid, äsja jõudis raadiotesseHenry Laksi ja Marten Kunginga ühisloominguna valminud “Lendorava laul”.
“On igati sümboolne, et Rahvaalgatus.ee esimene edukas petitsioon oli just meie oma,” kinnitab petitsiooni kaasautor Joonas Laks. “See näitab, et roheline maailmavaade ja tehnoloogiline innovatsioon käivad käsikäes ning me loodame, et ka riigikogu ja valitsus võtavad siin rahvast kuulda ning saavad lõpuks aru, et keskkonnakaitse pole mitte tüütu kohustus, vaid võimalus olla teenäitaja ning konkureerida innovaatoritega üle maailma.”

Noored rohelised tänavad kõiki toetajaid ja abilisi. Suur tänu teile, Maris Männik, Märt Põder, Henry Laks, Marten Kuningas, Aleksei Lotman, Uudo Timm, Ingrid Peek, Indrek Sell, Liis Kuresoo, Rainar Kurbel, Rainer Kuuba, Rasmus Laks, Silvia Lotman, Teele Pehk, Erakond Eestimaa Rohelised, Eesti Loomakaitse Liit, Eesti Taastuvenergia Koda, Estonian Nature Tours, Natourest OÜ, MTÜ Loomus ja loomulikult kõik märgukirja allkirjastanud!Anna oma allkiri lendorava ja metsade toetuseks lehel Rahvaalgatus.ee

Jälgi kogukonda Kaitse lendoravat facebookis.

“Lendorava laulu” autorid Marten Kuningas ja Henry Laks ja Maris Männiku loodud lendorav. Foto autor Zuzu Izmailova.

Seotud