Leia endas rahu: andestuse ja tänulikkuse meditatsioon

Kas tunned, et oled stressis, rahulolematu või pinges? Proovi neid lihtsad, kuid tõhusad meditatsioonitehnikad, mis lasevad sul enda ja ümbritseva maailmaga paremini harmoniseeruda.

Andestamise harjutus:

Andestamise jõudu ei saa alahinnata – räägitakse, et see vähendab meie stressitaset kuni poole võrra. Vihastamine ja vihkamine kulutab ju eelkõige selle tunde omanikku, mitte viha objekti.

1. Visualiseeri see inimene oma silme ette, kes Sind negatiivselt laeb. Meenuta teda ja tema tegevust, millega ta seda põhjustab. Mana ta silme ette koos negatiivse teguviisiga.

2. Palu tal Sulle andestada, seejärel kujuta ette, et ta aktseptib Su vabandust. Jah, on ju kummaline paluda andeks inimeselt, kes Sind vihastas. Kuid selleks on hea põhjus – see meenutab, et oleme kõik ühenduses. See, mida üks indiviid teeb, mõjutab meid kõiki.

3. Lõpuks: andesta sellele inimesele. Pärast seda kui oled kujutanud seda inimest Sulle andestamas, kujuta ette ennast talle siiralt ja südamest andestamas selle eest, mida ta teinud oli – just nii nagu tema oli sulle andestanud. Mana silme ette negatiivne laeng sinust lahkumas, välja voolamas.

Tänulikkuse harjutus:

Uuringud väidavad, et see tunne saab muuta sind immuunseks ja sõltumatuks viha, pettumuse ja läbipõlemise suhtes. Paranevad isegi haigused ja valu sinu kehas – tänulik inimene muutub tunduvalt õnnelikumaks.

1. Kujuta ette oma süda täis tänulikkust, kiirga seda välja – ole sügavalt tänulik.

2. Mõtle 5 asjast millele olla tänulik just täna. Näiteks – isegi hea söök, super pere ja partner, tubli trenn, hea laul, ilus mälestus, inspireeriv unistus jne.

3. Mõtle inimestele nende olukordade taga ja ütle tänu igale neist.

4. Laienda fookust – tänulikkus suurendab vastutänulikkust. Tõmbad armastust, headust, tervist – oma tänulikkust laiali saates.

Ole tänulik valdkondades, mis on hästi ja see laieneb.

Loova visualiseerimise harjutus:

Loov ettekujutamine on kui hästilaetud unistus – kasutad teatud stsenaariumit või lõpptulemust oma meeltes ja kasutad energiat ning tundeid selle füüsiliseks realiseerimiseks,

See liigutab energiaid õiges suunas, tugevdab enesehinnangut ja isegi parandab tervist, immuunsüsteemi.

1. Laienda, immuta ja vürtsita oma unistust. Näiteks kujutad end ette puhkusel Londonis. Kujuta ette oma naeratust, kui sõidad 2-korruselise bussiga. Tunneta kerget tuulehoogu oma juustes. Kuula BigBeni kellahelinaid, haista suurlinna lõhnu. Tee see nii reaalseks, kui vähegi võimalik ja mängi sellega.

2. “Juba” oma seda unistust. Kujuta ette, et sa juba omadki seda päeva, mida ette kujutasid. Näiteks Londoni puhul ütle endale, et mul ongi juba piletid olemas. Kui kujutad ette pikniku maamajas, siis juba kujutagi, et sul on oma armas maakodu. Nii programmeerid sa oma alateadvust nii juhtuma.

3. Ole järjepidev. Alateadvus vajab pidevat meeldetuletamist, seega kujutle oma unistusi või eesmärke iga päev. Tee seda hommikul voodis enne ärkamist, õhtul enne uinumist, isegi lõunapaiku aega maha võttes. Ära üllatu, kui Su elu hakkab muutuma imelises suunas.

PS! Meditatsioon algab oma sisemusega kontakti saamisest, unistaja ülesleidmisest, nähtamatute võngete kujutamisest.

Meditatsioon on võimas tööriist ülema ja kõikehaarava energiaga ühinemiseks, keskkonna ja inimestega ühtekuuluvuse tunde tekkeks. Tahad olla pidevas “flow” olekus? Olla positiivsema suhtumisega ja hea vaimse tervisega? Tunda empaatiat pere, sõprade ja töökaaslaste suhtes?

Siin mõned sammud lihtsamaks mediteerimiseks:

1. Sule silmad ja kujuta energia voogu liikumas sisse oma pealaest – alla, mööda selga ja seejärel voolamas läbi jalgade, lõpuks kiirgamas taldadest välja tagasi.

2. Kujutle seda energiat voolamas Sinu ümbruses, alates toast, kus istud kuni linnapiirideni, riigi, kontinendi ja maakera ümber.

3. Kujutle end saatmas armastust ja head energiat kogu maailmale.

4. Tunne olla ühendatud ja kinkida head rikastab ja annab Sulle energiat. Hea laeng annab põhjuse tunda end rõõmsa, tänulikuna ja täita eesmärgid kerguse ja armastusega kõige suhtes, mida teed.

Väike nipp: tahad olla ühendunud energia tundes ka pärast mediteerimist? Bestsellerite autor spirituaalsuse teemal, Neale Donald Walsch soovitab meditatsiooni äratamise harjutust:

– järgmine kord avalikus kohas, kui näed midagi või kedagi, mis muudab sind vihaseks (nt hoolimatu isik lõikab poejärjekorras), ütle endale: “Ja siin ma taaskord tegutsen, olles hoolimatu”.

– täpsusta seda lauset lähtuvalt olukorrast: jämeda käitumisega bussijuhi puhul ütle endale: “Ja siin ma taaskod tegutsen, olen ebaviisakas”.

Nende sõnade lausumine, kui lihtne ja sümboolne akt meenutab meile, et tegelikult oleme kõik seotud, see mida üks inimene tunneb või teeb on osa ühtsest alateadvusest hõlmates meid kõiki.

Allikas: uudiskiri OmHarmonics

Vahendas: Helen Sulg

Seotud