Laupäeval toimub põnev seminar “Energiad looduses ja inimeses”

Sel laupäeval, 31. märtsil kell 14-18 toimub Tallinnas Nõmmel, Von Glehni Teatris kolmas osa seminaridesarjast ” Anomaalne maailm”. Teemal “Energiad looduses ja inimeses” arutlevad füüsik Jaak Kikas, kirurg Andrus Loog, akadeemik Anto Raukas, looduseuurija Mattias Turovski.

“Kui teadlaste Kardashov-Kaku käsitlus jagas tsivilisatioone oma arengu poolest selle järgi, kui palju nad energiat tarvitavad, siis meie, seminarisarja korraldajad, arvame, et täna – veel enam homme – on määravaks see, kui palju tsivilisatsioon kasutab informatsiooni ja kuidas ta mõtestab seda,” tõdeb seminaridesarja “Anomaalne maailm” kuraator Igor Volke.

Ja lisab: “Selle jälgimise ja avastamise radadel püüamegi liikuda. Juba teadaolevad kirjeldused ning arusaamised maailmast koguvad oma kõrvale ainest ja lugusid, mille harvaesinevuse ja anomaalsuse juurde lisandub jõuline väljakutse senistele käsitlustele.”

Seekordsel seminaril, mille temaks on “Energiad looduses ja inimeses” on nägemise laiendamisel abiks eksperdid erinevatest valdkondadest. Tänase füüsika ja loodusteaduste vaadet jõududele ja energiatele meie ümber ning teatud erisusi tutvustab meile Tartu Ülikooli füüsik Jaak Kikas, kellele võib esitada ka Merivälja fenomeni taoliste teemadega seotud küsimusi.

Inimese ja tema keha ja hingekese delikaatset teemat on pädev tuvustama lugupeetud ja suure kogemusega kirurg Andrus Loog.

Teadusrüütelkonna esindajana on avamas mõningaid saladusi ning ajaloolisi vastuolusidki energia ja erinevate väljade nägemise ja käsitluste valdkonnas akadeemik Anto Raukas. Nõukaaegsete tagamaade ja tänaste arengute pingeväljade, intriigiväljade ja mõjujõudude kohta on just tema eilse akadeemik-sekretärina pädev vastuseid andma.

Keskkonna ja eluslooduse käsitluste, utilitaarse ja iseväärtuse, kasulikkuse ja moraalse vastuolude mõtestamisele, teadmise filosoofilisele avamisele lähendab meid Turovskite klanni noorim esindaja, värske India kogemusega Mattias Turovski.

“Kui palju avavad end erinevate koolide ja põlvede teadmiste esindajad meile ja palju valgust heidavad nad anomaasele oma kogemustes, sõltub külalistest ja nende küsimuste tulevärgist. Valmistuge koputama – küll teile avatakse,” kutsub Volke publikut üles julgelt oma küsimusi küsima.

Seminaride sarjas “Anomaalne maailm” on toimunud kaks kohtumist: jaanuarikuus teemal “Vaade kosmosesse ja homsesse” (lektorid Einar Laigna, Aare Baumer, Igor Volke) ja veebruarikuus teemal “Inimese kujunemine – homo sapiensist tehisintellektini” (lektorid Toomas Abiline, Igor Volke)

“Anomaalne maailm” 3: “Energiad looduses ja inimeses”

Sel laupäeval, 31. märtsil kell 14-18 Tallinnas Von Glehni Teatris

  • “Tänane füüsika ja loodusteaduste vaade” – Jaak Kikas, TÜ
  • “Inimene meditsiini vaateväljas” – Andrus Loog, Taastava Kirurgia Kliinik
  • “Energiad ja väljad keskkonnas” – Anto Raukas, GI
  • “Iseväärtus eluslooduses ja selle objektiivsuse presumptsioon” – Mattias Turovski, TLÜ

* * *

Järgmised seminarid:

28. aprillil kell 14-18: “Mis meid ohustab?” – ohud maailmaruumist, loodusest, meist endist, varjatud ohud. Lektorid: Aleksei Turovski, Indrek Linnuste, J.Verk

26. mail kell 14-18: “Vana ja uus paradigma – muutuste aeg” – fundamentaalteaduste diskursus, muutused kirikus ja usuelus, muutused filosoofias ja argimõtlemises.

Vaata lisa ja jaga sõpradega facebookis.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.