Lahkuläinud perede mured | Mida teha, kui laps ütleb, et ei taha oma teise vanema juurde minna?

Seekordses “Peresaates” on luubi all lahkuläinud vanemate suhted. Eriline tähelepanu on aga teemal, kuidas jagada last ja mida võtta ette, kui laps ei soovi teise vanema juurde minna.

Mõned vanemad leiavad pärast lahutust kergelt ja loovalt lahenduse lapse elukorralduseks, nii et lapsel säilib mõlema vanemaga tihe kontakt. Mõnel juhul läheb see aga väga vaevaliselt ja mõnikord juhtub suisa nii, et laps teatab, et ta ise ei taha teise vanema juurde minna.

Teraapias kuuleb sageli lugusid inimestelt, kes küsivad: “Aga mida ma peaksin tegema? Sundima oma last teise vanema juurde minema, kui ta ei taha? Laps ise ütleb, et ta ei taha minna, mina pole talle neid sõnu suhu pannud!”

Tänase saates on fookuses põhjused, miks laps võib öelda pärast vanemate lahkuminekut, et ta ei soovi teise vanema juurde minna. Mida sellises olukorras ette võtta, et laps ikka tahaks minna? On ju kumbki vanem pool lapse geneetilisest koodist ja see on kindlasti iga lapse esimene inimõigus – õppida tundma oma geneetilise koodi mõlemat algallikat.

Autor: Katrin Saali Saul

Kuula saadet Vikerraadio eetris neljapäeva õhtuti kell 19.05. Saadet saab igal ajal järelkuulata Vikerraadio kodulehel: Katrin Saali Saul jätkab saates peamiselt paarisuhete teemadega. Uue hooaja teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.

Loe lisaks: Kuidas kujuneb inimese seksuaalsus?

Kuidas viia ellu muutusi? Mis meid muutuste elluviimisel takistab?

Naise süda peab olema avanenud ja rahuldatud, enne kui ta mehele seksuaalselt avaneb, mehel aga toimub südame avamine naisele siis, kui ta on seksuaalselt rahuldatud

Paarisuhte ABC: peamised kõrvalsuhete tüübid on aeglustaja ja kiirendaja ehk nagu piduri- ja gaasipedaal

Pereterapeut Katrin Saali Saul: truudusetus puudutab meist vähemalt iga neljandat