Läbimurre seksuaalses vaimses teadmises: Eestisse tuleb legendaarne õpetaja Shantam Nityama

Septembri lõpul Eestit külastava Shantam Nityama missiooniks on transformeerida viisi, kuidas mehed ja naised omavahel suhtestuvad ning seksi kogevad. Reiki ja tantristliku seksi meister Nityama näeb seksi kui vahendit, tervendamaks füüsilist, emotsionaalset ja spirituaalset keha. Ta juhendab töötube USAs, Euroopas, Mehhikos, Austraalias, et aidata inimestel vabastada sotsiaalne tingitus ja taasühineda oma sisemise loomusega. Väga suurt huvi on äratanud Nityama välja arendatud Nitvana kehatöö meetod, mis õpetab, kuidas aidata partneril saavutada kogukeha orgasm ilma partnerit füüsiliselt puudutamata.

“Hakkasin kehatööd vaimse mentorluse komponendina kasutama kakskümmend aastat tagasi. Tahtsin aidata inimestel nende vaimseid teadmisi oma igapäevaellu integreerida, sest omada vaimseid teadmisi ja neid tavaellu rakendada, on kaks täiesti eri asja,” räägib Shantam Nityama oma teekonna algusest.

“Kui inimesed minu juurde tulid, et vaimset juhatust saada, hakkasin aru saama, et enamusel neist on palju sügavat allasurutust, blokeeringuid, mis ei lase neil vaimseks arenguks vajalikku energiataset saavutada ja hoida. Iga kord, kui uurisin selle tardumuse põhjuseid, oli enamus mu avastusi seotud inimese seksuaalsuse ja/või seksuaalenergia kanalitega. See, kuidas inimest tema lapse- või noorukieas seksuaalsusega seotud valdkondades koheldud on, mõjutab teda täiskasvanueas. Noorele inimesele on seksuaalenergiaga seotud häbi, süütunde, segaduse, teadmatuse ja hirmu kogus sageli ülejõukäiv.

Mida rohkem sarnaseid seoseid ma minu juurde tulnud inimestes märkasin, seda enam hakkasin aru saama, et mitmed nendest raskustest, millega inimesed kokku puutusid – nagu loomingulisuse puudumine, raskused leida oma elus eesmärki, mõtestatust jne – tulenesid sellest, et nende energia oli blokeeritud. Nende loomingulisusel ja eesmärgil ei olnud võimalust voolata, sest väljapääs puudus. Kuulates inimeste erinevaid lugusid nende lapsepõlvest, sain aru, kuidas me lapsi juba varases eas ühiskonnana süstemaatiliselt alla surume.

Me mõjutame lapsi mitte järgnema oma energiale, mitte olema selles autentne. Hetkel, kui laps jookseb mudalombi poole ja meie karjume: stopp!, peab laps tegema midagi, et oma sisemist energiat alla suruda ja meie korraldusele kuuletuda. Nii et laps peab otsekohe oma kehas pinge looma ning läbi tema liikuva jõulise energia tasaseks sundima, et ta saaks alluda sellele, mida temalt eeldatakse.

Kohtun oma tegutsemisvaldkonnas tihti vaimsete õpetajatega, kes kindalt usuvad, et valgustumine on ülim orgasm ning tegelikult on orgasmiline õndsus meie loomulik seisund. Nii hakkasin ma inimestega töötama, mitte et nende pingeid eemaldada, vaid et aidata neil nende orgasmilist õndsust taas omaks võtta ning endale luba anda selleks, et orgasmiline õndsus jälle läbi nende liikuda saaks. Selle tagajärjena langeb pinge ära iseenesest.

Pinge on kohal lihtsalt selleks, et orgasmilist õndust ohjes hoida, kuna miski meie ühiskonnas ei toeta orgasmilises õndsuses elamist. Nii et suur osa minu tööst on inimeste toetamine saamaks piisavalt julgeks, et olla orgasmiline meie mitte-orgasmilises maailmas.”


Mis on energeetiline kehatöö?

“Mitmes mõttes on see, mis ma teen, täiesti uue viisi demonstreerimine, kuidas sellel planeedil mehe ja naisena toimida. Ma näitan võimalust olla kohal ning tõesti hakata õppima ja toimima lähtudes energiatasandi täielikust teadvustamisest, selle asemel et uskuda, et kõik on vaid materiaalne.

Kui inimesed näevad mõne energeetilise kehatöö demonstratsiooni, avaneb nende meel taipamaks: oota, kui sa tegid seda niisuguselt distantsilt, siis see ju tähendab, et siin võib olla mingi energia, millele ma enne pole mingit tähtsust omistanud. Siin on midagi suuremat, kui me mõistus isega hoomata suudab.

Näitan meestele viisi, kuidas olla naisega täiesti kohal ja teada, mis tunne on naisega armatseda 24/7 – lihtsalt seeläbi, kuidas mees liigub läbi toa, kuidas ta kasutab oma energiat, kuidas ta kõnnib, õigupoolest läbi kõikide tegevuste – arvestades seda, et naise taju ja märkamisvõime on nii kõikehõlmav.

Kõik, mida mees naisega koos olles teeb, mõjutab naist ja puudutab teda energeetiliselt. Seega, mida enam saab mees teadlikuks energiamaailmast, seda rohkem ta liigub läbi maailma, liigub naises ja naise ümber justkui iga liigutus on naisega armatsemine.

Sellist teadlikkust kogedes tunneb naine end rohkem armastatuna, täidetuna ja turvalisena. Nad hakkavad tõeliselt nautima ja hindama, et nad on naised, ajendatuna sellest viisist, kuidas neid ümbritsevad mehed toimivad – see toob esile mõned kõige peenemad kogemused, tunded ja tundlikkuse, mis seni pole meie ühiskonnas olemas olnud.

Kui juhatada inimesi teadlikkuse juurde energeetilisest maailmast, muutuvad nad otsekohe. Neis tekib otsekohe janu sellest, mida nad just kogesid, rohkem teada saada.

See avab ukse, mis võimaldab viia inimesteni ja nendega jagada üha kompeksemaid viise, kuidas toimida ja elada energeetilist lähtepunkti arvestades.

Minu kogemus on see, et teadvus püüab end alati laiendada. Kuid me oleme elanud maailmas, mis on minimeerinud inimeste võimalust teadvuse laienemisega kokku puutuda. Minu töö on tutvustada seda miskit, mis loob laienemise taseme, mis mõjutab teadvust tahtma rohkem iseennast kogeda,” tõdeb Shantam Nityama.

Hinnatud õpetaja Shantam Nityama tuleb septembris esmakordselt Eestisse:

Reedel, 22. septembril kell 18-22 toimub Bliss majas kohtumine legendaarse Shantam Nityamaga, kus ta räägib lähemalt oma õpetustest, jagab kogemusi ja demostreerib teemat ning toimub avatud vestlusring.

23.-24. septembril toimub Nityama kursus “Teadlik kohtumine”

Uuri lähemalt vikerkaaresild.org

Seotud