PODCAST | Mis asi see OMA MINA tegelikult on ja kuidas sellega päriselt kontakti saada?

Kuidas saada ühendus oma päris minaga, mis see siis tegelikult üldse on ja kuidas läbi oma mina elama hakata, selgitab Alkeemia Podcastis Duncan Coppocki raamatu “Avasta oma mina jõud” eesti keelde tõlkinud üldarst Patrick Pihelgas.

Sageli elame, tegutseme ja teeme otsuseid mitte oma minale, vaid ühiskonna normidele või pereliikmete soovidele vastavalt. Oma mina on meil kõigil olemas, aga me kaotame ta vahel ära. Kipume sageli tormama läbi elu, nii et ei märkagi seda möödumas. Oleme mattunud töösse, laste kasvatamisse, kõiksugu muredesse ja vahel ka rõõmudesse. Kohtume iga päev uute inimestega, elame kaasa nende elukäigule, vajadusel rõõmustades ja kurvastades koos nendega. Kõige selle juures unustame ära selle ainsa inimese, kes on meiega igal hetkel, 24/7, sõltumata kas seda tahame või mitte. See on meie MINA.

“Raamat pakub hästi head ja küllaltki lollikindlat struktuuri, mismoodi oma mina teadvustama hakata. Paljud ei tahagi maha istuda ja oma mina kuulama hakata, sest meile ei meeldi see, mida meie sisemus tegelikult ütleb,” toob välja üldarst dr Patrick Pihelgas. Näiteks võib inimene avastada, et väärtused ja põhimõtted, millele ta elu on rajatud, kannagi teda ennast, vaid tuginevad ainult ühiskondlikel või vanemate hoiakutel.

“Inimene peab olema avatud, valmis muutusteks. Hästi palju arenguga seotud teosed keskenduvad sellele, kuidas me saame maailmale rohkem anda. See on väga hea lähenemine ja sinna me sihimegi, aga esmalt tuleb tegeleda oma heaoluga. Duncani raamat keskendubki sellele, mismoodi isiklikku heaolu parandada ehk Maslowi püramiidi esimeste tasemetega paremini toime tulema hakata,” selgitab Pihelgas.

Oma MINA’ga sõbraks saamisel on neli tähtsat etappi – tuleb õppida ennast hoidma, võimestama, kuulama ja endaga sõbraks saama. “Oluline on ennast kuulata! Me kuulame teisi, aga enda jätame sageli tagaplaanile. Meie sisetunne, intuitsioon, sisemine hääl – see on see MINA ISE ja teda peame kuulama,” rõhutab enesearengust huvitatud arst.

Mida paremas kontaktis on inimene iseendaga, seda tõesemalt ta elab. Seetõttu on raamat ja seal jagatud oskused eriti väärtuslikud noortele, kes alles hakkavad oma elu üles ehitama, elukutset valima jne. Samas pole endaga sõbraks saamine vähemtähtis ka hiljem. “Parem hilja, kui mitte kunagi!” ütleb dr Patrick Pihelgas.

Alkeemia Podcasti saates räägib Patrick Pihelgas täpsemalt nii raamatust kui oma kogemustest ja mõtetest sel teemal. Samuti arutame, mismoodi lääne meditsiin suhtub vaimsesse maailma ning kuidas neid kahte kokku panna.

KUULA PODCASTI!

Vaata Duncan Coppocki raamatu “Avasta oma mina jõud” kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.