Kümme looduslikku nippi nohu vastu

Tänapäeval on nohu leevendamiseks olemas väga palju apteegivahendeid alates tilkadest ja lõpetades tablettidega. Enne aga, kui ummisjalu apteeki ruttad ja käe värviliste tablettide poole sirutad, loe, kuidas saad end ise kodus aidata.

Kuidas ravida koduste vahenditega nohu:

1. Joo palju vedelikku, olgu selleks siis vesi, tee või mahl. Niimoodi niisutad nina seestpoolt, ennetad limaskesta tundlikuks ja kuivaks muutumist ning koorikute tekkimist. Samas väldi “kuivatavaid” jooke nagu alkohol ja kohvi.

2. Maga palju! Lükka äratuskell magamistoakapilt eemale ja lase oma kehal ise rahulikult magamise ajal terveneda.

3. Küüslauk on tõepoolest nii kasulik kui räägitakse. See hävitab baktereid ja on suurepärane viis nii haiguste ennetamiseks kui ka ravimiseks. Hea on panna küüslauguküüs ninna, kuid seda viisi peaksid kasutama vaid täiskasvanud, lastel võib see limaskesti ärritada.

4. Tee sooje soolakotte. Pane jämedat soola sokkide sisse ja keera sõlm peale, seejärel aja need pliidil soojaks. Soojad kotikesed aseta kuni jahedaks minemiseni ninale ja põskedele. Seda tee vaid siis, kui nina on lahti, kinnise ninaga võib tulemus vastupidine olla!

5. Joo ingveriteed. Retsept on lihtsamast lihtsam — pane üks teelusikatäis riivitud või tükkideks lõigatud ingverijuurt tassi ning vala peale kaks detsiliitrit keeva vett. Tõmmata lase umbes viis minutit. Kui mekk liiga mõru tundub, maitsesta seda mee ja sidruniga.

6. Hinga kuuma auru, see lööb lõõrid kohe valla. Suurepäraselt aitab näiteks kartulikeeduaur. Pista kartulid vette ja aja keema, kata juuksed rätikuga, kummarda ettevaatlikult poti kohale ja hinga auru rahulikult sisse. Sama võib teha ka õunaäädikaga — vala seda veidi kausi põhja, lahjenda veega, lase kuumaks ning hinga.

7. Loputa nina meresoolaveega. Meresoola müüakse igas toidupoes, enne ostmist aga loe pakendilt, kas on tegemist ikka 100% naturaalse soolaga, kuhu pole lisatud mingeid lisaaineid.Sega pool lusikatäit soola sooja (mitte kuuma) veega, vala vedelik peopesale või spetsiaalsesse kannukesse, hoia üht ninapoolt kinni ning teisega tõmba vedelik ninna. Vett liiga soolaseks ei maksa teha, see võib limaskesti ärritada.

8. Masseeri suure varba külge ja pealmist poolt. Refleksoloogide sõnul asub just seal punkt, mis on seotud hingamiselunditega.

9. Nohu ajal ära söö nisutooteid. Arvatakse, et nisutoidud aitavad limaeritust suurendada ja halvendavad hingamisteede olukorda.

10. Proovi punase päevakübara tinktuuri, mis aitab nohu kergendada. Lahjenda seda pisut veega ja tilguta ninna või lisa üks lusikatäis tinktuuri kuumale teele.

Kui nohu kestab kauem kui nädala, kui tegemist on kroonilise või allergilise nohuga või kui lisaks n-ö tavalisele nohule esinevad ka muud sümptomid (palavik, köha, peavalu, lihasvalud jms), pöördu arsti poole!

Allikas: Delfi Naistekas

Loe lisaks: Kaia-Kaire Hundi poolt koostatud “Tänapäeva Kunksmoori koduapteek”, kirjastus Pilgrim

Seotud