Kuidas võluda inimest? Inimese maailm kassi pilgu läbi

Mida kassid arvavad inimesest ja tema maailmast ning kuidas panna inimene tegema seda, mida kass tahab? Vaatenurga geniaalse ümberpööramisega võimaldab Babas oma raamatus “Kuidas kodustada inimest” heita pilgu kaslaste ja inimeste vahelistele suhetele ning paljastab selle kunsti valdamist aegade hämarusest: kuidas kassid meid valivad, taltsutavad ja lõpuks kodustavad.

Võrgutamine

Kui olete leidnud ideaalse kandidaadi, liikuge vallutamise faasi. Oluline on meeles pidada, et sensoorsete võimete kasutamises on inimesed täielikud võhikud. Kõik, mis puudutab lõhnu, eritisi ja muud sarnast, on nende puhul mõttetu; see võib olla hoopis vastupidise mõjuga. Kõik, mis puudutab kuuendat meelt ja tajumist, mida nad nimetavad „ekstrasensoorsuseks“, on totaalne tühisus. Nad võivad läbida energiavälju, kosmilisi meridiaane ja kummitusi, ilma et nad sellest aru saaksid. Seetõttu keskenduge nende nägemis-, kompimis ja kuulmismeelele, kuigi ka need on kehvalt arenenud.

Esimene kokkupuude on niisiis visuaalne: näitate ennast inimesele ja annate mõista, et olete teda märganud. Kui olete teinud õige valiku, siis juba fakt iseenesest, et austate teda oma tähelepanuga, peaks tekitama temas elevust.

Pilk on esimene samm võrgutamisprotsessis.

– Naelutage pilk inimesele.

– Sulgege pooleldi silmad.

– Vaadake mujale, teeselge huvi kaotamist.

– Lakkuge ennast hooletult.

– Vaadake eemale.

– Sirutage end laisalt.

– Haigutage.

– Vaadake talle silma.

Pidage meeles, et te ei vaataks teda kaua: need olendid ei suuda meie pilku pikalt välja kannatada. Aga tehke seda tihti, vargsi, üle õla. Kui tahate liikuda kõrgemale tasemele, vaadake teda asendist, kus pea on küljele kallutatud. Kuidas aru saada, et teie pilk töötab? Kõigepealt sellest, kas primaat vaatab teile vastu. Tema koon kõverdub muigeks, mis inimkeeles tähendab meeldimist, ja ta paljastab hambad. Mõnikord ta kükitab. Ta võib kaasa häälitseda.

Tehnika, mis töötab hästi üks ühele, on nurrumine. Mingil põhjusel, võib-olla see on seotud helisagedusega, ajab see ahvid hulluks. See teeb nad õnnelikuks ja uhkeks: teadmine, et oleme nende seltskonnas õnnelikud, suurendab nende rahulolu ja ilmselt ka eriti habrast inimlikku tunnet, mida nimetatakse enesehinnanguks. Nurrumist tuleks kasutada rohkelt ja suurejooneliselt, nii loob see kindla helilise aluse muudele võrgutamistehnikatele.

Häälkutsungid

Väikesed mjäud on võimas kutsung väljaõpetatud ahvile. Mida õrnemaid ja infantiilsemaid häälitsusi, nagu teevad kassipojad, suudate teha, seda parem. Mjäud peavad olema delikaatsed, kõhklevad. Armsad kutsungid, väljendatud vaevukuuldavalt. Proovige lisada ka nurrumist õrna näugumise vahele, luues mnjäuunrrrsarnast heli.

Ärge kasutage häälkutsungeid liiga tihti. Säästke neid. Neid on vaja selleks, et teid märgataks, aga kui tähelepanu on olemas, liikuge edasi mitteverbaalse suhtluse juuurde, nagu pilgud, miilustamine ja enda eksponeerimine.

Need võrgutamisfaasis kasutatavad häälitsused on väga erinevad muutuvatest ja palju võimsamatest, nõudlikest ja karjuvatest häälitsustest, mida kasutate hiljem, kui soovite ergutada primaatide loidu südametunnistust, et enda raudset tahet peale suruda.

Miilustamine 

Kui olete eelnevalt esitanud võrgutava repertuaari, on aeg hakata tegutsema ja liikuda edasi tõelise miilustamiseni.

Miilustamine hõlmab füüsilist kontakti. Klassikalisel kujul koosneb see inimese jalgade vastu hõõrumisest, viivitamisest, samal ajal vibreerides oma kehaga tema keha vastu, siis tuleb edasi kõndida ja enne temast möödumist teha sabaga viimane paitus. Seejärel tuleb kohe ringi pöörata, tagasi minna ja korrata sama toimingut teise küljega. Selle kõigega võivad muidugi kaasas käia pilgud, nurrumine ja väikesed häälitsused.

Toimingut tuleb korrata nii mitu korda kui vaja: eesmärgiks on see, et kõnealune muutuks hellaks, kummarduks meid paitama, hakkaks omakorda tegema häälitsusi ja selle kõige makroskoopilisemas vormis lülituks „häälekesele“ – nähtusele, mida me uurime hiljem.

Järgmine miilustamise tase nõuab sobiva toe abil primaadi koonu kõrgusele jõudmist ja juba kirjeldatud tegevuse kordamist; seekord hõõrutakse kere, käte ja koonu vastu. Nii leiate end esimest korda koon koonu vastas: vastastikuse usalduse hetk, mis on kodustamisprotsessis ülioluline.

Kui olete eriti osav, kummardub inimene ise, kükitades maha nii, et miilustamine saaks toimuda, koonud vastamisi. Muidugi oleneb ka inimesest. Selleks võib kuluda aastaid, aga see võib juhtuda juba esimesel korral. Kui isend on eakas või ei suuda kükitada füüsilise puude tõttu, on teie ülesanne leida lahendus tema koonuni jõudmiseks. Kui ta istub, siis piisab ka sülle ronimisest.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Babase raamatust “Kuidas kodustada inimest”.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.