Kuidas väljuda mugavustsoonist, ületada hirm ja asuda oma unistusi ellu viima?

Tänapäeva keeruline maailm paneb inimesi üha rohkem oma unistustest loobuma. Olgu põhjuseks siis kiire elutempo, väline surve või raha puudumine. Kuid põhjused võivad olla peidus ka meie endi sees.

Mugavustsoon tundub meile turvaline ja soe pesa, kust väljuda ja uut proovida on kõhe. Meile endile märkamatult võib olla meie elus inimesi, kes mõjutavad unistusi ning nende ellu viimist. Hirm muutuse ees tekitab nii mõneski meis külmajudinaid ning paneb meid unistustest loobuma. Kes siis meie elu ja unistusi juhib? On see mugavustsoon, väline surve või hirm? Kas me tõesti loobume millegi või kellegi pärast oma unistustest?

Olen igapäevaselt ühenduses inimestega, kes tahavad, soovivad ja proovivad oma elu muuta. Nende sees on nii palju imelisi ja ilusaid unistusi, kuid ikka jääb väike tõuge puudu ja tuleb mingi takistus sellel teel ette. Neis on hirm ja teadmatus.

Esimene asi, mida märkan, on mõte ja tunne, mida nad endast välja saadavad. Tea, et kui sa mõtled, tunned, ütled või kirjutad: “Ma ei saa. Oleks see siis nii kerge. Mul ei ole piisavalt raha!”, siis sellega oled sa teinud juba esimese sammu teel, kus su unistused ei täitugi. Kõik saab alguse meie mõtlemisest ja veel suurem jõud on sõnadel. See, mille saadame maailma, võib täide minna sama lihtsalt. Muuda iga “ma ei saa, ei suuda, ei taha, pole võimalik” vastupidiseks jaatavaks mõtteks, tundeks ja lauseks.

Mugavustsoon – turvaline ja soe pesa

Lihtne on ärgata igal hommikul samal ajal, teha hommikul samu tegevusi, minna samasse kohta tööle ning õhtul korrata kõiki tegevusi, mis sai tehtud eelmisel õhtul. Me oleme sõltuvuste ohvrid ja rutiin on tegelikult meie elu igapäevane osa. Tihti ütlevad inimesed, et rutiin koormab neid, tegelikkuses see ühtlane rütm hoiab meid elus.

Kujuta ette, et ühel õhtul sa lähed magama. Enne uinumist võtad paberi ja pastaka, ühele poole tulpa kirjutad unistused ja teise tulpa kõik, mida sul on vaja teha selleks, et need unistused ellu viia. Järgmisel hommikul sa ärkad ja hakkad kõike teistmoodi tegema, väljud täielikult oma mugavustsoonist. Ärkad teise tundega. Ärkad tundega, et tänasest hakkad sillutama teed oma unistustele ja teed kõike teisiti, et tekiks ruum, aeg ja koht sinu unistustele.

Kes on inimesed sinu ümber?

Kui tihti sa mõtled sellele, kas sinu elus olevad inimesed annavad sulle energiat või pigem võtavad seda? Kas sinu elus olevad inimesed toetavad sinu unistusi (kui jaburad need ka ei oleks) või hoopis mõistavad need hukka. Tea, et kui sinu ümber on inimesed, kes ei ole valmis toetama su kõige hullumeelsemat unistust (mis ometigi teeb sind ju maailma õnnelikumaks) siis see on asi, millest sul on vaja alustada.

Sinu parim sõber ja sõbranna, abikaasa ja hingesugulane, kõige lähedasemad isikud on just need, kes peaksid sind armastama ja toetama tingimusteta. Pole vahet, kas sinu unistuseks on muuta täielikult oma eriala või hakata üldse vabatahtlikult tööle, on nende roll sind toetada. Nende inimeste jaoks peaks kõige tähtsam olema säravad silmad ja sina, kes hommikul põletava kirega tööle läheb. Kes on inimesed sinu ümber?

Hirm – äkki mu elu muutub

Unistuste teostamine nõuab kindlasti muutusi. Iga muutus toob meis kõigis esile kõheda tunde ning alguses streigib iga keharakk muutuse osas. Muutused on elu lahutamatu osa. Kui me mõistame muutuse olulisust ning normaalsust, vabaneme paljudest ebavajalikest hirmudest. Iga sekund muutub maailmas miski. Märka muutust oma elus – kes olid sa eile ning kes oled täna. Elu on pidevalt voolamises, kus suur roll on muutustel. Sa ei saa ujuda vastuvoolu, sest siis peatub maailm ja elu sinu jaoks. Sul on ainult üks valik – ujuda vooluga kaasa ja võtta muutusi vastu kergusega.

Vabasta endast hirm, mis on siiani takistanud sul uskumast ja unistusi ellu viimast. Hakka igal hommikul ärkama selle nimel, et jõuda oma unistustele lähemale. Ole ise osa unistusest.

Võta tühi aeg ja ruum, et leida üles oma unistused. Tekita oma ellu vaikus, kus kuuled tõeliselt oma südame häält.

Küsi endalt: “Kus soovid sa olla? Millega soovid tegeleda? Keda sa armastad ja kes sind tõeliselt armastab? Mis on see, mis paneb su südame helisema ning silma särama? Milline on sinu unistuste elu ja kuidas selleni jõuda?”.

Välju mugavustsoonist ja loo oma unistuste elu!

Autor: Tuuli Mäemat

Seotud