Kuidas vähendada koheselt ärevust? Lihtne kõhuhingamise harjutus aitab närvisüsteemi rahustada

Kas teadsid, et sügav kõhuhingamine on üks tavalisemaid harjutusi närvisüsteemi rahustamiseks ja koos sellega ärevuse vähendamiseks. Selle põhjuseks on see, et kui hingad sügavalt, lükates kõhu ette nagu õhupalli, on uitnärv aktiveeritud nii, et see rahustab mandeltuuma, mis on emotsionaalse reageeringu keskus sügaval ajus.

Isegi viis sügavat hingetõmmet – aeglaselt sisse, nii et õhk täidab kõhtu, ja aeglaselt välja, nii et kõht surutakse kokku – rahustavad su närvisüsteemi ning see väike taashäälestus aitab sul liikuda järgmisesse hetke palju kergemini.

Järgmisel korral, kui märkad ärevust, peatu hetkeks ja tee need lihtsad sammud:

Pane käsi alakõhule, naba alla. (Käe asetamine oma kehale, kui teed seda kavatsuslikult, on enesearmastuse akt.)

Hinga sisse nii sügavalt, kui saad, lükates kõhu ette nagu õhupalli. (Kui sa ei saa väga sügavalt hingata, siis ära muretse. See on tavaline ärevuse sümptom, et sul on raske sügavalt hingata, ja kui öeldakse “Hinga sügavalt”, võib see tekitada veel rohkem ärevust. Lihtsalt lükka oma kõht nii kaugele ette kui saad.)

Hoia hinge üks sekund kinni.

Hinga aeglaselt välja.

Korda kõike neli korda.

Kõhuhingamine on üks neid lihtsaid harjutusi, mida võid teha kus ja millal tahes. Pea meeles, et mida rohkem sa neid harjutusi teed, seda rohkem kujundad sa ümber oma harjumusliku reaktsiooni ärevusele, nii et hirmu ja kokkutõmbumise asemele tulevad avardumine ja aktsepteerimine. Mida rohkem sa suudad ärevuse sümptomite juures avarduda, seda paremini suudad neist õppida ja jätkata liikumist tervenemise teel.

Allikas: Ravimtaimed, mis aitavad leevendada ärevust

Kevinski: ärevuse epideemia ja selle vastumürk

Viis sammu ärevusele vastu astumiseks

Rahusta oma meel: kaks lihtsat hingamisharjutust ärevusega toimetulemiseks

Seotud