Kuidas sellest aru saada, et oled kade?

Oleme harjunud, et ühiskond on alati heade inimeste poolt ja kadetsejad mõistetakse süüdi. Tegelikult on kadetsejad hoopis kannatajad, kes tähelepanu ja abi vajavad. Neid saadab pidevalt mõte, et nende elus on midagi puudu ja teistel läheb paremini – nii on raske elada. Need mõtted painavad, röövivad eluenergiat ega luba õnnelik olla. Tunne, et midagi on puudu ja sulle ei jätku, tekitab sisemist valu, tigedust ja solvumist. Kui oled millegi või kellegi peale kade ja soovid sellest vabaneda, siis mõista, mis kadetseja peas toimub. Ürita mõista nii ennast kui teisi.

Kui sul tekivad teise inimese suhtes negatiivsed emotsioonid, siis küsi endalt: kas ma olen kade? Inimeses on kaks edasiviivat jõudu: soovid, mis väljenduvad kiindumuses, tungis ja ihas, ning hirmud, mis väljenduvad jälestamises. Negatiivsed emotsioonid on maskeeritud soovid või hirmud. Kadeduse põhjuseks on täitumata soov. Võta paber ja kirjuta: „Ma kadestan oma kolleegi/ülemust/naabrit/ sõbrannat sellepärast, et …“ Kirjuta, kas põhjuseks on mõni tema iseloomuomadus, elustiil, anne, suhe. Seejärel kirjuta paberile omaenda tegelik soov ehk see, mis sinus kadedust tekitab.

Iga tunne meie maailmas on duaalne ehk tal on oma plussid ja miinused. Miinusest on alati võimalik pluss teha ehk tunne positiivseks muuta. Kadedust tekitavatel asjadel, omadustel ja sündmustel on hävitav energia. Vaimustus on loov energia, kuid meie mõtteprotsess tekitab sellest negatiivse ehk miinusega tunde. See, mis sinus kadedust tekitab, tegelikult vaimustab sind! Kui sa kadeduse vaimustuseks transformeerid, täitud loovenergiaga, mis aitab täituda su enda soovidel. Selle asemel et öelda „Ma olen kade“, ütle: „Ma olen vaimustatud“.

Inimestel, kellele enda elu meeldib, on sarnane omadus – nad oskavad elu, õnne ja rõõmu nautida. Kui tunned, et tahad teha samu asju, mida tema teeb, omada seda, mis tal on, ja elada nii, nagu tema elab, siis tegelikult tahad sa vaid rõõmus ja õnnelik olla ning samamoodi oma elu nautida. Kadeduse peamine põhjus on soov kõigest täielikku rahuldust tunda. Sa ei kadestaks ju inimest, kes on masendunud või tige, kellel on hingehaavad, kes tunneb valu ja armukadedust.

Järgmine kord kadedust tundes küsi endalt, mille pärast sa tegelikult kade oled, millest vaimustud ja mida kohe praegu tahaksid. Mis on juhtunud kadeduse lõksu sattunud inimesega? Ta on jätnud elus ette tulnud sündmuste, asjade, suhete ja oma annete realiseerimise poole pürgimata. Kui leiad endas üles asjad, mis sulle rõõmu tekitavad, ei ole kadeduse lõks sinu jaoks ohtlik.

Mida rohkem inimene ennast tundma õpib, seda vähem ta kadedust tunneb. Hiljem kaob kadedus täielikult. Tasakaalus, rõõmsa ja rahulikuna pole võimalik kadedust tunda. Kui sinus praegu veel see tunne tekib, siis kasuta seda oma arenguks. Saa targemaks ja mõistvamaks.

Kui sul tekib soove, siis kõigepealt püüa mõista, kas need on päriselt sinu soovid. Soovi ehtsust on lihtne kindlaks teha. Kui soov toob rõõmu ja sisemist rahuldust, on see ehtne. Kui soov on suur, kuid sulle tundub, et selle täitumine teeks sind õnnelikuks, siis küsi endalt: miks ma seda tahan; mis mul aitab seda soovi täide viia; millest ma peaksin loobuma; kas ma olen valmis selle nimel midagi tegema; mida ma siis teen, kui ma soovitud tulemust ei saavuta?

Kui endale erinevaid küsimusi esitad, siis oled valmis ka kõigiks võimalikeks tulemusteks. Välistest asjadest tingitud emotsioonid ja rõõm ei ole püsivad ja kõik möödub. Ehe rõõm eksisteerib alati vaid siin ja praegu ning pole seotud mitte millegagi. Pea meeles, et õnnetunne on sinus alati olemas!

Allikas: Alexis Varnum „Uus reaalsus“

Vaata Alexis Varnumi raamatu „Uus reaalsus“ kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud