Kuidas luua täiuslikku päeva? I osa. 7 põhimõtet, kuidas juhtida oma aega

Kuidas luua täiuslikku päeva? Toome välja uue, kuid samas lihtsa vaatenurga aja juhtimisele. Sündmuste juhtimine ongi peamine võti aja juhtimiseks.

Kas sa oled kunagi püüdnud luua omale täiuslikku päeva, kuid see ei õnnestunud, nii nagu sa plaanisid? Hea uudis on, et kui sa suudad endale ette kujutada täiuslikku päeva, siis suudad selle ka luua. Kuid selleks pead ehk muutma oma mõtteviisi.

Esimeseks ja kõige peamiseks on mõista, et sündmuste juhtimine, mitte aja juhtimine, on kriitiliseks teguriks täiusliku päeva loomisel. Nagu Joey Reiman ütleb oma raamatus “Thinking for a Living”, “Aega ei saa laiendada, koguda või pantida. See on üks asi, mis ei allu meie kontrollile. Me saame ainult õppida taltsutama aega, mis meil on ja panna see enda kasuks tööle, mitte aga vastupidi.”

Kui sa ohjad aega täna, siis sa muudad selle oma homseteks võimalusteks. Selle protsessi jooksul hakkad sa teenima rohkem raha vähema aja ja vähema stressiga.

Selleks, et luua ja hoida oma täiuslikku päeva, peaksid mõistma järgmist 7 tõde aja kohta:

1. Inimesed ütlevad pidevalt, et neil pole aega, samas, kuidas on see võimalik, kui neil on ju seda?

2. Enamus inimesi ei arenda kunagi enda jaoks tõelist vabadust, sest nad on aheldatud oma vangistavatesse ja jõuetuks muutvatesse mustermõtetesse.

3. Aja Juhtimise kontseptsioon on ületähtsustatud. Sündmuste juhtimine on “mängu” õige nimi.

4. Kui sa ei tea, mis on sulle tähtis, siis sa hakkad tegelema enda jaoks valede, ebaoluliste asjadega.

5. Pole tähtis, KUS sa töötad. Loeb see, KUIDAS sa töötad seal, kus sa parasjagu oled.

6. Juhi oma äri või mida iganes sa ette võtad või see hakkab juhtima sind.

7. Keskendu kvaliteedile – see loob sulle suurt ja ulatuslikku vabadust.

Mida enam sa mõtled neist ajatõdedest, seda enam peaksid mõistma, et on olemas sinu Mineviku Mina, Oleviku Mina ja Tuleviku Mina. Mineviku Mina on isik, kes sa oled olnud praeguse hetkeni. Oleviku Mina on see, keda sa arvad olevat end praegu ja Tuleviku Mina on kodanik, keda sa arvad, kes sinust saab tulevikus.

Kas sa leiad end oma mõtetega aega veetmas rohkem minevikus, selle asemel, et keskenduda oma tulevikule? Kui nii, siis tõenäoliselt oled sa kinni jäänud oma mineviku kujutlusse endast ja seetõttu tõenäoliselt ka oma mineviku mõtetesse ning käitumisse. Lisaks pead sa tähtsamaks seda, mis on juba juhtunud, kui et millised on su tuleviku võimalused ja väljavaated.

Sa peaksid aru saama, et sinu ainulaadsus käivitub sinu Tuleviku Minas. Kui sa pühendud oma tulevikule, pühendud sa oma ettekujutusele, kelleks ja milliseks sa kavatsed saada. Kui sa jääd keskenduma oma minevikule, ei saa sinu ainulaadsus kunagi võimalust arenemiseks. Seega, millisele Minale oled SINA pühendunud – kas sellele, kes sa oled praegu või sellele, kes sa tahad olla tulevikus?

Tõlkis ja refereeris ajakirjast Success William Cerveza

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.