Kuidas kujuneb inimese seksuaalsus?

Seekordses Vikerraadio”Peresaates” on külaliseks pere- ja seksuaalterapeut Lemme Haldre, kellega tuleb jutuks seksuaalsus ja selle kujunemine.

Me oleme seksuaalsed olendid. Seks on kogu inimeksistentsi lähtepunkt. Seksuaalenergia on ürgvõimas jõud, ilma selleta poleks elu. Lapse areng algab sel hetkel, kui vanemad seksisid.

Seksuaalsuse roll on aja jooksul palju muutunud. Seks pole enam sugugi mitte vaid järglaste saamise teenistuses. Tänasel päeval on seks naudinguallikas ja partnersuhte oluline komponent. Kuidas aga seksuaalsus kujuneb? On see kaasasündinud või kujuneb see kuidagi elu käigus?

Räägime sellest, kui olulised on esimesed eluaastad, meie esimesed kiindumussuhted vanematega ja kuidas need kujundavad meie hilisemat seksuaalset mina.

Tänases saates võtame luubi alla lapse esimesed eluaastad, lapse- ja noorukiea.

Saatekülaline on pere- ja seksuaalterapeut Lemme Haldre.

Kuula “Peresaadet” Katrin Saali Saul jätkab saates peamiselt paarisuhete teemadega. Uue hooaja teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.

Loe lisaks: Paarisuhte ABC: peamised kõrvalsuhete tüübid on aeglustaja ja kiirendaja ehk nagu piduri- ja gaasipedaal

Pereterapeut Katrin Saali Saul: truudusetus puudutab meist vähemalt iga neljandat

Kärgpere: lapse energeetilisi sidemeid bioloogiliste vanematega ei tohiks kunagi täiskasvanute egomängude pärast ohverdada

Seotud