Kuidas ise teha 100% mürgivaba rulldeodorant

Lennukad.blogspot.fi pakub välja õpetuse, kuidas teha ise hästilõhnavat rulldeodoranti, mis ei sisalda ühtegi mürgist ainet.

Vajalikud vahendid ja eelarve:

  • 50 ml rulldeodorandi pudel (taaskasuta)
  • 50 ml kolloidhõbedat hind 1,6€
  • ca 1/8 tl psülliumi jahu 0,01€
  • 5 tilka eeterlikku õli (või rohkem, olenevalt, kui intensiivset lõhnastajat soovid) hind 0,1€

Deodorandi hind kokku: 1,71€

Kuna deodorandis on antiseptikuna ja säilitusainena kasutatud kahjulike bensoaatide asemel kolloidhõbedat, siis deodoranti võiks hoida kapis või päikese eest varjus, sest 30 minutit päikesekiirgust neutraliseerib kolloidhõbeda toime.
Psülliumit on kasutatud siin segus paksendajana. Psülliumi puhul on koosluses oluline, et see oleks jahu, saab ise nt kohviveskis jahuks jahvatada. Ca 1/8 tl on 0,4 grammi e suurus 00 kapsli täis psülliumit. See lisatakse 50 ml kolloidhõbedale ja segatakse hoolikalt nt puu või plastikust pulgaga. Nimelt kolloidhõbe ei taha kokkupuudet metallidega sh hõbedaga. Konsistents peaks jääma voolav kisseljas, kui on vedelam, võib läbi imbuda, kui paksem jääb pudelisse kinni ja ei saa kasutada. Psüllium on paisumise lõpetanud ca 6 tunniga. Kõige parem on deodoranti kasutada valmistamisest järgmisel päeval. Säilivus sama nagu ka teistel avatud deodorantidel – ca 6 kuud.
Kõige mugavam on pudelit eelmise deodorandi jääkidest puhastada nii: pane tühi pudel kangast kotti või mässi mõne riideeseme sisse. Pese temperatuuril kuni 60 kraadi (võib olla puuvilla pesuprogramm). Selline pesemisviis puhastab kõik pisemad detailid säravpuhtaks.

Vaadates ökopoodide, looduspoodide ja muude tervisepoodide deodorantide valikut, siis kui “puhtad” ja looduslikud nad siis on?

Näiteks Sante firma reklaamib end looduslähedase firmana ja juba selles rulldeodorandis on 28 (!) komponenti. Osad ained öko ja/või looduslikud, osad ained mürgised või ebasoovitavad nagu näiteks:

  • Sorbiinhape ja tema soolad (E200 – E203). Soolad on tavaliselt seotud järgnevalt: naatrium-, kaalium-, kaltsium-sorbaat. Kahtlustatakse, et on mutageensed
  • Bensoehape ja tema soolad (E210 – E213) põhjustavad allergiaid, astmat, hingamisraskuseid, kõhuvalusid, seedeprobleeme, kergesti ärrituvust, agressiivsust- lisaks koos sidrunhappega (tavaliselt selliste toodetele lisatud) moodustavad mürgise benseeni, mis on kantserogeenne.
  • Parabeenid (E214-219) on sünteetilised säilitusained, võivad soodustada vähirakkude teket ja rikuvad hormonaalset tasakaalu. Võivad põhjustada dermatiiti, nahalöövet ja allergiat, eriti ohtlik on ühes tootes koos esinevate parabeenide toime.

Muu looduspoodide toodang on laias laastus sama – natuke mürgiseid aineid… EL on lubatud 2% mitteökosid aineid. Ei ole nii kahjulikud, kui masskaubanduses olevad deodorandid, aga kui palju mürgiseid aineid on piisavalt “vähe”?

Õnneks on olemas ülilihtsaid ja töötavaid lahendusi!

Lahedat katsetamist!

Allikas: Lennukad.blogspot.fi

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.