Kuidas hoida end ohver-agressor-tüüpi energiavampiiride eest?

Kõiksuse kanaldused kirjutab seekord ohver-agressor-tüüpi energiavampiiridest ja sellest, kuidas end selliste inimestega kohtudes kaitsta.

Kirjutan energiavampiiridest veidi teise nurga alt ehk ohver-agressor-tüübist. Tegemist on inimtüübiga, kelle tahtmine olla hea kasvab nii üle pea, et igal pool ja igas olukorras peab ta ennast ohvriks tegema, võimendamaks olukordi, milles kõik teised on halvad, et seeläbi ise välja paista hea. Samamoodi teeb ta ka teistest inimestest enda ja kõigi teiste silmis ohvrid, et siis hea inglikesena päästja roll sisse võtta, teenimaks kõrvaltvaatajate tunnustust ja kiitust kui imeline, suuremeelne ja üllas ta on.

Tema võimekus enda ellu head tõmmata ja head näha piirdubki ainult läbi halva ja negatiivse. Te pange tähele! Tal on lausa hädavajalik keskenduda asjadele, mis talle ei meeldi. Otsida igalt poolt vigu eesmärgiga, kuidas tema teab rohkem ja oskab paremini. Alati peab jääma talle viimane sõna. Enne ei lõppe ükski diskussioon ega arutelu. Ta väänab sinu sõnu ja keerab sinu mõtteid senikaua tagurpidi, mil sa ise ka usud, kuidas kõik on valesti ja sina pole õige. Samal ajal surub ta sulle peale endapoolset kontekstist välja kistud tõde ja oma isiklikke tõlgendusi asjadest, millel pole sinuga mingit pistmist. Ja kui sa tema manipulatsioonide õnge lähed, siis jääd sa ka ise uskuma seda tagurpidi keeratud maailma, milles sina oled süüdlane ja paha, et tema saaks sinu kõrval välja paista õilis ja hea.

Saage tuttavaks, selline ongi energiavamp ohver-agressor, kelle jõud tuleb ainult läbi provokatsioonide, et saada läbi vaidluste ja vastandamiste teistelt inimeselt kätte eluenergiat. Ta tõmbab omale ette süütu ohvrimaski, mille taga töötab aga peen agressor, kes tegutseb salakavalalt ja vaikselt, et sind märkamatult oma emotsioonimängudesse tõmmata. Tema ainus eesmärk on igal võimalikul sammul tõestada oma paremust ja halvustades teisi. Ta elabki oma elu ainult läbi teiste inimeste elu, sest tal puudub iseseisvus ja vastutusvõime iseenda elu ees. Ja kõik, millega ta toime ei tule või hakkama ei saa, see ongi väär, vale ja paha.

Kui sa tahad, et sinu energia jääks sinule ja ei läheks lontipidi kuhugi võõrale, siis astu taolistest provokatiivsetest olukordadest kõrvale, hinga sügavalt sisse ja välja ning esita endale küsimus: “Mis on selle olukorra või diskussiooni eesmärk ja kuhu see peaks välja viima?” Tihti saame vastuseks, et sellel ei olegi mingisugust sügavamat eesmärki.

Kehtesta oma piirid koheselt ja pane asjale punkt ning tee oma suu lahti ainult siis, kui sinu mõtted on antud olukorras enamat väärt kui seda on vaikus. Ohver-agressor siis veel natukene vingerdab ja väänleb oma londiga sinu ümber, aga kui ta enam sinult energiat ei saa, siis kaob ta koos oma mängudega kaugele ja ka sina ise sarnaste olukordadega edaspidi enam ei resoneeru.

Kõik olukorrad ja kohtumised korduvad seni, kuni me nendega kaasa läheme. Kõik inimtüübid korduvad meie elumustrites seni, kuni me neid vastu võtame. Sina oled otsustaja ja lahendaja. Lahendus tuleb läbi selge otsuse.

Allikas: Kõiksuse kanaldused facebooki leht

Seotud