Kui vähegi võimalik, söö mahetoitu

Mahetoidu tarbimine vähendab seda, et sa sööd sisse kemikaale, näiteks pestitsiide, mis võivad mõjuda halvasti soolestikule ja maksale. Pestitsiidide söömine on su soolestiku halbadele bakteritele nagu vana-aastaõhtu. Ideaalis oleks hea, kui sööksidki vaid mahetoitu, aga ma tean, et see maksab rohkem ja kõigil pole võimalik seda hankida.

Proovi vähemalt järgida neid reegleid:

• Nendest toiduainetest, mida sa sööd kõige rohkem, vali maheversioonid. Kui sööd midagi iga päev, siis võta mahe variant.

• Suurem osa pestitsiide koguneb puu- või köögiviljade koore alla, seega pole nii oluline valida mahetoitu nende viljade puhul, mille koort sa ei söö, näiteks apelsinid, melonid, banaanid ja avokaadod. Olulisem on see viinamarjade, tomatite ja marjade puhul, mille kesta sa sööd.

• Lõika juurviljade, näiteks porgandite ja kaalikate pealmine ots ära, sest selles on kõige rohkem pestitsiide. Samal põhjusel eemalda kapsaste välimised lehed.

• Kui sööd liha, siis vali rohutoidul loomade või vabapidamisel lindude variandid ning eemalda igasugune nähtav rasv, sest sellesse kogunevad mürgid.

• Pese ja kui vaja, kraabi kõiki toiduaineid väikese harjaga 20–30 sekundi vältel, enne kui neid sööma hakkad.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Nigma Talibi raamatust „ Anti-Ageing. Pöördeline teekond särava ja noorusliku nahani.“

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.