Kui tahad, et sinu suhe toimiks, siis tee kindlaks, milline on sinu armastuse keel

On kolm põhilist asja, mis aitavad sul aru saada, milline on sinu eelistatuim armastuse keel. Kõigepealt, jälgi oma käitumist. Kuidas sa tavaliselt teistele inimestele oma armastust ja poolehoidu avaldad? Kui patsutad neid seljale ja kallistad, siis võib sinu armastuse keeleks olla füüsilise puudutuse keel. Kui julgustad teisi hea meelega, siis on tunnustussõnad tõenäoliselt sinu armastuskeel. Kui oled kingituste tegija, siis arvatavasti ihkad sa ka ise kõige enam kingitusi. Kui naudid lõunasööki või jalutuskäiku sõbraga, on sinu armastuse keel küllap kvaliteetaeg. Kui otsid alati võimalust teisi aidata, võib sinu armastuse keel olla teenimiskunst. See keel, mida räägid sina, on üsna kindlasti see keel, mida soovid ise kuulda.

Teiseks, mille üle sa kaebad? Mis on suhetes see, mis sinus kõige sagedamini rahulolematust tekitab? Kui kurdad sageli, et sind ei aidata, siis on teenimiskunst sinu armastuse keel. Kui kurdad sõbrale, et te ei veeda koos piisavalt palju aega, siis soovid sa kvaliteetaega. Kui su sõber tuleb reisilt ja sa mõtled: “Kas ta ei toonudki mulle midagi?”, siis ilmneb sellest, et kingitused on sinu peamine armastuse keel. Kui sa ütled: “Ilma minu pealekäimiseta ei puuduta sa mind sugugi”, siis on sinu sõnum, et sa eelistad armastuses füüsilise puudutuse keelt. Kui sa kaebad: “Ma ei tee kunagi midagi õigesti”, siis kõnetavad sind kõige valjemini tunnustussõnad. See, mille üle sa kaebad, viitab enamasti sellele, mida sa teistelt ootad.

Kolmandaks, mida sa kõige sagedamini soovid? Kui su sõber läheb reisile ja sa ütled: “Ära unusta mulle kingitust tuua”, siis tähendab see, et sulle on tähtsad kingitused. Kui sa küsid: “Kas me võiksime õhtul koos kõndima minna?”, siis soovid sa kvaliteetaega. Kui palud oma selga masseerida, näitad sellega, et sulle on kõige tähtsam füüsilise puudutuse keel. Kui palud inimestel sageli teha midagi enda abistamiseks, siis on sinu armastuse keel tõenäoliselt teenimiskunst. Kui sa küsid: “Kas ma sain hästi hakkama?”, siis ootad sa eelkõige tunnustussõnu.

Jälgi, kuidas sa kõige sagedamini teistele oma armastust ja tunnustust väljendad; tee nimekiri oma kaebustest ja soovidest ning saadki teada, milline on sinu peamine armastuse keel. Lase ka oma sõpradel neile kolmele küsimusele vastata, nii et nemadki avastaksid oma armastuse keele. Saad vastuse leida ka tasuta küsimustiku abil veebilehel www.5lovelanguages.com.

Õppida selgeks mõni teine, mitte sinu esmane armastuse keel, nõuab ilmselgelt pingutust. Inimesel, kes ei kasvanud üles tunnustussõnade saatel, võib olla üsna keeruline neid ise lausuda. Inimene, kelle peres ei jagatud eriti embusi ega lembusi, peab füüsilise puudutuse keelt täiskasvanuna õppima.

Hea on aga see, et kõik armastuse keeled on õpitavad, ja mida rohkem neid rääkida, seda kergemaks need muutuvad. Minu naise armastuse keel on teenimiskunst. Sellepärast koristan ma tolmuimejaga, pesen nõusid ja viin prügi välja. See on armastuse elus hoidmiseks väike vaev. Minu armastuse keel on tunnustussõnad. Sellepärast ei lahku ma kodunt kunagi ilma, et kuuleksin oma naiselt mõne positiivse sõna. Saan vähimagi kahtluseta öelda, et meie armastus on praegu emotsionaalselt hoopis sügavam kui alguses, mil kaotasime pea eufoorilistes tunnetes.

Romantilise armastuse säilitamiseks on vaja esimesest etapist edukalt teise üle minna. Kui te õpite juba kohtamaskäimise ajal teineteise armastuse keelt tundma, siis on üleminek palju kergem. Soovin kogu hingest, et teil see õnnestuks!

Alliaks: Alkeemia lugemisnurk | Eduka abielu ehitamiseks ei piisa armumisest

Ära hävita oma suhet | Neid viit asja tehes rikud oma abielu kindlasti ära

15 mõtet, mis aitavad sul armastust ja meelerahu ligi tõmmata

Seotud