Kui suhtest on kadunud rõõm ja kirg ning puudub motivatsioon seda muuta, siis lase sel minna

Palju räägitakse suhetest, kus partnerid viibivad mugavustsoonis. Mida see tähendab või kuidas see välja näeb? Mida peaks ette võtma, kui tunned, et sinu suhe on jõudnud nö surnud punkti.

Olen seda nimetanud roiskunud vee­kogu ­ääres seismiseks ehk vetevool (areng) on peatunud ja elu seisab. Et seda kõike piltlikult edasi anda, palun teil ette kujutada, et olete ostnud maja. Maja laguneb – katus laseb vett läbi, lillepeenar on hooletusse jäetud. Omanik aga, selle asemel et katus ära parandada, vahib diivanil. Lillepeenrast on tal üldse kama kaks, aga maja maha ka ei müü. Kes see viitsib sellega tegeleda…

Suhetega on sama lugu. Vahel on partnerid suhtes, millest on kadunud rõõm ja kirg, aga ei viitsi neist kumbki pisukestki vaeva näha, et kirge ja rõõmu taastada. Ei viitsi kumbki suhtega tööd teha, aga lahti ka teineteisest ei lase, sest nii mugav on ju, mis sest et vahel sajab vihma krae vahele ja ukse kräuksumine närve sööb. Inimene harjub kõigega.

Mina ei soovita kunagi kellelgi kergekäeliselt lahku minna, aga ka sellel pole mõtet, et vaatame mõnusasti pealt, kuidas maja päris kokku kukub. Kui ei ole ikka motivatsiooni ja tahtmist seda majakest ehitada ja sinna kodutunnet luua, siis on targem maja maha müüa: võib-olla on kuskil keegi, kes armastab lilleaeda, keegi, kes tahab oma kuldsete kätega luua ja ehitada midagi, mis on ­vastupidav ning turvaline. Võib-olla tähendaks kellelegi see sinu unarusse jäetud maja unistuste kodu.

Inimestel on mingi kinnis­idee, et mul peab olema suhe (maja), aga nagu tänapäeva ühiskonnas ka näha, siis enamik ei suuda oma vara üleval pidada või oma suhet hoida ning väärtustada. Sellistel puhkudel ma tõesti ei näe põhjust, miks peaks inimesed koos olema.

See, et sul on maja, ei tee sind kõvemaks tegijaks, kui uksed ja aknad juba eest kukuvad. Seda ma nimetangi mugavustsooniks ning peatunud arenguks. “Ma ei taha, ma ei viitsi, mulle ei meeldi, aga haamrit kätte ei võta ja maja maha ka ei müü.”

Allikas: Kadri Luik “Julgus mõelda, julgus öelda 2”, kirjastus Pilgrim

Loe lisaks: Südantlõhestav lugu elust enesest: ära lükka armastust edasi!

Kui sinu kallim teeb neid asju, siis ära abiellu temaga mingil juhul!

Astroloogia ja armastus | Milline on sinu sodiaagimärgi esindaja jaoks parim aeg, et abielluda?

Kes on hingekaksik ehk kuidas ära tunda, et oled kohtunud oma hinge teise poolega?

10 põhjust, miks “vanadel hingedel” on nii raske leida armastust

11 märki, mis näitavad, et sinu kallim on su hingesugulane

Mis seob sind kallimaga? Kas kirg, armastus, sõprus või hingesugulus?

Seotud