Kui perekonnas on söömisega keeruline

Oleme jõudnud aega, kus meid ümbritseb suures koguses toitu. Erinevatel põhjustel tekitab selline toiduküllus paljudele peredele pingeid. Kes sööb liiga vähe, kes liiga palju, kes valesid asju, kes valel ajal. Toores või keedetud? Lihaga või lihata?

Meedia pühendab igapäevaselt kehakaalu teemadele palju ruumi. Ilmub väga palju üksteisele vastukäivat infot. Paljud pered on sattunud toidu teemadega erinevatele pooltele rindejoont nii, et toiduvaidlused on jõudnud lahutusjärgsetesse vaidlustesse. Kui isa juures süüakse seda, mida ema juures ei tohi süüa, siis peab olukorda lahendama kohus.

Erimeelsused toitumises on järjest sagedamini ka üks põhjus, miks vanavanemad enam lapselapsi ei näe. Vanavanemad ei pea miskiks lapsevanema keeldu toidu osas ja vastupidi.

Söömisest – sellest nii lihtsast, aga samas kirglikust teemast räägitakse seekordses Vikerraadio “Peresaates” terapeutidega Tartust. Külas on Eesti esimese toitumishäirete kliiniku Ambromed kliiniline psühholoog-psühhoterapeut Jelena Põldsam ja pereterapeut Piret Evert. “Peresaate” saatejuht on pereterapeut ja koolitaja Monika Koppel.

Dieetide ja ülesöömise asemel: teadlik söömine

Hea teada! Millised toiduained sobivad koos söömiseks, millised mitte?

Sisu loob vormi: hea elu saab alguse heast läbisaamisest iseendaga

Seotud