Kuhu põgeneda ilmakära eest: 11 maailma introvertsemat riiki

Vilgas suhtlemine, ootamatud külastused, lakkamatud telefonikõned, tüütud kohtumised – paljud meist ei ole loodud nii rohkeks sotsiaalseks tegevuseks. Kui sa oled introvert, mõistad kui tähtis on elada keskkonnas, kus sa ennast hästi tunned. Introverte võib vaadata kui okkalisi, kõrbes kasvavaid kaktusi, kes suudavad iseseisvalt ellu jääda ka kõnnumaal. Kui aga kaktus istutada lärmaka linna keskele või rahvarohkesse kontorisse, siis kastetekse ja häiritakse teda liiga palju ja ta kipub kiduma, vahendab Telegram.ee.

Kui soovid põgeneda pealetükkiva maailma eest, on hea leida end sellises riigis, mis on tuntud oma introvertsuse poolest ja kus saab nautida omaette olemist. Veebisait Belgia Flandria piirkonnas. Seal sain ma aru, kui hea on olla introvert.”

Tšehhi. On öeldud: “USA-s pole viga, kuigi liigne suhtlemine inimestega muudab mu väsinuks ja pahuraks. Aga siin, Prahas saab minu introvertne loomus hingata ja avarduda, sest siin elab introvertne rahvas.”

Taani. Tunnustavalt: “Taanlasi pole kerge lähemalt tundma õppida. Ma ütleksin, et nad eelistavad privaatsust ja suhtlevad pigem nendega, keda nad hästi teavad.”

Eesti. Meie ka! “Tavaliselt on eestlased introvertsed ning nad ei näita välja kuigi palju emotsioone.”

Soome. Meie rahulik naaber. On täheldatud: “Pane kaks soomlast ühte lifti. Kumbki neist ei ütle sõnakestki ning nad ei tunne ennast üldse ebamugavalt. Nende vahel on ühine arusaamine, et nad ei pea alustama punnitatud seltskondlikku vestlust.”

Island. “Islandil on sotsiaalvõrgustikus terve eraldi sektsioon, mis on pühendatud Islandi introvertidele ja häbelikele vallalistele. See ütleb piisavalt.”

Jaapan. Kommentaar: “… kuid mingi hetk jõudis see mulle kohale: ma olen introvert ning Jaapan on riik, mis tunnustab introvertset käitumist. Järsku ma teadsin, miks ma pole kunagi ennast kuigi mugavalt tundnud USA-s, kus ekstravertsus on hinnas… Kui saaksin luua oma riigi, siis oleks see sarnane Jaapanile.”

Läti. Kes käinud, need teavad: “… inimesed on siin introvertsed ning suhtlevad peamiselt oma lähisõprade ringis.”

Rootsi. Arvatakse: “… noorte rootslaste hulgas on eriti problemaatilised sotsiaalsed suhted. See võib avalduda ebakindlusena suhtlemises, reserveeritusena, sotsiaalse autonoomsuse soovina, positiivse hoiakuna üksinduse suhtes ning rangete piiride tõmbamisena era- ja avaliku elu vahel.”

Šveits. On öeldud: “Šveitslased on rohkem introvertsed, sissepoole pööratud, privaatsust armastavad. Vähesed šveitslased võõrustavad külalisi oma kodus. Kui USA-s pole introvertsus kombeks, siis Šveitsis on see normiks.”

Lisaks mainiti introvertide-sõbralike riikidena ära ka Leedu, Liechtenstein, Mongoolia, Lõuna-Korea, Luksemburg, Saksamaa ja Hiina.

Allikas: Telegram.ee

Seotud