Kosmonautikapäev Teletornis: uudsed tehnoloogiad ja mitmesuunalised kosmoseuuringud

Sel neljapäeval, 12. aprillil kell 18 tähistab Tallinna Teletorn Rahvusvahelist Kosmonautikapäeva sõnas ja muusikas: kinosaalis esinevad põnevate ettekannetega ufoloog Igor Volke ja kosmoseteadlane Mart Vihmand, õhtu muusikalise osa loob Mick Pedaja.

Kuus aastat tagasi taaselustas Igor Volke kosmonautikapäeva tähistamise traditsiooni. “Inimkond meie planeedil on oma arengus jõudnud etappi, kus tuleb korrastada nii oma suhted kui keskkond, milles elame. Samal ajal tuleb võtta uus kurss, jõuda uuele tasemele, liikuda edasi tähtedele. See on meie ellujäämise plaan B. Me ei taha ju, et meid tabaks sama saatus nagu dinosaurustel, kellel see plaan B puudus,” tõdeb ufoloog Igor Volke.

Kosmonautikapäeva peamise ettekande teeb Mart Vihmand, kes on omandanud teadusmagistri kraadi Rahvusvahelises Kosmoseülikoolis Strasbourgis ja juhtinud TTÜ-Mektory kosmosekeskust. Tema ettekanne võtab suuna tulevikku ja tee tähtede poole – teemaks on “Uudsed tehnoloogiad ja võimalused lennunduses ja kosmonautikas”.

Intrigeeriv teema on ka kosmonautikapäeva eestvedajal Igor Volkel, kes on aastakümneid hoidnud teravat pilku peal kosmosesuunalistel arengutel: “Meie ja teiste võimalikud kosmoseuuringud”. Volke on legendaarne Eesti ufoloog ja elu-uurija, kes hakkas ufoloogia vastu hakkas ta huvi tundma juba 1960. aastatel. Alates 1980. aastate algusest on ta registreerinud ufonähtusi, keskkonnaanomaaliaid ja paranähtusi. Mullu ilmus tema sulest põhjalik Eesti ufoloogia antoloogia “Täiendatud ufopäevikud”.

Erikülalisena teeb väikese ülevaate oma “eelmise elu” kosmose- ja kosmonautikasuunalistest teemadest ajakirjanik Ingrid Peek, kes juhtis aastatel 2010-2017 Raadio 2s menukat saatesarja “Hallo, Kosmos!”

Peale ettekandeid modereerib vestlusringi Kristel Kivari, kes on Tartu Ülikooli folklortistika doktor ja kosmosehuviline. Sõnalistele ettekannetele ja aruteludele lisab atmosfäärilisi helilained külaline helikosmosest: muusik ja helilooja Mick Pedaja.

Kosmonautikapäeva sündmus toimub Teletorni kinosaalis. Piletid on saadaval Piletilevis.
NB! Sündmuse piletiga pääseb Teletorni 21. korrusele ja 22. restoranikorrusele enne loengut kl 16-18 või mõnel muul sulle sobival päeval kl 10-19.

Vaata lisainfot Tallinna teletorni kodulehelt

Seotud