Koomast ärganud arst: taevas on reaalne

Seitsmepäevasesse koomasse langenud Ameerika neurokirurg koges enda sõnul seda, mida ta ei olnud kunagi võimalikuks pidanud – elu pärast surma. Arsti sõnul kavatseb ta oma ülejäänud elu veeta uurides teadvuse tõelist loomust ning selgitada teistele, et me oleme enamat kui meie füüsilised ajud.

Dr Eben Alexander kirjutas ajakirjas Newsweek, et neurokirurgina teab ta, mis toimub ajuga, kui inimene on surma piiril, ning et ta oli alati uskunud, et ellu tagasi toodud inimeste kirjeldustele kummalisest teekonnast taevasse väljaspool oma keha on olemas rahuldav teaduslik seletus.

Kuid 2008. aasta sügisel pärast seitsmepäevast koomaseisundit, mille jooksul tema uuem ajukoor ehk neokorteks oli inaktiveeritud, koges ta midagi niivõrd tähendusrikast, mis andis talle teadusliku aluse uskuda teadvuse eksisteerimist pärast surma.

Neli aastat tagasi ärkas Alexander väga tugeva peavaluga ning langes mõne tunni pärast koomasse. Virginia osariigis asuva Lynchburgi peahaigla arstid diagnoosisid oma kolleegil väga haruldase bakteriaalse meningiidi, mis tavaliselt tabab vastsündinuid.

“Ei ole teaduslikku seletust tõsiasjale, et kui mu keha oli koomas, oli mu mõistus, minu teadlik sisemine mina elus ja terve. Kui minu ajukoore neuronid olid neid rünnanud bakterite poolt täielikult toimetuks muudetud, rändas mu ajust vaba teadvus universumi teise, suuremasse dimensiooni – dimensiooni, mille eksisteerimisest ma ei olnud kunagi unistanud ning mida mu vana, koomaeelne mina oleks pidanud lihtsalt võimatuks.”

Arst toonitas, et see müstiline dimensioon, mida ta külastas, sarnanes paljude kliinilise surma või muu piiriseisundi üle elanud inimeste kirjeldustega. Tema sõnul kujutab see endast sõna otseses mõttes uut maailma, milles oleme midagi hoopis rohkemat kui meie aju ja keha ning kus surm ei ole teadvuse lõpp, vaid üksnes osa lõputust teekonnast.

Alexander kirjeldas, kuidas ta hõljus kusagil kõrgel pilvedes ning nägi seal ebamaiseid kõrgemaid olendeid, keda ta aga ei söanda võrrelda ei lindude ega ka inglitega. Tema sõnul suhtles ta nendega ilma sõnadeta ning koges, et see uus maailm ei ole kohutav, vaid on armastav – pilkane pimedus, mis on tulvil valgust.

Arsti sõnul kavatseb ta nüüd oma ülejäänud elu veeta uurides teadvuse tõelist loomust ning selgitada teistele teadlastele ja inimestele üldse nii palju, kui ta suudab, et me oleme midagi hoopis enamat kui meie füüsilised ajud.

Autor:Heikki Aasaru

Allikas: www.uudised.err.ee

Seotud