Kolm suurepärast raamatut, mida võiks lugeda iga mees!

Alkeemia.ee valis välja kolm läbi aegade meie lugejatelt kõige positiivsemat vastukaja saanud raamatut meestele. Vaata, millised on need raamatud, mida võiks lugeda iga mees, kes soovib ennast ja oma lähedasi rohkem mõistma ja armastama õppida.

David Deida “Tõelise mehe tee”

Raamatus “Tõelise mehe tee” arutleb suhete ekspert David Deida meeste jaoks tähtsaimatel teemadel: karjäär ja perekond, naised, armastus ja vaimsus, ning annab praktilisi juhised, kuidas elada mehena ausalt ja usaldusväärselt ning säilitada vabadus. Palju avaldatud ja seksuaalse vaimsuse eksperdina rahvusvaheliselt tunnustatud autor annab otsest nõu, aitab parandada oskusi, treenida keha ning elada täiuslikult – kohe, kompromissideta. Mis on sinu elu tõeline eesmärk? Mida naised tegelikult tahavad? Mis teeb sinust hea armukese? Mehena oled neid küsimusi endale kahtlemata mitu korda esitanud, ent ilmselt pole sul õnnestunud vastuseid leida. Need vastused ootavad sind selles teoses. “Tõelise mehe tee” esitab tänasele mehele tähtsaima ja rahuldust pakkuva väljakutse: avastada teadvuse ja armastuse kaudu praeguse hetke lõputus avaruses “südame ja selgroo ühtsus”. Raamatu autor David Deida korraldab kogu maailmas seminare vaimse arengu ja intiimsuse pühaduse teemadel. Tema kõrgelt hinnatud raamatud, sh ka “Blue Truth” (“Sinine tõde”) ja “Wild Nights” (“Metsikud ööd”) on tõlgitud viieteistkümnesse keelde. Eesti keeles on David Deidalt ilmunud veel “Sellised need mehed ongi” (2013, Pilgrim).

Robert Augustus Masters on aidanud tuhandetel meestel tööd teha just taoliste küsimustega. Ta avastas, et tavaline lahendus nende dilemmade jaoks on küll raske, aga selge: me peame silmitsi seisma oma tervendamata haavadega, häbiga ja kõige muuga, mis meid tagasi hoiab, ning tooma “oma pea, südame ja sisemuse elujõuliselt ühele lainele”. Raamatus “Mina olen mees” pakub ta teedrajavaid ning tõeliselt läbinägelikke nõuandeid mehelikkuse väe ja eneseteostuse saavutamiseks. “Mina olen mees” selgitab, mida on vaja, et saavutada mehelikkus, mis on ühtlasi väestatud ja haavatav, emotsionaalselt haritud ja heidutamatult elav – mehelikkus, mis tunneb end koduselt ka tõeliselt intiimses suhtes. Raamatus tutvuvad lugejad lähemalt järgnevate teemadega: kuidas sinu minevik võib valitseda oleviku üle; häbi terved ja ebaterved väljendumisvormid ning nende tark ärakasutamine; haavatavus kui jõuallikas; emotsionaalne haritus – vajalik oskus end suhtes hästi tunda; kuidas vähendada seksile omistatud liigset tähendust oma enesetunde tõstmiseks. kuidas oma sisemiselt kriitikult vägi röövida; oma varju (kõige, millest oled endas lahti öelnud) välja toomine pimedusest; oma loomuliku kangelaslikkuse kehastamine ja tegutsemine hirmust hoolimata, sellest mida naised meestelt tahavad, pornograafia mõistmine ja sellest välja kasvamine ning mehelikkuse tõelise väe sisemaale astumine.

Loe raamatust katkendeid: Mees ja emotsioonid I osa | Oma minevikku tervendades lood aluse paremale tulevikule

Mees ja emotsioonid II osa | Keha, mõistuse, emotsioonide, psüühika ja vaimsusega töötamine

Alkeemia lugemisnurk. Mida naised tegelikult meestelt tahavad?

Alkeemia lugemisnurk. Kuidas mõjutavad hormoonid sinu seksuaalsust?

Vaata raamatu kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.