Kõik, mida sa reisimiseks vajad, on armastus ja pass

Reisi nii kergelt kui oskad. Võta kaasa ainult hädavajalik ja ole ühenduses kohaliku eluga. Suurte kohvrite tassimine ja lohistamine on väga tüütu, võta kaasa nii vähe, kui oskad. Lihtsusta oma reisimist. Kõige mugavam on reisida käsipagasiga, nii jääb ära igasugune kohvrite ootamine ja tarimine. Jah, ka pikemad reisid saab käsipagasiga tehtud. Mina käisin näiteks kuuajasel India seljakotireisil käsipagasiga. Ei kujuta ettegi, et oleksin tahtnud seal soojas kliimas oma asju pidevalt vedada ja nende pärast muretseda. Siin all on minu nipid ja ideed, kirjutab Kaisa Lattu oma raamatus “Asjadest lahtilaskmise kunst”.

Reisile paki kaasa

■ Võimalikult vähe ilutooteid ja hügieenitooteid ning osta vajalik kohapealt väikse kogusena. Kohapeal saad hambaharja, hambapasta, väikse kreemipotsiku, ühekordseid pesemisvahendeid.

■ Kaks paari pükse või seelik (olenevalt asukohast kas lühikesi või pikki)

■ Kaks pluusi

■ Või asenda üks komplekt kleidiga

■ Kaks paari aluspesu

■ Kaks paari sokke

■ Soe kampsun (olenevalt asukohast ja vajadusest)

■ Ujumisriided

■ Raamat

■ Ühed jalanõud jalga ja kui kuidagi teisiti ei saa, siis ühed kaasa ka.

Ja ongi kõik! Igas riigis on olemas hambapastad, plaastrid, sokid ja kõik muu selline, mida võib ootamatult vaja minna ning mis maksab mõne üksiku euro. Pole mingit vajadust neid kaasa vedada.

Riideid saad pesta õhtuti ja panna ööseks kuivama või anda need hotelli pesta. Olenevalt muidugi riigist, aga tavaliselt on üksikute asjade puhastamise hinnad soodsad.

Mina isiklikult kaamerat ei armasta reisidel kaasas kanda, sest mulle meeldib hetke nautida ja kaaslastega arutledes jagada, mitte seda läbi kaamerasilma vaadata. Mõni üksik mälestusfoto on igati piisav minu jaoks.

Iga kord, kui midagi ära pakid, küsi endalt, kui väga sa seda tahad ja vajad ning kas oled valmis seda endaga kaasas vedama?

Loomulikult oleneb ka reisi iseloomust ja kui lähed konverentsile esitlust tegema, siis matkapüksid ei sobi, aga igasuguse turismireisi jaoks on selline väike valik igati hea.

Jäta arvuti koju ja ära surfa reisi ajal internetis. Tee endale tõeline puhkus kõigest.

Võta kaasa üks raamat ja kasuta kohalikke raamatuvahetusi või soeta kohapealt kohalike autorite raamatuid.

Kui oled reisil pikemalt ja teed ka oste, siis saada need pakiga endale koju. Nii ei pea sa neid ühest kohast teise kaasa vedama.

Tee reisiraamatutest pilte kohtadest, mida plaanid külastada, ning prindi välja. Nii ei pea tervet raamatut kaasa võtma ja saad need kohapeal pärast kasutamist ära visata.

Tee enda dokumentidest ja kaartidest foto ning saada endale e-mailile. Kui midagi varastatakse, siis saad kohalikust internetipunktist kätte vajalikud numbrid edasitegutsemiseks – kaartide kinnipanemiseks ja muuks selliseks.

Allikas: Alkeemia lugemisnurk | Asjadest lahtilaskmise kunst: oma vähem, ole rohkem!

Lapsed ei vaja asju, ainult armastust

Vabane kasutust kolast: nipid, mis aitavad sul tekitada oma koju ja ellu rohkem ruumi

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.