Kõige tähtsam asi elus on sinu sisemine energia

Energia ei vanane, energia ei väsi ning energia ei vaja toitu. Ta vajab ainult avatust ja vastuvõtlikkust. See energia on kõigile võrdselt kättesaadav. Päike ei paista erinevate inimeste peale erinevalt. Ta paistab su peale, kui oled hea. Ta paistab su peale, kui tegid midagi halba. Sama on sisemise energiaga. Ainuke vahe on selles, et sisemise energia puhul on sul võimalik seestpoolt sulguda ning energia ära blokeerida. Kui sulgud, siis energiavoog lõppeb. Kui avaned, siis tulvab energia sinu sisse. Tõelised vaimsed õpetused sellest energiast ja selle avamisest ongi. Ainuke asi, mida sa teadma pead, on see, et avanemine võimaldab energial siseneda ning sulgumine blokeerib selle väljapoole. Nüüd pead sa otsustama, kas sa tahad seda energiat või ei taha.

Kui kõrgele sa lennata tahad? Kui palju armastust sa tunda tahad? Kui palju entusiasmi sa tahad kogeda nende asjade suhtes, mida sa teed? Kui elamise tõeline nautimine tähendab sulle kõrge energia, armastuse ja entusiasmi kogemist, siis ära sulgu kunagi.

Avatuna püsimiseks on üks väga lihtne meetod. Sa oled avatud, kui sa kunagi ei sulgu. Nii lihtne see tõepoolest ongi. Kõik, mis sa pead tegema, on otsustada, kas sa soovid jääda avatuks või kas tasub sulguda. Sa saad end treenida unustama, kuidas sulgumine käib. Sulgumine on harjumus ja nii nagu iga teistki harjumust, saab ka seda muuta.

Näiteks, sa võid olla inimene, kellel on teiste inimeste ees hirm ning kes kipub sulguma, kui kellegagi esmakordselt kohtub. Sul võibki olla harjumus kogeda pinges ja suletud tunnet, kui keegi sinu suunas kõnnib. Aga sa saad ennast treenida vastupidist tegema. Sa saad end treenida avanema iga kord, kui inimesi näed. Küsimus on üksnes selles, kas sa tahad avaneda või kas sa tahad sulguda. See on täielikult sinu kontrolli all.

Probleem on selles, et me ei kasuta seda kontrolli. Tavaolukorras jääb meie avatus psühholoogiliste faktorite hooleks. Põhimõtteliselt oleme me programmeeritud avanema või sulguma oma minevikukogemuste põhjal. Mineviku poolt jäetud jäljed on endiselt meie sees ja erinevad sündmused stimuleerivad neid. Kui need jäljed on negatiivsed, siis me kaldume sulguma. Kui need on positiivsed, siis me kaldume avanema.

Oletame, et sa tunned lõhna, mis meenutab sulle seda, kui sa väike olid ning keegi õhtusööki valmistas. See, kuidas sa sellele lõhnale reageerid, sõltub sinu minevikukogemuse poolt jäetud jäljest. Kas sa nautisid perega koos õhtustamist? Kas toit oli maitsev? Kui jah, siis lõhn soojendab sind ning sa avaned. Kui üheskoos söömine ei olnud nii mõnus või kui sa pidid sööma sööki, mis sulle ei meeldinud, siis sa pingestud ja sulgud.

See tõesti käibki nii imekergelt. Üksainus lõhn võib panna sind avanema või sulguma, samuti nagu kindlat värvi auto nägemine või isegi kellegi teatud tüüpi kingad. Oleme oma mineviku jäetud jälgede poolt programmeeritud erinevate asjade peale sulguma või avanema. Kui oled tähelepanelik, siis märkad, et see juhtub päeva jooksul pidevalt.

Mitte kunagi ei tohiks sa midagi nii tähtsat nagu oma energiavoog juhuse hooleks jätta. Kui energia sulle meeldib – ja sulle ju meeldib – siis ära sulgu mitte kunagi. Mida rohkem sa õpid avatuks jääma, seda rohkem energiat saab sinusse voolata.

Harjuta avanemist mittesulgudes. Iga kord, kui hakkad sulguma, küsi enda käest, kas sa tõesti tahad energiavoo läbi lõigata. Sest et kui sa soovid, siis on sul võimalik õppida jääma avatuks olenemata sellest, mis maailmas toimub. Lihtsalt otsusta pühenduda selle uurimisele, kui palju piiramatut energiat sul on võimalik vastu võtta. Lihtsalt otsusta mitte sulguda.

Alguses tundub see ebaloomulik, kuna sul on kaasasündinud kalduvus enda kaitseks sulguda. Aga südame sulgemine ei kaitse sind küll mitte millegi eest, see lihtsalt lõikab energiavoo läbi. Lõppkokkuvõttes ei tee see muud, kui paneb sind seestpoolt lukku. Jõuad selleni, et ainus, mis sa tõeliselt elult tahad, on tunda entusiasmi, rõõmu ja armastust. Kui sa oled võimeline kogu aeg nii tundma, siis pole vahet, mis väljaspool sünnib. Kui tunned end kogu aeg hästi, kui iga kogemuse iga hetk tekitab sinus põnevust, siis pole vahet, mis kogemusega on tegu. Mis iganes see on, see on ilus, kui sina enda sees nii tunned. Seega õpi jääma avatuks, mis iganes ka juhtuks.

Kui seda teed, saad tasuta kõike seda, mille pärast teised rabelevad: armastust, entusiasmi, põnevust ja energiat. Sa mõistad, et määrates, mida sa avatuna püsimiseks vajad, sa tegelikult piirad ennast. Kui sa teed nimekirja maailma asjadest, mis on sinu avanemise eeldused, siis oled piiranud oma avatust nende tingimuste suhtes. Parem on olla avatud, mis iganes ka juhtub.

Sinust endast sõltub, kuidas sa avatuna püsimise ära õpid. Ülim nipp on mitte sulguda. Kui sa ei sulgu, siis oled sa avatuna püsimise ära õppinud. Ära lase millelgi, mis elus juhtub, olla nii tähtis, et sa lubad selle pärast oma südamel sulguda. Kui su süda hakkab sulguma, siis lihtsalt ütle, et „Ei, ma ei sulgu. Ma lõdvestun. Ma lasen sellel olukorral juhtuda ning endal selles olukorras olla.“

Austa seda olukorda ja tegele sellega. Igal juhul tegele sellega. Tee oma parim. Aga tegele sellega avatuna. Tegele sellega põnevuse ja entusiasmiga. Mis iganes see ka ei oleks, lase sel lihtsalt olla sinu tänase päeva sport.

Aja jooksul sa märkad, et oled unustanud, kuidas sulguda. Mida keegi ka ei teeks, mis ka ei toimuks – sa isegi ei tunne enam kalduvust sulguda. Embad elu kogu oma südame ja hingega. Hetkest, kui oled sellise väga kõrge seisundi saavutanud, on su energiatase fenomenaalne. Sul on kogu aeg kogu energia, mis sa vajad.

Lihtsalt lõdvestu ja avane ning vapustavalt suur hulk energiat tuhiseb sinu sisse. Sinu ainus piirang on sinu võime püsida avatuna. Kui sa tõesti avatuna püsida tahad, siis pane tähele, millal sa armastust ja entusiasmi tunned. Siis küsi endalt, et miks sa kogu aeg ei võiks nii tunda. Miks see peab ära kaduma? Vastus on ilmselge – see kaob ära ainult siis, kui sa valid sulgumise. Sulgudes valid sa tegelikult avatuse ja armastuse mittetundmise.

Pidevalt viskad sa armastust minema. Sa tunned armastust seni, kuni keegi ütleb midagi, mis sulle ei meeldi ja kohe sa ütledki armastusest lahti. Oled oma töö suhtes entusiastlik, kuni keegi midagi kritiseerib, ja juba sa tahadki töölt ära tulla. See on sinu valik. Sa võid kas sulguda, kuna sulle ei meeldinud, mis juhtus, või siis püsida avatuna ja endiselt armastust ja entusiasmi tunda. Niikaua, kuni sa eristad, mis sulle meeldib ja mis ei meeldi, niikaua sa avaned ja sulgud. Nii sa määradki oma piiranguid.

Sa lased oma meelel luua päästikuid, mis sind avavad ja sulgevad. Lase sellest lahti. Julge olla erinev. Naudi kogu elu. Mida avatumana sa püsid, seda rohkem saab energiavoog tugevneda. Mingil hetkel tuleb sinusse nii palju energiat, et see hakkab sinust välja voogama. Sulle tundub nagu voogaksid sinust lained välja. Sa tunned energiat oma kätest, südamest ja teistest energiakeskustest välja voogamas. Kõik need energiakeskused avanevad ning vapustav hulk energiat hakkab sinust välja voogama.

Veelgi enam, see energia mõjutab teisi inimesi. Inimesed märkavad seda ja sa toidad neid selle energiavooga. Kui oled valmis veelgi rohkem avanema, siis ei lõpe energiavoog kunagi. Sa muutud valguse allikaks kõigile sind ümbritsevatele.

Lihtsalt jätka avanemist ja mittesulgumist. Oota, kuni näed, mis sinuga juhtub. Isegi oma kehalist tervist saad oma energiavooga mõjutada. Kui tunned, et haigus on lähenemas, siis lihtsalt lõdvestu ja avane. Kui avaned, tood süsteemi rohkem energiat ja see on tervendav. Energia tervendab, sellepärast ka armastus tervendab. Kui uurid oma sisemist energiat, avaneb sinu ees terve uus avastusi täis maailm.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt ilmunud Michael A. Singeri raamatust „Köidikuist vabanenud hing“.

Seotud