Kogenud naise kiri noortele neidudele: keerulised suhted on alati valed suhted

See on üks julm jutt, aga neiud võiks seda suhete kohta teada. Kõik keerulised suhted, need minemised ja tagasitulemised ja mitmetunnised klaarimised ja aja mahavõtmised – need on ainult VALED suhted.

See on sama, kui te lähete autosalongi ja panete silma peale Bentleyle, kuigi raha jätkub teil ainult Opeli liisingu esimeseks sissemakseks. Te võite aastaid sinna salongi astuda ja Bentleyle silma peale panna, aga ikkagi on ainus, milleni te küünite, Opeli liisingu esimene sissemakse. Te jäätegi kõigile oma lähedastele ja sõpradele rääkima, et ainus, mis teile sobib, on Bentley, ning teete seejuures kurva näo ja laiutate käsi. Teie rahulolematusest ja kannatamisest saab fetiš ja te rikute oma elu. Te ei tule kordagi selle peale, et ainus, mida te vajate, on vastupidav, puhta salongi, korras mootori ja rehvidega ning töötava konditsioneeriga sõiduriist, mis viib teid punktist A punkti B.

Suhtel on eeldus kujuneda pikaajaliseks ainult siis, kui see suhe ei ole algusest peale keeruline. No öelge, kui kaua võib inimene nonstop režiimis enda ja teiste ajusid saagida? Hea küll, pool aastat, aasta, eriti käest läinud juhtudel mõni aasta. Selle ajaga jõuab ta kõik ära tüüdata ja publik lahkub vaikselt saalist, jättes esineja üksinda lavale higistama.

Suhted peavad olema lihtsad ja selged. Pole tähtis, kas ta on geenius füüsikas või lihtne freesija, pole tähtis, milline haridus tal on, mitut keelt ta räägib, mitu naist tal on olnud või kas ta oskab luuletusi kirjutada ja ette lugeda. Tähtis on ainult see, kui hea ja mugav on teil temaga koos olla.
Kui ta viib teid depressiooni või kui te olete temaga koos vähemalt sama närviline kui ilma temata, kui ta saeb teie ajusid ja kui mingit valgust tunneli lõpus ei paista ja kui ta armastab selliseid fraase nagu “ma pole veel valmis” või “me peaksime ootama” või “ma pean veel mõtlema” või “see on nii raske”, siis saatke ta kus see ja teine. Kas te armastasite teda tõepoolest või oli see lihtsalt üks tuju, seda saate te palju hiljem teada, nii et tegelikult ei kaota te nagunii midagi.

Armastuseks peetakse sageli ja ekslikult himu, austust, harjumust, kadedust, asjaolude arvestamist ja paljut muudki veel. Jätke meelde, et keerulised suhted ei anna teile mitte midagi peale peavalu. Kui see peavalu on teie jaoks hädavajalik ja te ei suuda ilma selleta elada, siis julgege endale tunnistada, et te ei ihalda mitte seda konkreetset meest, vaid ihaldate just nimelt peavalu, mille mees teile tekitab.

Toimivates suhetes saate te peavalu vältida nii, et lihtsalt hoiatate ÕIGET meest: kaks päeva nädalas olen ma tõeline närakas, palun selleks valmis olla.

Ja veel kord ja veel üks kord: suhted peavad olema lihtsad, mitte keerulised. Te peate ju selle inimesega lapsi saama ja kasvatama, majapidamist korras hoidma, eluplaane tegema, külas käima, suhtlema suguvõsaga ja üleüldse elama kõige tavalisemat primitiivset olmelist elu. Ja kui te loodate, et “see karikas läheb minust mööda”, siis te eksite VÄÄÄÄGA rängalt. Sest kuidas asjad tegelikult käivad? Esialgu tahame me pikka-ilusat-tarka-rikast-seksikat-romantilist meest, aga siis väga palju aastaid hiljem me mõistame, ja me KÕIK mõistame, et meile on vaja lihtsalt inimest, kelle peale saab loota ja kindel olla, kes on su kõrval mitte ainult siis, kui talle see pähe tuleb ja sobib, vaid ALATI. Alati, mõistate? Seetõttu on turvatunne äärmiselt tähtis.

Te peate teda aitama elu KÕIGE raskematel hetkedel, kui tundub, et elu on täitsa pees – samm vasakule või samm paremale ja olete üle ääre. Sellepärast on vastutus äärmiselt vajalik võime. Te tahate temaga jagada oma rõõmu ja nukrust, võite ja kaotusi, unistusi ja hirme. Sellepärast on kaasaelamine lõpmata tähtis.Te õpite teda tundma läbi ja lõhki, hakkate teineteist mõistma poolelt sõnalt, lõpuks te sobitute teineteisega nagu hüpersuper tööpingi hammasrattad. Ikkagi te tülitsete ja lepite, sest tema ei ole teie, vaid üks teine inimene, kuigi ta on end lihvinud teie järgi, nagu ka teie ennast tema järgi. Seetõttu ilma kannatlikkuseta mitte kuidagi läbi ei saa. Te annate pidevalt teineteisele ära osa endast, osake osakese järel. Tänapäeva moodne sõna selle kohta on kompromiss. Te peate kogu aeg tegema kompromisse. Seega on paindlikkus väga tähtis.Te võtate vastu tähtsaid otsuseid, koos ja eraldi. Need on otsused, mis muudavad teie elu. Seega on vaja usaldust.

Meenutage aega, kui olite kakskümmend. Te ei mõelnud millestki sellisest, ega? Te tahtsite, et ta kihutaks teie juurde mingi superkäruga, kingiks lilli ja suudleks imeliselt otse huultele. Ja teie oleksite imetlenud tema … no imeilusaid silmi. Oh, ja üldse oleks kõik olnud nagu filmis. Aga ma ütlen, et tegelikult ei ole see üldse tähtis. Mis tähtsust sel on, kas ta on ilus või mitte, pikk või lühike, sportlik või pehmem, punapea või kogeleja. Kõik, mis teil temalt vaja on, see on teadmine, et see inimene läheb minuga läbi tule, vee ja vasktorude ja meil on koos hea. Ja et ILMA temata on palju kehvem kui temaga.

Ma kinnitan teile, et kui te kahekümne aasta pärast oma elule tagasi vaatate ja mõõdate tal temperatuuri, kuigi ta vaid aevastas korra, ja et kui aitate tal kirjutada testamenti, ja kui te lõpuks loobute tüütutest vestlustest teemal “kuhu me liigume”, siis te saate aru, et juba oletegi seal, kuhu te liigute ja et see ongi armastus. Seda ette juba välja ei arvuta. Mitte kunagi.

Aga kõik need “keerulised suhted” – no pagan võtaks, minge kasvõi makramee kursustele. Või aidake orbusid. Aga vabastage oma vaene aju neist muredest, sest tal on nende muredetagi tegevust küll.

Alla, 56aastane

Allikas: Elutark.delfi.ee

Seotud