Koduse apteegi sisu

Koduapteegi sisu komplekteerides tuleb arvestada iga pere iseärasustega, nii ealises mõttes kui ka teadaolevate krooniliste haiguste ja teiste terviseprobleemide olemasoluga. Mis võiks koduapteegis kindlasti olemas olla?

Kindlasti on erinevad vajadused väikelastega peredel ja vanuritel, samuti võiks silmas pidada elustiili. Apteeki kodus ei ole mõtet ravimitega üle koormata, varuge ainult hädavajalikud ravimid optimaalsetes kogustes. Ärge unustage kontrollida ja uuendada koduapteegi sisu, seda võite teha vähemalt paar korda aastas, näiteks enne külmade tulekut ja suve alguses.

Sinu koduapteegis võiks olla kindlasti:

*Termomeeter – valik on tänapäeval väga lai, lähtuge oma pere vajadustest, kas on väikesi lapsi jne.

*Palavikualandajad – paratsetamool ja ibuprofeen, need aitavad ka erinevate valude korral, nagu näiteks  peavalu, liigese-ja lihasvalu ning kurguvalu ja kõrvavalu. Imikute tarvis varuge vastavad ravimid siirupi või küünalde kujul. Annustamisel jälgige pakendil olevaid juhiseid.

*Külmetusevastased ravimid – kuuma joogi pulbrid ja lihtsamad köha-nohu leevendavad vahendid.

*Haavahooldusvahendid – haavapuhastusvahendi valikul tuleks silmas pidada seda, kas vahend haaval kipitab ja kas seda tohib kasutada ka  lahtistel haavadel. Plaastreid ja sidemeid on samuti saadaval väga laias valikus.

*Põletusvastased ravimid – pantenooli sisaldav kreem või vaht, seda võib kasutada ka päikesepõletuse, kergemate kriimustuste ja marrastuste korral.

*Allergiavastased ravimid – allergia vastu on apteegi käsimüügis erinevate toimeainetega tablette ja siirupit. Silmas peaks pidama ravimi annuseid ja patsiendi vanust. Allergiavastased ravimid ei ravi allergiat, vaid leevendavad selle sümptomeid.

*Kõhulahtisuse raviks – probiootikumid, aktiivsöe tabletid, Smecta.

*Kõhugaaside leevendamiseks – simetikoon(Sab Simplex, Espumisan) või dimetikoon (Cuplaton) neid tohib kasutada ka imikutel kõhugaasivastasena.

*Lühiajalise kõhukinnisus raviks – Duphalac siirup, Microlaxi klüsmid, aitavad ka linaseemneõi või senna tabletid.

*Kergemate traumade ja vigastuste jaoks – varuge külma-kuumakott või jäägeel ja mõni põletikku- ja valuvaigistav geel või kreem.

*Rahustava toimega – palderjani tilgad või tabletid.

*Ravimteed – kummel, saialill, piparmünt.

*Mesi – leevendab väga paljusid haigussümptomeid.

Kindlasti on palju muudki mis kodudes vaja võib minna, et leida just oma perele sobivad ravimid, küsige nõu apteekri käest. Vajadusel võib ju olulise info tabletikarbi peale kirja panna (mille vastu, kui palju, kellele).

Uuendage oma Koduapteeki regulaarselt, ärge kasutage aegunud ravimeid. Kui Teie vaevused ei leevendu nädala jooksul, siis tuleks ühendust võtta oma perearstiga.

NB! Ravimid peavad olema lastele kättesaamatus kohas!
NB! Enne ravimi tarvitamist lugege tähelepanelikult patsiendi infolehte. Vajadusel pidage nõu arsti või apteekriga.

Allikas:www.pereweb.ee

Seotud