Grab selgitab: “Tasakaalustamise kõige tähtsamaks osaks füüsilises mõttes on kivi jaoks mingisuguse sobiva “aluse” leidmine. Iga kivi on kaetud arvukate väikeste või suuremate süvenditega, mis võivad sobida kivi aluseks ja aidata sellel püsti seista või püsida eri asendites teiste kivide vastas. Kui kivide pinda hoolikalt kombata, õpib tundma pisimaidki nihkeid, kui vastamisi asuvate kivide lohud üksteisest üle liiguvad.
Lisaks aluste leidmise füüsilisele osale on tasakaalustamisel ka tähtis mittefüüsiline külg, mida on raskem sõnadega selgitada. Lühidalt öeldes mõtlen ma selle all meditatsiooni ehk iseeneses nullpunkti või täieliku vaikuse leidmist. Mõned tasakaalustamised võivad meelele ja kannatlikkusele suurt survet avaldada. Tõeliseks katsumuseks on üle saada võimalikust ebakindlustundest, mis sellega seoses tekkida võib.”
Ma olin pisut skeptiline, kui esmakordselt neid moodustisi nägin. Kuid nüüdseks olen näinud ka teiste tasakaalustajate töid, nende hulgas Andy Goldsworthy vabas õhus loodud installatsioone, mille teemal valmis 2001. aastal dokumentaalfilm “Rivers and Tides”. Kuigi näib ehk uskumatuna, et all fotodel kujutatud näidised on valmistatud täiesti ilma mingisuguse toestuseta peale kivide endi, on see tõepoolest nii.