Kirjastuselt Pilgrim on ilmunud lastele keeruliste olukordadega toimetulemist õpetav raamat “Kuidas käituksid sina…?”

See raamat õpetab lastele, kuidas erinevates ootamatutes või keerulistes olukordades õigesti käituda. Seda on hea lapsevanemal koos lapsega lugeda ning ka koos arutada, kuidas ja miks on õige käituda neis keerukates olukordades just nii.

Meil kõigil tuleb iga päev ette olukordi, kus on vaja teha mingi otsus või langetada valik. Näiteks peame otsustama, kas koeraga jalutades tema järelt kaka ära koristada, või kas rääkida vanematele tõtt selle kohta, kus me päriselt pärast kooli käisime. Sellest raamatust leiad sarnaseid pähkleid küllaga! Õige valiku langetamine, targasti käitumine ning vahe tegemine hea ja halva otsuse vahel võib kohati osutuda päris raskeks!

Harjutame siis lõbusasti üheskoos ja vaatame lähemalt mõningaid olukordi, mis meie elus iga päev võivad ette tulla!

Näide: Kuidas käituksid sina, kui sinu koduuksele koputaks keegi võõras? Kas avaksid ukse ja laseksid ta sisse või kutsusksid ema või isa? Kuula ära lapse arvamus ja arutle koos, kuidas on õige.

Järgneb seletus olukorrale: Hea mõte! Kui ukse taha tuleb keegi võõras, siis on kõige arukam pöörduda ema või isa poole. Kui neid kodus pole tasuks neile helistada ja nõu küsida. Pea meeles, et võõras võib küll heatahtlik välja näha aga alati pole kindel, et ta ka päriselt seda on.

Vaata Jennifer Moore-Mallinos ja Andy Catlingi raamatu “Kuidas käituksid sina…?” kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud