Kirjastus Pilgrim tähistab märtsikuus oma 15. tegevusaastat

“Kui ma 2003. aasta märtsis kirjastuse Pilgrim lõin, ei teadnud ma, kuhu see tee meid viima hakkab. Suur soov oli luua midagi, millel on väärtus ja tugi ka teistele”, räägib kirjastuse Pilgrim asutaja Tiina Ristimets.

Kui vaadata tagasi meie teekonnale, siis on see viinud meid kokku ääretult inspireerivate ja mõjusate õpetajate ning autoritega üle kogu maailma. Paljud neist on meid ennast ja meie lugejaid tugevalt mõjutanud otsima ja avardama oma teed ning looma uut kvaliteeti oma elus ja suhetes. Pilgrimi valikus on aastate jooksul olnud palju missioonivalikuid, mida peame oluliseks uuele põlvkonnale edasi anda. Meil on palju õnnestunud originaalautoreid, kellega oleme kohalikul raamatuturul suuri asju korda saatnud. Meil on huvitavaid välisautoreid, kelle kultusraamatutest igal aastal kordustrükke teeme. Aga kõike seda ei oleks, kui poleks meie lugejaid, kellele siinkohal oma siirast tänu avaldan.

Oleme aastate jooksul saanud oma lugejatelt palju tänulikku tagasisidet selle kohta, kuidas üks või teine raamat on neid elus edasi aidanud. See tagasiside on toonud teadmise, et teeme õiget asja ja oleme õigel teel.

Oleme oma tegevuse sõnastanud nii:

Meile meeldib, kui raamat on uks, mille taga ootab uus ja unikaalne maailm. Meile meeldib, kui raamat viib avastusretkedele seni tundmatute ideede ja nägemuste maadele. Meile meeldib, kui raamat on valgus pilkases pimeduses, vaimne plahvatus või kiri tulevikust. Kui see on meelerahu kinkija ja sõnadesse pandud imerohi. Kui see on tingimusteta armastus või unenägu, millest ei tahakski üles ärgata. Kui see on selguse võit kaose üle ja teerada tõe juurde. Meile meeldib, kui raamat on vastus sinu küsimustele ja kingitus südamest südamesse. Meile meeldib, kui raamat on teekond. Nautigem seda siis üheskoos.

Suur tänu teile, head Pilgrimi lugejad!

Tiina Ristimets, kirjastuse Pilgrim asutaja

Külasta ka kirjastuse Pilgrim kodulehte.

Seotud