Elus tuleb ette aegu, kus kirg ei ole väga oluline ning siis on jälle perioodid, kus seks ja seksuaalne ihaldusobjekt täidavad suure osa me aegruumist. Neil hetkil tiirlevad kirest tiined mõtted, vaid ihaldusobjekti ümber. Enesetunne pendeldab naudinguharjade ja valutamise vahel. Kirest minnakse segaseks ja tehakse hulle tempe.
Meil ilmselt kõigil on elus olnud hetki, kel rohkem, kel vähem, kel ammu ja kel praegu, mil tahtsime tunda kirge, sügaval südames ihkasime teha kirest tõugatuna midagi pöörast.
Lähisuhteid mõjutab kõige enam meie kaks inimlikku baasvajadust, mis on oma olemuselt vastandlikud:
1. Vajan turvalisust, püsivust, rahu ja usaldust. Etteaimatav on turvaline! Kõik see moodustab elukeskkonna, mida me nimetame “kodu”. Seda on vaja mu perele ja lastele.
2. Vajan ka uudsust, seiklust, riski, ohtu. Tahan kõndida tallamata radu, tahan müstikat, tundmatut, üllatust. Seda meie turvaline kodu ja pikka paarisuhe enamasti ei paku. Aga just see on erootiline ja äratab meis seksuaalsuse, paneb elujõu voolama.
Vaatleme neid kaht baasvajadust koos Vikerraadio “Peresaate” seekordse külalise Marina Paula Eberthiga kire kontekstis.
Kuula “Peresaadet” Katrin Saali Saul jätkab saates peamiselt paarisuhete teemadega. Uue hooaja teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.
Loe lisaks: Kuidas kujuneb inimese seksuaalsus?
Naise süda peab olema avanenud ja rahuldatud, enne kui ta mehele seksuaalselt avaneb, mehel aga toimub südame avamine naisele siis, kui ta on seksuaalselt rahuldatud
Paarisuhte ABC: peamised kõrvalsuhete tüübid on aeglustaja ja kiirendaja ehk nagu piduri- ja gaasipedaal
Pereterapeut Katrin Saali Saul: truudusetus puudutab meist vähemalt iga neljandat
Kärgpere: lapse energeetilisi sidemeid bioloogiliste vanematega ei tohiks kunagi täiskasvanute egomängude pärast ohverdada