Kim Eng: Harmooniliseks maailmaks peaksime olema ise sisemiselt tasakaalus

Eckhart Tolle mõtte-, töö- ja elukaaslane, vaimne õpetaja ja nõustaja Kim Eng räägib yin-yang energia tasakaalust ning sellest, kuidas kasvatada Uue Maailma lapsi.

Kim Eng, oled öelnud, et tänapäeval valitseb meie maailmas yang-energia, mis on maskuliine, aktiivne ja väljaspoole suunatud. Õpetad, kuidas enda tõelise mina juurde tagasi jõuda, luues yin-energiat, mis on naiselik, mõistev ja pigem sissepoole suunatud. Kas kunagi saabub aeg, kus yang- ja yin-energia on tasakaalus, või on maailm selliselt üles ehitatud, et kord valitseb üks, kord teine energialiik?

Selleks, et oleks täielikult harmooniline ja taskaalus maailm, peaksime me ise olema sisemiselt tasakaalus. Alles siis saaksime otsustada, kas ja kui palju meid ümbritsev maailm vajab tasakaalustamist. Kujutle endale ette yin-yang sümbolit. Yang-poolt kujutab valge ning väike must täpike seal sees on yin energia. Selleks, et olla tasakaalus, vajab yang vaid pisikest kogust yini ja vastupidi. Selleks, et olla tasakaalus, ei pea asjad olema täpselt pooleks jaotatud.

Kas siis selleks, et tasakaalustada yang energias maailma, piisab tõesti vaid pisikesest kogusest yin energiast?

Ärme unustame, et tegelikult see pisike kogus yin energiat tuleb miljarditelt inimestelt, mida on tegelelikult väga palju. Ja selleks, et luua uut maailma, peamegi looma selle millestki uuest. Ei saa enam jätkata samamoodi ja luua sellest, millest senimaani kõik on loodud. Me näeme, et see on oma aja ära elanud.

Rääkides uue ajastu saabumisest meie kõigi jaoks, siis tahavad lapsevanemad kindlasti teada, kuidas kasvatada oma lapsi nii, et nad elaksid teadlikult ja  oleksid “kohal”. Elada selles maailmas, mis meid hetkel ümbritseb ning juhtida ja õpetada neid parimal võimalikul viisil, jättes neile ometi alles nende loomuliku sisemise tarkuse ja intuitsiooni?

Ilmselt iga lapsevanem püüab oma lapsi kaitsta ja õpetada nii, et nende järeltulijad ei peaks läbima samasuguseid õppetunde ja kannatusi nagu nemad. Kuid paraku ei ole meil tegelikkuses selle üle kontrolli. Kui me ei ole täielikult “ärganud” ja avatud, siis me anname kõik need kannatused teadlikult või alateadlikult siiski oma lastele edasi. Muidugi ei tee keegi seda meelega, kuid nii see läheb.

Mida rohkem me ise teadlikuks saame ja avaneme, seda enam me suudame avatust ka oma lastele edasi anda. Lapsed sünnivad nii puhastena ja nii süütutena. Kuidas ja mida mõelda, seda õpetame meie neile. Siin ongi oluline koht. Me ei tea, mida keegi vajab selleks, et saada endast teadlikuks ja avaneda. Me saame vaid neid toetada. Teinekord on vaja ka läbida kannatusi, et jõuda mõistmiseni ja puhkeda õide.

Aga mida kõik lapsed vajavad, see on aeg, kus nad ei ole arvutis, ei vaata televiisorit ega mängi oma telefoniga. Nad vajavad aega, kus on rahu ja vaikus ning kus nad ei teegi otseslt midagi, vaikusehetki oma ellu. Selleks peab aga ka iga vanem neile head eeskuju andma, kuna lapsed jäljendavad oma vanemaid. Kas sina lapsevanemana annad endale aega, kus sa võtad aja maha ja naudid vaikust?

Veel üks asi, mida võiks oma lapsele õpetada, on see, et ei maksa sildistada meid ümbritsevaid asju. Väljas jalutades püüa seda vältida ja pigem uuri lapselt, milliseid tundeid temas see või teine taim, puu või asi tekitab. Just nagu meie ole piiritletud vaid oma nimega, see on vaid meie praeguses elus kasutatav nimetus. Kuid just nagu meie oleme veel palju enamat, nii on ka meid ümbritsevas palju enamat, mida saab pigem tajuda avatud meelega, mitte andes sellele kokkulepitud nimetuse.


KIM ENG on vaimne õpetaja ja nõustaja ning ka Eckhart Tolle partner
, kes koos temaga rändab ja töötab. Kanadalanna Kim Engi vaimsed eneseotsingud algasid 80ndate algul, Tollega kohtus ta aastal 1998, oli algul tema õpilane ning hiljem said neist ka elukaaslased. Kim Eng on loonud oma õpetuse “Kohalolu liikumise läbi” (Presence through Movement), mis sisaldab lisaks Tolle õpetustele ka Qi Flow Yoga ja Yin Yoga elemente, integreerimaks keha, meelt ja hinge. Ta on välja andnud meditatsioonide duubelplaadi raamatu “Uus maailm” juurde ning tegeleb ka yin ja yang energiate tasakaalustamisega. Kim Eng annab õpitubasid ja kursusi üle kogu Põhja-Ameerika, Euroopa ja Austraalia.

Kim Engiga ajas juttu Ingrid Peek

Kuula Kim Engi ja Eckhart Tolle intervjuud Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”


Seotud