Kevadele vastu: kuidas ennast energeetiliselt puhastada?

Kevad on aeg, mil paljud inimesed tunnevad vajadust puhastada oma kodu ja keha, et suvele uue energiaga vastu minna. Paljud võtavad ette paastu- ja puhastuskuure, et väljutada kehasse kogunenud toksiine. Kuid kuidas on omavahel seotud kehasse ladestunud toksiinid ja emotsioonid? Kas keha puhastamist saab toetada ka energeetiliselt? Küsimustele vastab Kristallikoda.ee lehel terapeut Evelyn Luikmel.

Milline on seos toksiinide ja emotsioonide vahel?

Iga toksiiniga jääb kehasse kinni mingi emotsioon. Kui sa puhastad oma keha toksiinidest, siis toksiinid eemalduvad, kuid nendega kehasse jäänud emotsioonid muutuvad aktiivseks. Need emotsioonid tuleb vabaks lasta. Selleks liigu silmadega ülespoole, keskendu kolmandale silmale ja ütle “Ma olen vaba.” Võid ka keskenduda kindlatele organitele, näiteks maksale, põrnale – kus iganes pinget tunned. Võid ka minna oma üliteadvuse seisundisse ja vabastada need tunded, mida parasjagu tunned.

Kas ja kuidas saab keha mõttejõuga puhastada?

Keha on toksiinidest võimalik puhastada ka mõtte jõul, juhul kui saad oma mõtte nii puhtaks, et suudad sellele anda kogu keskendumise, kogu väe. Sa nagu lähed tõesti selle mõtte sisse ja lased selle siis lahti. Kui sul on palju häirivaid mõtteid, siis on asi keerulisem. Sel juhul pead kõik need mõtted vabastama. Selleks tule tagasi enda välja, enda keskmesse, saada teiste inimeste mõtted ja tunded endast välja ja too fookus enda sisse. 90% inimestest elab fookus väljapoole, keskendudes teistele, mitte iseendale. Kui sa oled kellegi teise energiaväljas, siis sa ennast tervendada ei saa. Tule välja füüsiliselt, tundeliselt ja mõtteliselt kõikidest situatsioonidest, kuhu energia on laiali läinud.

Et enda keskmesse tulla, hakka rahulikult hingama, keskendu hingamisele. Tõsta silmad üles ja tee taotlus: “Tervendan ennast enda kolmanda silma, käbinäärme ja harknäärmega, enda südame fookusega enda valguskanalis läbi enda algolemuse sageduse.” Kõigepealt võtad ette oma füüsilise keha välja, seejärel emotsionaalse keha välja, siis hingevälja, võib-olla ka vaimuühenduse välja. Keskendud oma sisse ja hakkad rahulikult, kiht kihi haaval lahti laskma kõike seda, mida sa ei vaja. Ka viiruseid ja baktereid on võimalik mõttega lahustada, aga selleks peab su mõte olema väga puhas ja keskendunud. “Ma olen vaba kõikidest mustritest, mis mind piiravad” – seda lauset ütle endale iga päev, et protsessile kaasa aidata. Taotlusega peaks kaasnema ka see, et vaatad silmadega üles kolmanda silma poole ja lähed teadlikult korraks tavareaalsusest ja -teadvusest ära oma üliteadvusesse.

Kas kõiki asju on võimalik ise ära puhastada?

Võib olla küll võimalik, kui sa usud iseendasse. Kui sa ei usu, võid pöörduda ka tervendaja poole. Usk enda väesse, sellesse, et kui oled suutnud ise endale need negatiivsed situatsioonid, tunded ja ühendused luua, siis sa suudad neist ka vabaneda – see usk väga paljudel inimestel puudub.

Rahulolematus on üks peamisi emotsioone, millega viiruseid ligi tõmmatakse. Sageli eelnebki viirusesse haigestumisele emotsionaalne langus, näiteks solvumine, pettumine, rahulolematus – mingi olukord, mida sa ei suuda hetkel lahendada ega ka alla neelata, see jääb sinusse kinni ja organism hakkab seda läbi haiguse “välja põletama”. Haiguse sümptomid tõmbavad tähelepanu, et sa asjaga tegelema hakkaksid. Raskemetalle saab samuti energeetiliselt lahustuda, need jäävad täpselt samamoodi mõtetega kinni. Üksildus, kurbus ja ohvrimuster on põhilised emotsioonid, millega raskemetallid kinni jäävad. Kuigi toksiine saame pidevalt elu jooksul juurde, jäävad need kehasse kinni siiski vaid mõtte või emotsiooniga.

Kui oled emotsiooni “alla neelanud”, siis alateadvus hakkab su ellu tooma situatsioone, kus sa tõmbad kogu aeg seda emotsiooni ligi. Näiteks kui sa solvud või pettud, saab tekkida viirus ja kui see sul juba on, loob alateadvus ikka ja jälle olukordi, kus sa taas kord solvud ja pettud. Haigus annab märku, kus sul on probleem. Tekib põletikuline protsess, kuid tegelikult su keha võitleb. Sa pead ühelt poolt toetama keha immuunsust, kuid lõpetama emotsionaalse võitluse. Siis lahtub ka kehas põletik palju kiiremini. Sa ei pea võitlema otseselt haigusega, vaid proovima aru saada, mida ta tuli sulle näitama.

Praegu on inimestel palju viiruseid, sest nad ei väljenda oma tõde, oma hinge. Et aru saada, on sageli vaja aeg maha võtta. Liigne kiirustamine, liigne tempo on ebavajalik, see on sageli väljastpoolt peale surutud või siis enda ülemõtlemisega seotud. Inimene nõrgestab mõttega oma immuunsust, ka ainevahetust. Näiteks võib rahulolematus ainevahetuse 100 protsendist 17 peale viia, mis omakorda vähendab kõvasti immuunsust. Immuunsus tuleks aga hoida aktiivsena, kuna viiruseid on meie ümber on palju.

Allikas: Kevadine keha puhastamine ajurveeda põhimõtete järgi

Organismi puhastamine parandab tuju, alandab kehakaalu ning toob tervemad küüned ja juuksed

Nipid, kuidas puhastada keha toksiinidest ja GMO jääkidest

Mari Metsallik annab nõu, kuidas vabaneda organismis vohavast ja tervist mõjutavast limast

Seotud