Suurim vangla, mis ei lase rahulikult elada, on inimene ise. Sealjuures astutakse sinna vanglasse vabatahtlikult ise, lukustatakse isegi oma puur ise ja ollakse vangivalvuriks endale ise.
Sarnaselt on sellest vanglast võimalus samal moel ka välja astuda kui otsustame ümber suhestuda, näiteks, keskendudes teemadele, mis hinge ei näri. Kui aktsepteerida ei saa, siis muuda. Kui muuta ei saa, siis jäta. Ongi kõik.
Halb suhe on alati halb suhe, mis ei anna midagi ega juhenda sind kuhugi. Või õigupoolest juhatab sind pikemas perspektiivis arusaamale, et negatiivses energias kinni olemist saadab alati mõttetus.
Sellise taipamise tõi minuni üks halb suhe, mis lõppes aasta eest kui antud inimene füüsilisest kehastusest tragöödia tagajärjel lahkus. Ühtäkki lahtusid ta minekuga mu seest kibedus, andestamatus ja valu, mis asendusid eneselegi üllatuseks sügavama empaatia, kaastunde ja armastusega.
Hetkega mõistsin halbade asjadega suhestumise mõttetust ja tühjust. Mitte üksainus teravam sõna, kibedam tunne, emotsionaalne läbielamine, vaimne pinge ega kannatus ei omanud sel hetkel enam mingit tähtsust ega mõtet. Tunne jäi sisse selline nagu oleks aastaid enda sees mõttetustega tegelenud. Suutsin vaid mõelda, et oleksin ma aastate eest osanud teadlikum ja targem olla ning lasta minna negatiivsel ühest kõrvast sisse ja teisest välja, ennast pahameelega sidumata.
Sihilik pahatahtlikkus on alati õnnetunde puudumise märk siin elus. Seepärast ei tasu lasta oma hinge närida neil teemadel ja inimestel, kes oma enesetunde ja olemisega hakkama ei saa.
Ma ei tea mitte ühtegi õnnelikku ja enesega rahul olevat inimest, kes viitsiks külvata probleeme, jättes enda järel maha tülide ja konfliktide ahelaid. Õnnelikud inimesed lihtsalt ei tee seda, vaid hoiavad kõrvale, otsustades valida teistsuguse suhestumise.
Konfliktides kaasa tegemine on kui ping-pongi mäng, mil põrgatatakse teineteisele negatiivseid energiaid tagasi, millel ei ole reaalseid võitjaid, vaid mille taga seisavad ennast hävitavad jõud.
Halvad mõtted on üle mõtlemise vili. Halvad tunded on üle muretsemise tulemus. Keskendumine negatiivsele viitab sisemise rõõmu puudumisele, vähendades seda veelgi. Sisemine rõõm lahtub ja lahustub kui elatakse oma elu mõttest mööda ehk ollakse häälestunud mõttetusele.
Mõttetusele häälestumine juhatab tühjusesse, kus sageli ootab ees null-punkt, et jõuda uuele targemale arusaamale või asetatakse meid sundolukorda alustada taaskord kõike uuesti.
Varem või hiljem saabuvad ellu sündmused, mis näitavad selgelt ette, mis on oluline ja mis ebaoluline. Pehmem ja õrnem viis oleks seda kõike ise avastada, mitte oodata, millal saabub see miski müstiline jõud, mis meid nagu linnupoegi pesast alla lükkab ja lendama sunnib.
Ära lase eilsel võtta oma tänast päeva. Suhestumine võrdub olemisega. Alusta oma elu mõttestamisega kohe praegu.
Autor: Ilona Karula
Allikas: 6 valgustavat õppetundi, mida suured vaimsed õpetajad läbi aegade meile on püüdnud edastada
7 taime, mis aitavad sinu ellu tõmmata rohkem positiivset energiat
Mai-Agate Väljataga: kannatused on enda negatiivsed tunded, millega sa pole osanud midagi peale hakata
Tšakrapaarid: 7 tüüpi suhteid, mis põhinevad erinevatel tšakratel
9 viisi, kuidas kaitsta end energeetiliste rünnakute eest