Katrini KaardiKool VIII: Päike, Viimsepäeva kohus ja Maailm

Kaardikoolis oleme jõudnud Suure Arkaani viimase kolme kaardini, milleks on Päike, Viimsepäeva kohus ja Maailm. Milliseid saladusi hoiavad need nimed ja kuidas neid kõige paremini lahti mõtestada?

Päikekannab numbrit XIX ning planeetidest on ta seotud samuti Päikesega. Kaart sümboliseerib kuldset tõe ja tarkuse kiirgust üle maa ja inimkonna.  Kaardil on kujutatud maailm täis päikeseküllast valgust ning suurt ja siirast rõõmu, mille saavutamine on olnud kogu meie maise teekonna ja eksistentsi tõeline eesmärk. Kaardi energia on mehelik ja sirgjooneline, keskendudes eesmärkide saavutamisel pigem mõistusele kui tunnetele.

Päikest peetakse Suure Arkaani parimaks kaardiks. Tema ilmumine tähistab suurt õnne, tarkust ja rikkust. Kaart ennustab materiaalset heaolu, saavutusi kõigis soovitud valdkondades ja suurepäraseid tulevikuväljavaateid. Samuti tähistab Päike tarkust, elurõõmu, energiat ja head tervist.Ennustamisel välja tulles näitab kaart, et teie plaanid täituvad ning unistused saavad tõeks, olete elu päikeselisel poolel ning naudite õnnelikke aegu ja kordaminekuid. Suhete teemal ennustades näitab kaart abiellumist või lapse sündi.

Viimsepäeva kohuson tähistatud numbriga XX ning vastab hüpoteetilisele planeedile Vulkaan. Kaart sümboliseerib purustavat ja puhastavat jõudu, mis loob vaimse uuestisünni. Pildil kujutatakse inglit, kes puhub Viimsepäeva pasunat, mis tähistab kõikevõitvat muutumist, õiglast tasumise tundi  ja kujutab sümboolselt vana maailma lõppu.

Viimsepäeva kohus annab sulle märguande, et elu muutub ja toimuvad kiired arengud, sest vanamoodi enam edasi minna ei saa. Kõik takistused, mis on olnud su teel, saavad eemaldatud ning energiad pääsevad justkui paisu tagant valla, andes kõigile valdkondadele, mida on tabanud seisak, uue hoo ja hingamise.Ennustamisel välja tulles näitab kaart, et toimub sihi saavutamine ja „surnud punktist“ üle saamine.

Maailmon numbriga XXI ning vastab planeedile Saturn. Kaart tähistab absoluutset rahu ja täiuslikku tasakaalu. Pildil on enamasti kujutatud ring, mille sees on inimfiguur hõljumas maa ja taeva taustal, olles kõiksusega harmoonias. Ta on täitnud oma ülesande ja tema teekond on lõppenud. Kaart näitab kõige seotust, olles samal ajal „kõik“ ja „eimiski“.

Maailma võib vaadata kui kaarti, mis viitab hetkeliselt täiuslikkusele. Oled õigel ajal, õiges kohas. Hinda end õiglaselt ja hoia oma süda täis armastust nii iseenda kui teiste vastu. Jagades head, ei kaota sa midagi, kõik jõuab sinu juurde ringiga tagasi.Ennustamisel välja tulles näitab Viimsepäeva kohus, et olete õigel teel ning harmoonias ümbritsevaga. Olenevalt kontekstist tähistab kaart ka elukoha muutust või pikemat reisi.

Autor: Katrin Oidra

Seotud