Katrini KaardiKool VII: Torn, Täht ja Kuu

Kaardikoolis oleme nüüdseks jõudnud kaartideni – Torn, Täht ja Kuu. Millised peidetud tähendused on nende kaartide nimede taga ja kuidas neid enda jaoks tõlgendada?

Torn on tähistatud numbriga XVI ja vastab planeetidest Marsile. Kaart väljendab purunemist, hävinemist ja sellest tulenevalt ka tühjust, mille asemele saab tulla midagi uut. Kaardi ilme on üsna sünge. Pildil on enamasti kujutatud kõrge torn, mis on tormisel ööl välgunoolte poolt ootamatult purustatud. Kaarti seostatakse Piiblist pärit Paabeli torniga ja selle purustamisega Jumala poolt. Tihti on kaardil kujutatud ka mees-ja naisfiguur tornist langemas. See sümboliseerib kõige olnu hukku ja maailmapildi muutumist.

Kaardi tähenduseks on, et kõik see, mida oleme pidanud kõigutamatuks ja jäävaks, ei ole seda. Kõik võib muutuda ja kaduda üheainsa viivu jooksul ja täiesti ootamatult. Ärme klammerdu, vaid laseme asjadel minna, sest vana enam taastada ei õnnestu.  Soovituseks on olla tugev, elada nö katastroof üle ja alustada uue koja ehitamist. Kõik, mis juhtus, juhtus põhjusega. Meile antakse mõista, et midagi tuleb muuta. Kaart palub meil tervitada katsumusi, mitte neid vältida. Tänu sellele leiame uuenenud jõu ja enese tunnetuse. Ennustamisel välja tulles, tuleb Torni võtta kui väga suurt ja ootamatut muutust, mis on ehmatav kuid vajalik ja tänu millele muutub meie mõttemaailm.

Täht on tähistatud numbriga XVII ja tähtkujudest vastab Veevalajale. Kaart sümboliseerib lootust ja ideaale. Kaardil on reeglina kujutatud naine, kes seisab veekogu ääres,  karikas käes, millest vesi niriseb maha. Teda ümbritseb maaliline loodus ja tema pea kohal taevas on säravad tähed. Ta näeb, et unistused on täitumas. Täht on lootuse kaart, olgu sellel siis alust või mitte.

Täht näitab võimaluste avanemist, inspiratsiooni, unistusi ja tarkust, mis laseb heita pilku kõrgematesse sfääridesse. Ta näitab, et planeerime asju ja mõtleme oma tulevikule. Meie eneseväljendusvõime on hetkel oma kõrgpunktis ning suudame ellu viia ka neid unistusi, mis võivad tunduda esmapilgul teostamatud. Kaart lubab ka õnnelikke juhuseid ja juhatust kõrgemalt poolt, et plaanid paremini õnnestuksid.  Täht tähistab ka tervise paranemist, optimismi ja elutahet. Ennustamisel välja tulles võib Tähte vaadata kui positiivset juhuste kokkulangemist, head õnne ja lootuste täitumist.

Kuu kannab numbrit XVIII ja vastab sodiaagimärkidest Kalade tähtkujule. Kaart tähistab lõpmatuse sügavust ja inimhinge varjatud pooli. Pildil on kujutatud suur ümmargune Kuu, mis on ainsaks valgusallikaks tumedas taevas. Kuu heidab süngeid varje ja öö must mantel varjab saladusi. Vanasti oli selle kaardi nimeks Hämarus, ehk siis valguse ja pimeduse vaheline periood, mis on tundmatu ja salapärane.

Kuu on kaart, mis näitab meie alateadvuses olevaid mõtteid, tundeid ja hirme. Tähistab ka suurenenud tundlikkust,  loovust ja kunstnikuhinge, kes saab inspiratsiooni saladuslikelt jõududelt. Tihti sümboliseerib melanhooliat, igatust millegi järgi, sisemist kurbust. Kuid kõik, mida näitab meile Kuu, tuleb meie enda sisemaailmast, mitte kusagilt väljast. Kõik see, mida inimesed ei mõista, kipub neile hirmu valmistama. Kaart kutsub üles enda sisse vaatama, intuitsiooni usaldama, ennast paremini ise mõistma ja teistele väljendama. Ennustamisel välja tulles tuleks Kuud võtta selliselt, et kõik ei ole nii nagu see meile pealtnäha või esmapilgul võib paista.

Loe ka eelmisi Katrini Kaardikoole:

VI – Surm, Mõõdukus, Saatan

V – Saatuse ratas, Õiglus, Poodu

IV – Võidukaarik, Tugevus, Erak

III – Keiser, Hiromant, Armastajad

II – Maag, Ülempreestrinna, Keisrinna

I – Suur Arkaan, Narr

Seotud