Katrini KaardiKool VI: Surm, Mõõdukus ja Saatan

Seekordses kaardikooli osas vaatame, mida tegelikult näitab kardetud kaart Surm, mis tähendust kannab Mõõdukus ja mida soovib meile öelda Saatan.

Surm kannab numbrit XIII ning sodiaagimärkidest vastab skorpionile. Kaardi olemus väljendub eelkõige muutumisprotsessis – vana lahkub, et teha ruumi uuele. Kaardil on enamasti kujutatud skeletti, kes võib olla nii hobuse seljas kui jala rändamas. Tihti on ta kas mungaks riietunud või raudrüüs. Teda ümbritsevad erinevad sümbolid nagu must lipp, loojuv päike või valge lilleõis, mis viitavad elu ja surma seotusele, pidevale protsessile, milles surm ei ole lõpp vaid kõigest üks etapp.

Seega ei peeta kaarti ennustamisel kunagi füüsilise surma kuulutajaks. Pigem tuleb siinkohal olla valmis suurteks muutusteks, mis ei jäta küll inimest puutumata, kuid mis on vajalikud loomulikuks arenguks. Üks tsükkel on jõudmas lõpule ning selleks, et edasi minna, tuleb vanast lahti lasta. See aga toob tihti kaasa hirmu, mis tekib enamasti sellest, et ei teata, mis ees ootab. Kuna aga elu ei saagi kontrollida ning olles pidevalt hirmul, ei suuda me nautida täiel rinnal seda, mida meile pakutakse, siis tuleb õppida lahti laskma ja hindama hetke, milles viibime. Ennustamisel tulekski võtta Surma sellena, et oleme loomuliku arengu tulemusel  jõudmas uude etappi, mis pakub meile üllatusi ja suuri muutusi.

Mõõdukus on tähistatud numbriga XIV ning vastab amburi sodiaagimärgile. Kaart tähistab kooskõla, harmooniat ja hingerahu.  Pildil on kujutatud vee läheduses või lausa veepinnal seisev ingli tiibadega naine, hoidmas käes kahte karikat. Vesi voolab katkematu joana, ühest karikast teise, sümboliseerides nii energia pidevat harmoonilist liikumist.

Kaart näitab õnnestavat elamust, mis seisneb heas tervises, psüühilises ja füüsilises tasakaalus, iseenda heas kohtlemises ja sellest hoiakust tulenevat harmoonilist  kooskõla ümbruskonnaga. Ka asjaajamises ja plaanide elluviimise osas näitab kaart edu ja stabiilset edasiliikumist. Samuti on siin näha  inimese tasakaalu tema ihade ja reaalsete vajaduste vahel. Ennustamisel välja tulles tähistab kaart nii harmooniat üldiselt kui ka head vaimset ja füüsilist tervist.

Saatan on Suure Arkaani kaart numbriga XV ning vastab astroloogiliselt kaljukitse sodiaagimärgile.  Kaart tähistab saladusi ja fataalsust. Pildil on kujutatud deemon, kelle sarvede vahel on ümberpööratud pentagramm ehk kurjuse märk. Tema ees on ahelais mees ja naine. Kuid mitte saatan ei hoia neid vägisi kinni, vaid nende enda salajased kired ja ihad ei lase neil lahkuda.

Saatan on meie maailmas, mis otsib pidevalt head, tähistanud alati kurja. Tegelikult on ta vaid valgustumise ja headuse vastand. Mis loob selle kurja, on enamasti inimeste enda seesmine saatan, mis ilmub siis, kui oleme illusioonide ja tõe eitamise meelevallas ehk kirjanduslikult väljendudes – pimeduses.  Saatan toob pinnale kõik inimese liialdused, kiusatused, salapahed ja sõltuvused. Materiaalses plaanis näitab kaart alati edu ja soovide täitumist. Kuid siingi tuleb edu nimel panustada, tuleb anda oma aega, energiat ja pühendumist. Midagi elus ei anta niisama, seda väljendab saatan eriti teravalt. Ennustamisel näitab kaart seega olenevalt kontekstist, kes materiaalset edu või andumist oma salakirgedele.

Loe ka eelmisi Katrini Kaardikoole:

V – Saatuse ratas, Õiglus, Poodu

IV – Võidukaarik, Tugevus, Erak

III – Keiser, Hiromant, Armastajad

II – Maag, Ülempreestrinna, Keisrinna

I – Suur Arkaan, Narr

Seotud