Katrini KaardiKool IV: Võidukaarik, Tugevus ja Erak

Mida sümboliseerib taro kaardisüsteemi Suures Arkaanis Võidukaarik? Mis mõjuga on kaart Tugevus? Mida ütleb meile Erak?

Võidukaarik on Suure Arkaani kaart, millel numbriks VII. Astroloogias vastab ta Vähi märgile ning tähistab stiihia ja mateeria jõudude allumist inimese mõistusele ja tööle. Kaardil on kujutatud kaarikut juhtimas sihikindel ja tugev inimene, kellel on olemas kõik vajalikud kogemused, et oma teekonnal edukalt hakkama saada. Kaarikut on vedamas kaks hobust, üks neist must ja teine valge. Juht peab saavutama tasakaalu ja suutma juhtida neid soovitud suunas.

Kaariku kaart näitab, et jätame oma tuttava ümbruse ja asume teekonnale. Siin on tegu enesekindluse, ettevõtlikkuse ja riskivalmidusega. Kaart vihjab osavusele ja jõule aga kuna teekond on uus ja tundmatu, siis tuleb usaldada lisaks ka intuitsiooni, et suuta hallata kõiki nüansse, mis teel võivad meie ette sattuda.  Ennustamisel viitab kaart edule ja soovitud tulemuste saavutamisele.

Tugevus on kaart, mis on tähistatud numbriga VIII. Astroloogias vastab Lõvi märgile. Kaart väljendab nii hingelise kui ka materiaalse jõu printsiipi. Tugevuse kaardil on kujutatud noort naist mängimas lõviga või mõnikord ka naist ratsutamas lõvi turjal, mis sümboliseerib jõudu, kuid see jõud on pehme ja naiselik. Tema tugevus põhineb sügaval tema siseharmoonias. Siin peegeldub elujaatus, uhkus, kirglikkus ja armastus kehaliste naudingute vastu kuid samas oskus kontrollida oma kirgesid, mitte neile lihtsalt järele andes.

Kaart palub hoolitseda keha eest, lase tal koguda küllalt energiat, et toita mõistust. See omakorda annab kõik võimalused selleks, et võtta oma elu juhtimine kindlatesse kätesse. Ennustamisel välja tulles näitab head tervist, energiat  ja jõudu, mis lasevad saavutada endale seatud sihte.

Erak on tähistatud numbriga IX ja astroloogiliselt vastab Neitsi tähemärgile. Kaart sümboliseerib absoluutset tarkust ja tahte poolt juhitud mõistlikkust, keeldumist materiaalsetest hüvedest ning pöördumist vaimu poole. Eraku kaardil on kujutatud mungarüüs vana mees, seismas üksinda mäe tipus. Ainsaks valguseks kesk suur pimedust  on tema käes olev latern, kus särab hele täht ja valgustab ümbrust. Ta on seal üksi, kuid mitte hüljatud. Üksindus on tema enda valik, et oma mõtetega rahus olla.

Kaart kutsub üles jätma väikesed igapäevamured ja harjumuseks muutunud lõbustused, sest need segavad keskendumist hingele. Üksindus on vahel vajalik igaühele, et paremini mõista kes me oleme, mida tahame ja kuidas saavutame eesmärgid. Erak näitab üksindusevõimalust tundemaailma rikastava õnnejoovastusena. Ennustamisel välja tulles peab kaarti vaatama olenevalt kontekstist. Kui Eraku kaart takistusena välja tuleb, siis näitab see negatiivsemat poolt, mis on siis liigne kinniolemine vanas, muretsemine, inimesest eemaldumine. Üldiselt ütleb Erak, et üksindus tuleb teile kasuks. Peate järele mõtlema ja argielu kärast eemalduma, et mõista seda, mis on tõeliselt oluline.

Loe ka eelmisi Katrini Kaardikoole:

III – Keiser, Hiromant, Armastajad

II – Maag, Ülempreestrinna, Keisrinna

I – Suur Arkaan, Narr


Seotud