Uuringusse kaasatud inimesed täitsid lühikese ankeedi oma õnnetundest, toitumisharjumustest ning suhtumisest veganlusse. Uuringus osales 11 537 inimest, sh veganid (1179), vegetaarlased (948), peskataarlased (422) ja kõigesööjad (8988).
Toome siinkohal välja viis põnevat leidu uuringu tulemustest:
1. Veganid hindasid oma õnnetaset kõrgemana kui kõigesööjad. Kui veganite keskmine õnnelikus oli kümnepalliskaalal 7,27, siis kõigesööjatel 6,8.
2. Ligikaudu 16% kõigesööjatest peab tõenäoliseks või väga tõenäoliseks, et hakkab kunagi veganiks. Need, kes hindasid oma õnnelikkuse taset kõrgemaks, olid avatumad mõttele minna täielikult üle taimsele toitumisele.
3. Mitte-veganid ei vastandu veganlusele kaugeltki nii tugevalt, nagu stereotüüpsed arvamused mulje võivad jätta. Veganite ja veganluse suhtes on üldiselt negatiivselt meelestatud vähem kui 15% inimestest.
4. Kõige suurem osa (32%) veganitest ja vegetaarlastest märkis oma elustiili muutuse suurimaks tõukejõuks keskkonna, teisel koha oli isiklik eelistus (30%) ja kolmandal julmus loomade vastu (24%).
5. Eakamad inimesed olid vähem avatud mõttele hakata tulevikus veganiks kui nooremad.
Eestlaste seaski on levinud müüt, et veganid on kurvad ja kurjad, ent nii see siiski pole. “Käesolev uuring tõestab taaskord seda, mida me ise igapäevaselt tunneme – vegankogukond on üks mõnus seltskond ning veganlus ei tähenda millestki loobumist, vaid annab meile hoopis palju juurde,” selgitas Loomuse juhatuse liige ja veganprogrammi Taimsed Valikud programmijuht Anu Tensing.
Kui veganlus pakub ka sulle huvi, siis tutvu vegansõbralike söögikohtadega, loe põnevaid artikleid ja uudiseid veganmaailmast ning ammuta inspiratsiooni veganretseptidest programmi Neli põhjust, miks ei tuleks süüa tuunikala
6 põhjust, miks haid ei kuulu vangistusse
Miks peaks igaüks keelduma elevandi seljas sõitmast
8 põhjust, miks loomade koht pole tsirkuses
Hoolides maailmast ja endast: kuus põhjust, miks loobuda loomsest