Kas suurus loeb?

Inimese peenis on suurem kui inimahvidel. Kas selle taga on suguline valik, mis soosib pika peenisega mehi? Siiani pole suudetud tõestada, et mehe suguti pikkus oleks naiste jaoks olulise tähtsusega. Seda on uuritud eri viisidel. Naiste arvamust on küsitud otse, samuti on palutud hinnata mehefiguure, mis erinevad ainult peenise mõõtmete poolest.

Austraalia riikliku ülikooli teadlast Brian Mautzi huvitas, kas peenise mõõtmed on seotud teiste mehelikuks peetavate kehaomadustega. Ta võttis aluseks Itaalias tehtud uurimuse ning lõi selle põhjal arvutis 343 mehefiguuri, mis erinesid kehapikkuse, peenise pikkuse ja õlgade ning puusade laiuse poolest. Just neid omadusi peetakse külgetõmbavaks.

Figuurid muudeti elusuuruseks ja neid näidati 105 vabatahtlikule naisele. Igaüks neist vaatas 53 juhuslikult valitud mehekuju ja hindas nende seksuaalset kütkestavust seitsmepallisel skaalal.

Tuli välja, et peenise suurus muutis mehe ligitõmbavaks, kuid ainult teatud piirini. Mautzi sõnul mõjub peenise suurus ainult koos teiste kehamõõtmetega. Katsealused naised pidasid pikakasvulist laiaõlgset ja tugeva lihaselise rindkerega meest ka siis veetlevaks, kui tal oli lühem peenis kui jässakal kaaslasel.

185 sentimeetri pikkune ja seitsmesentimeetrise peenisega mehekuju hindasid naised keskpäraselt ligitõmbavaks. Sama punktisumma saamiseks oleks 170 sentimeetri pikkuse mehe peenis pidanud olema koguni 11 sentimeetrit pikk.

Teadlase kinnitusel peab mees vägevast peenisest kasu lõikamisest olema igati veetlev. Kui tema keha naistele ei meeldi, pole kasu ka maailma kõige pikemast suguliikmest.

Katses kasutati kolme omaduse poolest varieeruvaid mehekujusid. Päriselus on muutlikkus veelgi suurem ning peenise mõõtmete tähtsus võib veel väheneda.

Uurimus ilmus ajakirjas Proceedings of the National Academy of Sciences.

Autor: Piret Pappel

Allikas: www.novaator.ee

Seotud