Kas sinu peres kasvab erivõimetega laps?

Mis saab kui peresse sünnib laps, kes ühes sünniga on kingiks saanud võime näha ja tajuda rohkemat kui inimesed ta ümber?

Laps, kelle reaalsus ei piirdu maailmaga, mis on käega katsutav ja teadusega tõestatav. Laps, kelle side vaimumaailmaga, mille olemasolust vanematel ehk aimugi polnud, on samaaegselt iseenesestmõistetav ja jahmatav. Kuidas mõista ja kasvatada ülitundlikku ja tavapärasest erilisemate võimetega last? On see ime või imelik? Ja mis saab kui neid on ühes peres mitu? Millised on nende suhted perekonna, sõprade ja lasteaia- või koolikaaslastega? Kas erilisus on miski, mida ühiskonnas osatakse hoida ja toetada või puudub meil oskus sellega tegeleda? Millest on puudu? Ja mida see meile õpetab?

Alkeemia kutsub üles jagama oma lugu erilisest lapsest, kelle maailmapilt erineb tavapärasest. Tahaksime kuulda ja koguda kokku teie lood lastest, kelle tundlikkus, maailma nägemise ja mõtestamise viis “tavalist” inimest mõnikord lausa ehmatab ja aukartlikuks teeb. Iga lugu saab kirja pandud austuse ja hoolega ja säilitades täielikult teie pere anonüümsuse ja privaatsuse.

Kellele neid lugusid tarvis on?

Neid lugusid vajame me kõik, et näha maailma tema paljudes värvides. Loobudes jagamast kõike vaid must-valgeks ning lubades enda ellu pooltoone ja ka õige julgeid värve kasvame ju ka ise! Neid lugusid vajavad need, kelle igapäevatöö viib neid kokku laste ja nende vanematega ja kes näevad, kuidas järjest rohkem sünnib lapsi, kelle sisemine tundlikkus ja tarkus satub tavapärasega mõttevooluga vastuollu.

Ja lõppeks, neid lugusid on vaja julgustuseks kõigile neile perekondadele, kus samamoodi kasvab väike, aga tark hing, aga kelle erilisust igaks juhuks tasandada ja peita püütakse, sest mine sa tea, kas see on ikka õige asi ja kuidas ta niisugusena endale maailmas oma koha leiab…

Kui oled valmis meiega oma lugu jagama, ole hea palun kirjuta toimetus@alkeemia.ee. Aitäh!

Loe lisaks erivõimetega lastest:

Eesti erilised lapsed I: Karl näeb inimeste aurasid ja tulevikku ning tunneb toidu maitset pelgalt käega puudutades

Eesti erilised lapsed II: võlurvennad Vaba Kui Pilv ja Tähesäde käivad kosmilistes komandeeringutes

Eesti erilised lapsed III: Kristiina Raie ja Anne-Ly Täht näevad, et kaksikud on tähelapsed ja Karl ravitsejavõimetega vana Maa hing

Seotud