Kas sa julged elada või hoiab hirm sind tagasi?

Hirm käib käsikäes julgusega. Meis kõigis elab julgus teha kõike, mida me oleme lapsepõlvest saati soovinud. Kasvades suureks on meis aga tekitatud ettevaatusabinõusid, mida me oleme hakanud täiskasvanuks saades üha tõsisemalt võtma. Leia uuesti endas julgus elada täiel rinnal!

Kas sina oled üks nendest, kes saaks öelda, et käitub alati elus kartmatult, ei tunne hirmu ning täidab julgelt oma unistusi? Kas sa saad öelda, et sa ei ole hirmude ori ning ei muuda ka teisi orjaks koos endaga? Meie enda hirm muudab meid enese orjaks – meie enda hirm, mitte kellegi teise. Kui kaob hirm, siis lakkame me ka olemast orjad. Enesele märkamatult muudab meie hirm ka teisi orjaks. Inimene, kellel pole hirmu, ei karda kedagi ega pane ka kedasi ennast kartma. Hirm kaob.

Kellele meeldiks olla ori?

“Süda on alati valmis riskima, sest süda on mängur. Pea on ärimees. Pea teeb koguaeg arvestusi, ta on kaval.” – Osho

Hirm elamise ees takistab meil kogemast seda, mis elul meile tõeliselt pakkuda oleks. Me ei näe ka seda, mida teised inimesed meile anda sooviks. Me tunneme hirmu, et meid ei armastata ning tegelikult ei ole me ka kindlad selles, kas me ennast suudame armastada. Kui keegi on valmis meile midagi andma, siis tunneme me hirmu ja süümepiinu – äkki ta andis liiga palju, äkki ma pole seda tegelikult väärt, äkki ma peaksin pool tagasi andma?

Mida hirm meiega tegelikult teeb? Hirm võtab meilt võime elada. Oleme justkui jalad kaotanud ning istume ratastoolis, me ei saa enam kõndida, tantsida ega lennata. Kas sa tahad kinkida oma elu hirmule või elada seda ja nautida? Kas sa soovid, et hirm valitseks sinu elu? Haaraks ohjad enda kätte ning teeks sellega, mida iganes soovib?

Hirm käib käsikäes julgusega. Meis kõigis elab julgus teha kõike, mida me oleme lapsepõlvest saati soovinud. Kasvades suureks on meis aga tekitatud ettevaatusabinõusid, mida me oleme hakanud täiskasvanuks saades üha tõsisemalt võtma.

Vaata, et sa ei kukuks, kui kõrgele ronid.

Kui porilombis hüppad, siis tee seda nii, et riideid ära ei määriks. (Just see oleks see, mida lapsepõlvest tõeliselt mäletada ning naeratus näol meenutada.)

Ära jumala eest näppudega maali, kasuta ikka pintslit. (Mis siis, et just see teeks lapse õnnelikuks, arendaks loovust ning oleks tõeliselt vabastav.)

Keelud, hirmud ja ettevaatusabinõud. Need on teinud meist kellegi, kes kardab. Kardab eksida, kardab vigu teha ja kardab elada. Me oleme kaotanud võime elada kirega, ilma hirmuta ning julgelt. Me ei julge teha vigu, ometigi teevad just vead meist inimese, kes oskab neist õppida ja tõeliselt elada.

Mis saab juhtuda, kui sa hakkad elama julgelt? Teatad ühel päeval ausalt oma ülemusele, et juba tükk aega ei tee sa oma tööd kirega, sulle ei meeldi see ning sa sooviksid kas uut väljakutset või pead elus edasi liikuma.

Mis juhtuks siis, kui sa teataksid oma elukaaslasele, et kõik pole tegelikult nii nagu välja paistab? Et tegelikult ei pane enam teie ühised hetked sinu südant helisema ning midagi on vaja muuta ning rohkem vaeva näha, et silmad jälle säraksid.

Mis saaks siis, kui sa oleksid enda vastu aus? Tunnistaksid endale, et sa ei ole julgenud elada tõeliselt? Sa ei ole järginud oma unistusi ja soove? Et sa ei ole olnud aus enese ega maailma vastu? Et sinus on nii palju peidus, millel sa ei lase välja paista?

Mitte midagi ei juhtuks! Tähendab juhtuks küll – su elu hakkaks muutuma ja kahtlemata positiivses suunas.

Loomulikult tabaks sind alguses uudne tunne nagu oleksid visatud tundmatusse vette, kuid tundmatu vesi tähendab alati midagi uut, põnevat ja muutusi. Kas sa soovid ujuda lõputult vees, kus sa tead, millal torm saabub ja laine tõuseb? Tead täpselt kalade arvu meres ning seda, millal nad sulle vastu võivad ujuda? Oled teadlik sellest, mis toimub eemal maismaal ning ka see paik on sulle tuttav? Ei! Igaüks meist sooviks kogeda midagi uut, seda aga ilma hirmuta ning julgelt.

Selleks, et olla julge, on vaja olla tõeline inimene. Just tõelised inimesed lähevad alati pea ees tundmatusse. Tõelised inimesed märkavad ohte, kuid süda tahab riskida. Tõeline inimene kuulab südant ning järgib seda. Sinagi ju soovid olla tõeline inimene? Kes siis ei sooviks! Aga oled sa kunagi mõelnud, mis takistab sul olemast tõeline inimene ja elama julgusega? Kuulama südant ning riskeerima? Mida sa siis tegelikult kardad? Mida saaks maailm sulle teha? Inimesed võivad ju sinu üle tõesti naerda, kui tuled lagedale hullumeelse mõtte või teoga, kuid naer on inimestele tervislik.

Väldi mõtlemist sellele, mis takistab sul tõeliselt elamast. On aeg tunnistada, et tegelikult on selleks hirm, mis takistab meil olemast julged. Astuma julgelt vastu uuele päevale ning tegema julgeid tegusid. Kui kaob hirm, siis asendub julgus. Julgus annab meile elu ning julgus loob meile elu. Kas sa tahad karta või elada?

Autor: Tuuli Mäemat

Loe lisaks: Viis sodiaagimärki, kelle elus toimuvad aastal 2019 pöördelised muutused

Egiptuse horoskoop: vaata järgi, kes oled sina iidse ja müstilise Egiptuse astroloogia järgi

Eeterlike õlide horoskoop: milline sobib sinule?

Seotud