Kas poleks aeg saada vabaks?

Kas pole imelik, et me teame, mis toimub näiteks kusagil Palestiina külas, aga me ei tea, mis toimub meie kehas? Me oleme harjunud ja oskame kasutada peamiselt oma aju või mõistust, aga aju on vaid hea mälupank või ajaloomuuseum, et talletada möödunud hetki. Ta ei tea midagi su kehast. Kas pole imelik, et pöördume kellegi teise – arsti juurde, et ta ütleks, mis meil viga on, siis kui aju on juba teada andnud valust meie kehas ilma, et me oskaks vaadata ja kuulata ise oma keha? Meil pole ligipääsu teadmisele, mida meie keharakud teevad, millist toitu nad parasjagu vajavad, sest me ei oska küsida ja kuulata.

Mis oleks kui meie teadvelolek oleks selline, et me suudaks vabalt jälgida oma füüsilise keha aistinguid, emotsioone ja mõtteid? Kui me saaksime neid vabalt suunata ja valida? On aeg ärgata üles ja õppida kasutama mõistusega paralleelselt kehatarkust, mis annab meile läbi intuitsiooni palju paremaid vastuseid hetkel toimuvast kui mõistus, mis opereerib ainult minevikusündmustega.

Üks tee teadlikkuse suurendamiseks ja oma keha tunnetuse arendamiseks on tantra. See on iidne süsteem või viis, mis aitab oma kehast teadlikumaks saada, märgata igapäevaelus oma mõttemustreid, kehasse kinnijäänud energiad ja õppida neid vabastama. Kinnijäänud energiad võivad põhjustada erinevaid haigusi ja korduvaid mõttemustreid. Enamasti võib seda märgata oma lähisuhetes, kus kui teine vajutab mingile kindlale nupule, siis tekib automaatreaktsioon, mida ei saa valida ega muuta. Näiteks ei pööra partner sinu soovidele piisavat tähelepanu ja tunned ennast ignoreerituna ning reageerid solvumise või protestiga, või mis veel hullem – neelad alla ja paned selle tunde oma kehasse. Meie kehad ei ole aga prügimäed, kuhu asju ära visata. Kui märkad oma kehas toimuvat, märkad blokke ja energiavooge, siis piltlikult öeldes oled üles leidnud kühvli ja harja ning prügi. Energiaid märgates ja neid suunates saad puhastada ilma vaevata ära oma keharuumi ja hoida see pidevalt puhas. Mõistus ei ole siin töövahendiks ja temast pole siin mingit abi, nagu sa ei lähe mootorsaega tuba koristama.

Mis eristab tantrat joogast ja meditatsioonist, kuigi nende piirid on hägused, ongi keha kui atribuudi kasutamine. Seksuaalsus on sellest vaid väikene osa, kuigi Läänes tavatsetakse tantrat (energeetilise!) seksi sünonüümina kasutada.

Seksuaalenergia on eluenergia ja sellisena kõige võimsam energia, mis annab sinu kehas olevale energiavoole suure surve. See on nagu mootor, mis energiapaati kiiremini edasi liigutab kui vaikne sõudmine. Suurt energiavoogu ennast võib imetlema ja nautima jääda nagu uhket purskkaevu. Tegelikult on tantra mõte mitte mõnusse kinni jääda, vaid oma seksuaalenergiat kasutada kõrgematel eesmärkidel, näiteks nagu enda ja ümbritseva puhastamine.

Sa saad kasutada ka enda energiat enda sees ja väljas olevate asjade loomiseks just nii nagu sa soovid. Näiteks selle asemel, et pungestada mingi projekti kallal oma energiat raisates, võid sa toolilt tõusmata selle väestada oma energiaga ja see saab pingutuseta tehtud. Või sa soovid muuta oma keha terveks ja tugevaks. Teadlikkuse ja energia suunamisega on see võimalik, kui sa õpid usaldama oma keha ja kehataju. Sa saad teha oma päevaga ainult seda, mis sulle meeldib ilma, et peaksid kulutama oma väärtuslikku eluenergiat koormavate tegevuste või suhete peale.

Võib küsida, kui rafineeritud on su tantra? Ehk kui peenel tasemel sa end ja oma energiaid tajuda suudad, sellest sõltub sinu elu kvaliteet. Oma enese keha ja energiate tajumine on kättesaadav kõigile, kellel on keha. Õieti on see meie pärisosa, meie keha juurde kuuluv oskus, millele pole meie kultuur lihtsalt viimased paar tuhat aastat tähelepanu pööranud. Nüüd on selleks aeg, kas pole? Kui saab lihtsamalt, miks teha raskelt?

Autor: Kristina Täht

Kui sa tahad ise enda peal seda proovida ja avardada oma taju piire, siis suvine Tantrafestival Eestis 4 – 9. juunil on selleks hea koht, kus saab täpselt endale sobivad töötoad valida. Seal on võimalusi meditatsioonist ja loengutest, kuni sensuaalsemate ja füüsilist puudutust nõudvate kehatöö töötubadeni.

Täna on veel saadaval Tantrafestivali piletid soodushinnaga http://highonlifefestival.com/shop/

Samuti kutsume sind vaatama Igor Earthchild’i uue dokumentaalfilmi “The Secret of Tantra” eellinastust, mis toimub juba täna, 10.mai kell 18:30 Tao Keskuses, Rotermanni 2. Filmi vaatamise järel toimub vestlusring autoriga.

Loe lisainfot SIIT

Vaata The Secret of Tantra treilerit:

Seotud