Kas mees ja naine saavad olla lihtsalt sõbrad?

Margus Vaher annab oma raamatus "Tee mehe südamesse" vastused kahele väga olulisele küsimusele - kas mees ja naine saavad olla sõbrad ning kas üks ja ainus on ikka olemas.

Kas mees ja naine saavad olla lihtsalt sõbrad? Loomulikult saavad! Minu meelest ainult küünikud arvavad teistmoodi, sest eelkõige oleme kõik inimesed ja hinged, kelles on, küll olenevalt proportsioonidest, kuid siiski mehelik ja naiselik energia samaaegselt olemas. See on ajas ning sõltuvalt hetkeolukorrast erinev, kuid enamasti viivad meie personaalsed valikud elus meid siiski sinna, kus valdavalt domineerib kas mehelik või naiselik energia, ning seda olenemata inimese soost.

Kõige lihtsam näide on naine, kes meheliku mehega suhtes olles sai olla enamiku ajast väga naiselikus energias. Lahku minnes pidi ta hakkama vastutama kõigi eluvaldkondade eest ise ning selle õnnestumiseks peab naine viibima rohkem ka mehelikus energias ja leidma selle optimaalse tasakaalu mõlema energia vahel. Muutumata väliselt grammigi, on tema olekus ometi seda vahet märgatavalt tunda. See pole hea ega halb, me kõik oleme suuremal või vähemal määral kogu aeg muutumises, liikumises ja muundumises – see on elu olemusse sisse kirjutatud universaalne printsiip.

Kas ainus ja õige on olemas? Carrie Bradshaw ja “Seks ja linn”. Enamik meist teab sellist tegelaskuju ja seda vahvat neurootilist sarja ja filmi, eks. Aastaid otsib see värvikas neid oma ainsat ja õiget. Käive on suur ning tema elust, südamest ja magamistoast käib läbi plejaad mehi, üks edukam, andekam ja nummim kui teine. Aga tšikk pole praktiliselt kunagi lõpuni rahul. Pikemalt jääb pidama mr Big, kellega pannakse leivad ühte kappi ja pärast mõnda ebaõnnestunud katset ka abiellutakse. Pidu!!! Lõpuks on prints valgel hobusel leitud ning unistuste elu Manhatteni katusekorteris 100 paari Manolo Blahnikutega võib alata.

Läheb veits aega mööda ja tšikk jälle õnnetu. Argirutiin tuleb peale, mees vaatab liiga palju telekat, magamistoas ka action’it heal juhul kord nädalas ja Carrie esitab endale jälle küsimuse: “Kas mr Big ikka on the one?”

Elult ei saagi õigeid vastuseid, kui küsida valesid küsimusi. Jääd alati kannatama ja igatsema, kui otsid täitumist väljastpoolt. Kui hinges haigutab tühjus, siis ei suuda seda tühimikku täita keegi teine. Kui oled rahulolematu, siis süüdistada selles elu, saatust või enda partnerit on perspektiivitu. Sama ignorantne kui juht, kes süüdistab halbades töötulemustes enda alluvaid, või ema, kes süüdistab poega kasvatamatuses. Ent ometi me kõik oleme seda teinud.

Mis juhtuks, kui edaspidi ei teeks? Mis oleks, kui edaspidi esitaksime õigeid küsimusi õigetel alustel. Milline oleks elu, kui meie enda olemus ei meenutaks janusena kõrbes ekslevat rändurit, vaid oleks oaas? Kuidas muudaksime maailma, kui õpiksime enne tingimusteta andma, kui endale nõudma.

Ainus ja õige on olemas küll ja saabub sel hetkel, kui esitad endale küsimuse: “Mida ma saaksin teha, et olla see ainus ja õige?” Sel hetkel, kui hakkad ise endas looma seda, mida soovid näha, leiad kõik, mida oled kunagi otsinud.

Allikas: Mis seob sind kallimaga? Kas kirg, armastus, sõprus või hingesugulus?

Kui mees ütleb, et talle meeldib suhtes vabadus, tähendab otsetõlkes vaid üht – sina pole “see naine”!

Armastuse keemiline valem on nüüdsest teada!

Seotud