Kas kristalli valida mõistuse või tundega?

Ehtesalongi astub naine, kes sammub otsejoones rohelise malahhiidi juurde kommenteerides, et ta uuris kodus järgi, et just see kivi on see, mis talle sobib. Kuna eneseteadlikul naisel on aga veidi aega, siis vaatab ta salongis veel ringi ning märkab särtsakalt sinist lasuriiti. Justkui möödaminnes proovib ta lasuriiti kõrva ning jääb unistavalt mõtlikuks… Seejärel proovib jälle malahhiiti… ning segadus kasvab, sest tema jaoks on lasuriidis midagi seletamatult vastupandamatut. Oli ju selge, et ta tuleb oma rohelise kivi järgi, aga miks siis sinine nüüd rohkem kõnetab? Selliseid lugusid kohtab kristallisalongis iga päev – keegi tuleb punase järgi, lahkub kollasega jne.

On olemas lugematul hulgal raamatuid ja kirjeldusi, mis seletavad meile lahti erinevate kristallide mõjud, kristallide sobivuse tähtkujude järgi ja isegi annavad nö “retsepte” erinevate probleemidega hakkama saamiseks. Kuidas siis on nii, et raamatu järgi sobib üks aga kristalliga ehet valides liigub käsi hoopis millegi muu järele?

Kristallide valiku põhimõte on nagu endale elukaaslase valik. Üks võimalus on horoskoobi järgi uurida, mis tähtkujust ja mis värvi juustega, milliste hobidega sinu tulevane olema peaks ja asuda otsingutele. Päris elus võib kujuneda aga hoopis nii, et keemia ja lähedus tekib kellegagi, kellega sa ühegi ratsionaalse kriteeriumi järgi justkui ei sobi. Nii on ka kristallidega – tegelikkuses on “oma” leidmisel kõige tähtsam TUNNE. Kui sa ta kätte võtad ning teda puudutad, siis hakkab lihtsalt nii hea, et ei taha käest panna.

Kristall on energeetiline olevus – ta vibreerib ja võngub teatud sagedusel. Nii ka sina. Kui teie võnked sobivad, siis kristall kõnetab sind ning ta saab asuda sind energeetiliselt toetama. Alati võib endale taskusse panna selle kristalli ka, mida vastavalt sodiaagimärgile soovitatakse aga meie elus on nii palju erinevaid etappe, probleemistikke, et ühe kristalliga elu aeg läbi ajada on sama, mis loota, et naistepuna kõik naiste probleemid lahendab. Kui sul on näiteks suhetega probleeme, siis raamatu tarkust järgides lähed opaali otsima. Ehtesalongis aga millegipärast sirutub käsi ikka ja jälle granaadi järgi ning sa ei mõista, miks sinise opaali asemel tahaks käsi valida punast granaati. Aga vahest ehk sellepärast, et granaat hoopis kõnetab probleemi sügavamaid kihte ning vihjab sellele, et sul on vaja enne suhete loomist alustada oma keha armastamisest ja oma naiselikkuse austamisest. Granaat kõike seda toetabki.

Foto: Penelope Russak

Meie hing ja keha tegelikult tunnetavad iseenda jaoks vajaliku lahenduse ära – seda tasub ainult usaldada. Või teise näitena, loed raamatust, et akvamariin on hea meelerahustaja ja tasakaalustaja ning seda võiks sulle vaja minna raskemeelsuse leevendamiseks. Tulles sinisele “rahu” kivile järgi, hakkab esmapilgul kohe laualt silma kollane päikseline tsitriin. Võib juhtuda, et tegelikult ongi tsitriini sinu hingele rohkem vaja, sest murelikule vee elemendist üleküllastunud olemisele tookski leevendust mitte akvamariin, vaid tule-energiast laetud positiivne, päiksepõimikut stimuleeriv tsitriin, tuues tagasi positiivsuse ja tegutsemistahte.

Energiamaailma tarkus ulatub sügavale. Usaldades oma vaistu ning kõhutunnet, lastes kristallil oma kehaga kõneleda, teab keha ise intuitiivselt, mida tal tasakaalu loomiseks parasjagu vaja on. Ei ole vaja luua keerukaid mõttekonstruktsioone, kui meile on antud tööriistaks TUNNE, mis tasa sosistab, kas see on sulle hea või mitte. Soovime suuremat usaldust ning ühendust kristallimaailmaga, mis on antud meile selleks, et saaksime enda keha rasketel aegadel toetada.

Autor: Marika Tamm

Vaata lisa: poolvääriskivid väekates ehetes.

Külasta Kristallid, mis kaitsevad negatiivse energia ja elektromagneetilise kiirguse eest

Kuidas kristalle puhastada ja uue energiaga laadida

Kristallivõltsingud ja kuidas neid ära tunda

Seotud