Kas Eestis kasvavate taimedega on võimalik vähki ravida?

Telegram.ee uuris taimetarkade ja teadjate käest, kas Eestis kasvavate taimedega on võimalik lisaks valu leevendamisele ka vähkkasvajast lahti saada?

Vastuse saamiseks pöördusime inimeste poole, kes on reaalselt selle teemaga tegelenud ning seekord räägivad vähki ravivatest taimedest lähemalt taimetark Irje Karjus ehk Metsamoor ning metshaldjana tuntud Mari Metsallik. Mõned põnevad vähki ravivad taimed avaldab ka vähiravi uurimise oma missiooniks võtnud herbalist René Kuulmann.

Metsamoor Irje Karjus kasvajatest ja vähiravist:

On öeldud, et kasvaja hakkab inimese organismis arenema siis, kui inimene on jõudnud emotsionaalse taluvuse piirini. On viimane aeg koondada nii sisemised kui ka välised jõud ja abi, et aidata tervis tagasi tuua. Kasvajarakud hakkavad soodsamalt organismis arenema piirkonnas, kus rakud ei ole hapnikuga piisavalt varustatud.

Soovitan enda tehtud rohtudest:

• Kuldjuure-pojengi toonik: 20 tilka 3 korda päevas segatuna veega

• 99 tõve rohi: kahjustatud kohale pealemäärimiseks

• Rabavõõp: kahjustatud nahale

• Käbiheina taimetilgad

• Raudrohu lillevesi: elujõu taastamiseks

Taimed, mida soovitan kasvajate raviks:

– Kikkaputk kõhule

Üks kikkaputke rahvapärane nimetus ongi püha vaimu juur. Kasutatakse seemneid, lehti ja juuri.

Kikkaputk on seedehäirete, migreeni, kroonilise väsimuse, gripi, bronhiidi, närvihaiguste ja siseelundite kasvajate vastane, verd puhastav taim.

Kui on tegemist seedeelundite, eelkõige soolestikukasvajatega, tuleb juua kikkaputke juure teed vähemalt kolm nädalat järjest, siis teha vahe, uurida organismi seisundit ja vajadusel korrata kuuri.

Kui on nakkushaiguse oht, näri kikkaputke juurt või seemneid.

– Saialill kogu kehale

Saialill aitab põletiku, kasvajate, sügelemise ja krampide vastu, parandab haavu, puhastab verd, vaigistab valu ning takistab viiruste levikut.

Kui on kurgupõletik, tee saialillemähis: pane 3 spl saialille 1 tassi kuuma vee sisse. Hoia 2 minutit ja kurna. Pane saialillemass linase lapi vahele ja aseta kurgule ja seo kuiva lapiga kinni. Hoia pool tundi. Tee seda päeva jooksul mitu korda.

Joo saialilleteed eriloomuliste kasvajate korral. Määri saialillesalviga keha peal nähtavaid kasvajaid.

Kui organismis on põletik, tee saialilleteed: pane 1 teelusikatäis saialille tassi kuuma vee sisse, hoia 15 minutit ja joo.

– Suur teeleht nahale ja kõhule

Nahakasvaja korral pane teelehe juured piirituse sisse ja hoia nädala aega hämaras. Tupsuta selle tinktuuriga nahakasvajat.

– Põdrakanep meestele

Põdrakanep on põletiku-, krambi- ja kasvajavastane, uinutav, rahustav.

Meeste eesnäärmekasvaja puhul tuleb juua põdrakanepiteed 3-nädalaste kuuridena, kui organism reageerib positiivselt, siis pikemalt.

– Tatar kogu kehale

Tatral on verejooksu peatav, vererõhku alandav, ainevahetust reguleeriv, lihaste toonust parandav, kolesterooli alandav, rögalahtistav, immuunsüsteemi tugevdav, põletiku ja vähirakkude arenemise vastane toime.

Idanda eestimaist tatrakruupi ja söö immuunsüsteemi toetamiseks ning vereloome parandamiseks.

Kasuta tatart idanditena, jahuna ja pudruna vähivastase ravi toetamiseks.

Mari Metsallik: Üks parimaid abimehi loodusest vähi vastu on punane kärbseseen

Mis tahes ravi puhul on lõpuks ikkagi meie enda organism see, kes tervendab end vähist. Seega, ravimise puhul ei ole vaja rünnata vähki, vaid aktiveerida immuunsüsteem enesetervendusele ning seejärel lõpetada kohe enda edasine mürgitamine toiduga.

Ta ei ole küll taim, kuid üks parimaid ravimeid vähi puhul on punane kärbseseen. Taimedest näiteks on puhastav vereurmarohi. Võime öelda, et iga taim, mis aitab organismi puhastada ja tugevdada, on vähist tervendav.

Kõige olulisem on puhastada keha, sest kui taimede abiga taandame vähi, aga jätkame keha ummistamist lima ja muid mürgiseid jääkaineid tekitava toiduga, tuleb ta varem või hiljem tagasi, sest me ju kutsume ta tagasi.

Vähk pole kunagi ootamatu külaline, vaid keha pikaajalise väärkohtlemise ja iseenda hooletuse tagajärg. Vähk võib olla ka parasiitide tekitatud haigus. Tean juhtumit naisest, kes paranes täielikult ajuvähist pärast korralikku parasiidikuuri. Ussid väljusid läbi tema näonaha, ta tõmbas neid välja nagu niite, mis liigutasid. Sel puhul on abiks parasiitidest puhastavad taimed, näiteks takjas.

Vähk tuleb ära sööma mürgist jääki ja me peame lõpetama tema toitmise, kui soovime temast vabaneda ja oma keha tervendada. See on ainus tee.

Herbalist René Kuulmann: Oluline on õige baastoitumine

Vähk suudab aktiveeruda ja rünnata enamasti organismi, mille loomulik vastupanuvõime on mingitel põhjustel nõrgenenud või väga madal. Organismi nõrgenemine ning vastupanu haigustele on teadaolevalt suuresti seotud mingite kõrvaliste faktoritega tekkinud või tekitatud tegevuste koosmõju.

Enamus usub, et vähk on geneetiliselt päritav, kuid see pole päris nii. Mõned teadlased on lausa avaldanud arvamust, et vähk on organismi püüd muuta ennast taas surematuks algmaterjaliks, kuid ei pidavat veel olema evolutsiooniliselt nii arenenud, et mõista, mida ta valesti teeb.

Vähi ennetuse ja ravi puhul võiks esmane olla oma igapäevase menüü ja ka emotsionaalse keskkonna kriitiline analüüs, sest nagu igasugune haigus, nii on ka vähk tugevalt seotud nii inimese psüühilise kui ka füüsilise maailma ja selles asetleidvate sündmustega. Seetõttu on ka psühhoneuroimmunoloogia (PNI) asjatundjad järjest enam veendunud, et meie välisel ning sisemisel maailmal ning selles toimuval on järjest olulisem tähtsus ning tähendus vähirakkude “üllatuslikul” aktiveerumisel.

Näiteks sellise ebasoovitava mantra, et “Minu vanavanemal oli vähk, minu vanemal oli sama vähk, järelikult haigestun ka mina samasse vähki” pidev enesele ja teistele korrutamine on äärmiselt vale ja PNI seisukohalt ebasoovitav, sest sellisel juhul inimene justkui programmeerib endasse haiguse ning taolisel enesesugestsioonil on uskumatult suur mõju nii meie vaimsele kui ka füüsilisele tervisele, mida nn moodne teadus, mis senini peab inimest pelgalt mehaaniliseks masinavärgiks, veel hiljaaegu ei soovinud tunnistada, kuid täna juba vaikselt kaalub selle võimalikkust.

Seetõttu soovitavad psühholoogilise ning kliinilise onkoloogia asjatundjad vähi ennetamiseks või ravimiseks multikompleksset lähenemist, mis kujutab endast peale tervisliku toitumise ka suuremat keskendumist vaimsetele, füüsilistele ja keskkondlikele teguritele, sest nende kaudu saab inimene suurima osa negatiivsest stressist.

Ka on täna järjest suurem osa vähihaigetest veendunud, et ülimürgine keemiaravi või kiiritamine ei suuda neid nõutaval viisil aidata. Seetõttu pöördub järjest rohkem ja rohkem inimesi pärast ametliku diagnoosi panemist abi saamiseks ise traditsiooniliste looduslike ravimtaimede poole või otsivad ja küsivad vajadusel nõu loodusmeditsiiniga tegelevatelt inimestelt.

Õnneks ei ole teadmised ravimtaimedest eesti inimeste mäluvarasalvest veel kadunud, sest nn vana Euroopa ja üllatavalt näiteks ka Soome puhul on tänase põlvkonna inimeste teadmised ravimtaimedest praktiliselt olematud ja see pole mitte ainult kurb, vaid lausa traagiline.

Meie piirkonna ravimtaimed ja taimetargad on aga olnud läbi ajaloo sedavõrd tuntud ja tunnustatud, et siinsetelt põhjala aladelt on väidetavalt juba muinasajal saadetud nõgest nii kaugele ja kuulsale Tiibeti ravitsejamungale ning Tiibeti budismi ühele tähtsamale pühakule Milarepale, kes elas 11.–12. sajandil.

Milliseid taimi René vähiraviks soovitab?

Nõgest võib lugeda üheks Eesti võimsamaks ravimtaimeks, mille kasutamine organismi immuunsüsteemi korrastajana ja tugevdajana on teada ilmselt paljudele.

Vähem teatakse ehk seda, et meie esivanemad kasutasid vähi puhul tihti ka erineval kujul seeni ja üheks selliseks võluseeneks oli amanita muscaria ehk punane kärbseseen. Kuivõrd aga punane kärbseseen ja panter-kärbseseen (amanita pantherina) on suhteliselt sarnaste omadustega, siis on võimalik, et kasutati mõlemat.

Peale nende hirmuäratavate seenemikkude on edukalt kasutatud organismi puhastamiseks ja tugevdamiseks ning vähi ravimiseks ka teada-tuntud kasekäsna, puuvõõrikut, piimaohakat, põdrakanepit jne, millest võib tegelikult lihtsalt järeldada, et väga oluline on toitumise muutmine taimseks: kuna vähile meeldib happeline keskkond, siis taimne menüü ja dieet kui teadlik tervislik toitumine on aluselise iseloomuga. Seetõttu soovitataksegi vähihaigetel (ja veel tervetel) loobuda lihast ja liigrasvasest toidust ehk loomsetest valkudest, mis moodustab täna meie menüüst peagu 60–70%, kuid soovitatav piir oleks pigem 5–7%.

Välismaistest taimedest on edukat kasutust leidnud ka kurkumiin, ingver ning isegi brokoli idud, kuid nii idude kui ka paljude teiste taimsete komponentide puhul soovitatakse kasutada siiski kontsentreeritud variante, sest keegi ei suuda süüa iga päev 2,5 kg brokolit või idusid ning seepärast ongi selleks olemas näiteks naturaalsed brokoliidude tabletid või kapslid.

Siinkohal vajaks aga kindlasti rõhutamist oluline asjaolu, et eneseabi korras ravimtaimede ning muude distsipliinide kasuks otsustamisel ei soovita piirduda ainult interneti googeldamisega, vaid eeltöö peaks olema rohkem kui põhjalik, sest nagu iga ravi puhul, on olulised kogused ja kontsentratsioon. Lihtsalt tavalise taimetee tegemine või salati söömine pole tihtipeale see, mis maksimaalse tõhususega aitab. Ütleb ju vanarahvaski, et kui on väga kibe ja kange, siis aitab.

Ka seekord ei saa ma jätta mainimata, et täna on juba piisavalt palju meditsiinilisi uuringuid ja isiklike kogemustega inimesi, kes on veenvalt tõestanud, et üks paremaid ja tõhusamaid abilisi erinevate onkoloogiliste, aga ka teiste üliraskete ning tihti moodsale meditsiinile ülejõu käivate haiguste puhul on tõestatult positiivseid tulemusi andnud ravikanep ning sellest valmistatud õli.

Inimesed ajavad tihtipeale nn meditsiinilise kanepi segamini tööstuslikuga, kuigi ka õigesti valmistatud tööstusliku kanepi õlis on palju antikantserogeenseid ühendeid, kuid parimad profülaktilised- ja raviomadused on vaieldamatult meil kahjuks arusaamatutel või valedel põhjustel ja seega tundub, et isegi ignorantselt pahatahtlikel alustel keelustatud meditsiinilisel ehk ravikanepil, millest tehtud õli on aidanud tuhandeid ja juba võib-olla miljoneid inimesi. Õigesti tehtud tööstusliku kanepi õli all ma ei pea silmas rafineeritud ja kuumtöötlusega kanepiseemnetest pressitud õli.

Kahjuks pole meie otsustajatel olnud kas piisavalt julgust või huvi tegeleda raskelt haigete inimeste tarbeks ravikanepi legaliseerimise ning piisavalt lihtsustatud korras kättesaadavaks tegemisega ning seetõttu peavad paljud inimesed, kes soovivad enda või oma lähedaste raviks kanepiõli kasutada, tundma ennast nagu kurjategijad või riskima vanglaga, kui nad soovivad seda teha. Raskete haigustega võitlevatel inimestel peaks olema vaieldamatu õigus ja legaalne võimalus ravida ennast vajadusel selle iidsetest aegadest tuntud loodusliku ning tõestatult ohutu ravimtaimega,  nagu seda on kanep, ja seda õigust peaks nad otsustajatelt ka valjuhäälselt nõudma, sest tundub, et kui ei nõuta, siis neid õigusi ka ei anta.

Allikas: www.telegram.ee

Seotud