Alustuseks vaata Dole reklaamfilmi.
Muide, kas oled kuulnud, et banaanid (ja ka avokaadod) sisaldavad lateksi sarnast valku? Seega, kui oled allergiline lateksile või tunned, et banaane süües muutub suu paksuks, võid kahtlustada allergiat.
Teadmiseks, et tooremad (rohelised või helekollased) banaanid sisaldavad nn. resistentset tärklist, mis ei ole veel jõudnud suhkruks muutuda. Seega on niisugused banaanid sarnaselt lahustuvat kiudainet sisaldava toiduga suurepäraseks söögiks jämesooles elutsevatele bakteritele. Teisisõnu nimetatakse neid ka prebiootikumideks.
Kuna meie oma rakkude ja meis elavate bakterite arvuline vahekord on ca 1:10 bakterite kasuks, siis võib ka öelda, et tavapärase toiduga toidame vaid kümnendikku oma kehast, prebiootikumidega aga ülejäänut üheksat kümnendikku.
Ka kilokaloreid saab toorematest tärkliserikastest viljadest pisut vähem kui küpsetest. Samas peaksid niisuguste banaanide söömisega olema ettevaatlikud peensoole bakteriaalse ülekasvu ja ärritunud soole sündroomiga hädasolijad, kuna need võivad tekitada gaase, kõhuvalu ja seedevaevusi. Täisküpsete banaanide söömisel seevastu neid vaevusi karta ei tule.
Lisaks veel, et banaanikoorega saab suurepäraselt eemaldada sügavale läinud pindu. Selleks ei tule teha muud, kui banaanikoor (sisemine pool vastu nahka) kleeplindiga valusale kohale kleepida. Juba mõne aja pärast on banaanis olevad ensüümid pinnu nahast välja tõmmanud.
NB! Banaanid säilivad tunduvalt kauem kui kimbu ots toidukilesse keerata. Samuti kiirendab banaanidest pärit gaas etüleen teiste viljade (nt avokaadode) valmimist – pange lihtsalt avokaadod ja banaanid ühte paberkotti. Ning veel, banaane (nagu ka tomateid) ei hoita kunagi külmkapis – see halvendab tunduvalt nende hõrkude viljade maitseomadusi.
Allikas: www.toitumistarkus.ee