Karoli Hindriks ja Allan Martinson räägivad saates “Hallo, Kosmos!” digimaailmast

Sel pühapäeval, 9. septembril kell 14-16 arutlevad meediaettevõtja ja leiutaja Karoli Hindriks ja tehnoloogiaettevõtja Allan Martinson oma esimeses ühisintervjuus teemadel digitaalne elu ja virtuaalmaailm.

Tänavu suvel abiellunud Karoli Hindriksit ja Allan Martinsoni ühendab huvi tehnoloogilise innovatsiooni vastu – nad mõlemad toimetavad uute põnevate startup projektidega tehnoloogiliste lahenduste katsetamise ja käivitamisega, sealhulgas nii meedia Newspin.co kui ka elu salvestamise valdkonnas Eyevid.me.

Juba 16. aastaselt Eesti noorima leiutaja tiitli pälvinud Karoli Hindriks oli üks 80-st väljavalitust 3000 kandideerija hulgast, kes võitis stipendiumi õpinguteks tulevikutehnoloogiatele pühendunud NASA suveülikoolis Singularity University, mille üks asutajatest ja lektoritest on visionäär ja futurist Ray Kurzweil. Karoli jagab saate “Hallo, Kosmos!” kuulajatega muljeid oma suvistest õpingutest.

Sariettevõtja Allan Martinson on tuntud tehnoloogiaspetsialist ja -investor, kelle tegevusvaldkonda kuuluvad internet ja uus meedia, IT-teenused, tarkvaralahendused ja mobiiliaplikatsioonid, telekomi teenused ja palju muud. Martinsoni panusel on kasvanud mitmed kõrgtehnoloogia edulood Baltikumis, näiteks Baltikumi suurim IT & tehnoloogia firma MicroLink ning Saf Tehnika, lisaks tegeleb tema firma MTVP tehnoloogiainvesteeringutega kogu Baltikumis, Soomes, Venemaal, Ukrainas ja Ameerika Ühendriikides.

Pühapäevases äärealade sfääre peilivas saates “Hallo, Kosmos!” arutlevad Hindriks ja Martinson oma esimeses ühisintervjuus teemadel digitaalne elu ja tehnoloogilised tulevikutrendid ning seletavad, mida kujutavad endast quantified self ehk enesemõõtmine ja life-logging ehk elusalvestamine ehk digitaalse mina jäädvustamine.

Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!” on eetris pühapäeviti kell 14-16

Loe lisa Karoli Hindriksi ja Allan Martinsoni kohta

Kuula Arhiivist varasemaid saateid

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis


www.hallokosmos.ee

 

 

 

Seotud